Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek jogosan utasította...

Szerintetek jogosan utasította vissza? Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni...

Van egy kislányom, aki 2és fél éves. A Madarászban voltunk, ahol megállapították, hogy allergiás a szójára és a mogyoróra, valamint ezek származékaira. Előtte másfél évig! hasmenése volt, senki nem tudta miért. Akkor még kapott tejet, és amikor a tejet elhagytuk, megszűnt a hasmenés, a kiütések, hányás, szóval tünetmentes lett. Próbálkoztunk a laktózmentes tejjel, amitől nem volt baja, majd újra a sima tejjel, és megint előjöttek a tünetek. A kórházban a teljes tejre nézték, az negatív lett, hiába okoz problémát, nem vizsgálták tovább a kicsit. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, ha nem tetszik, menjek másik orvoshoz. Hmmm...

Utána felhívtam az államkincstárat, ahol azt mondták, csak a szójára és a mogyoróra megkaphatjuk az emelt családit és a meghosszabbított gyest, csak kell egy orvosi igazolás. Visszamentem a kórházba, ahol a dokinő nem volt bent, csak az asszisztens, és közölte, nem adja ki, mert ezekre nem jár.

Hazamentem, újra felhívtam az államkincstárat és küldtem egy emailt is a központi hivataluknak. Mindkét helyről azt a választ kaptam, hogy jár. De az kórház nem fogadja el.

A védőnő azt tanácsolta, keressek másik dokit, vizsgáltassam tovább a tejre is, és ő majd (az új doki) kiadja az igazolást.

Megteszem, persze, nem vagyok nyugodt, hogy nincsen kivizsgálva, de azért felháborít a dolog. Egy kicsi gyermek egészségével játszanak.

Szerintetek jogosan utasították vissza az igazolás kiadását és a további vizsgálatokat?

Ja, és nem azért akarom igényelni a csp-t meg a gyest, mert nem akarok dolgozni, hanem mert egyedül nevelem, és iszonyat pénz egy hónapban a teljes szója, mogyoró, tej mentes étrend. Mert itt a boltba a sima tej 99ft, a laktózmentes 325ft. És ez csak a tej...


2010. máj. 20. 11:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz szét élelmiszerallergiásokra szakosodott üzletekben, van egy Budaörsön, egy Pomázon, egy a Lehel piacon, a neten biztos megtalálod őket. Egy barátnőm szintén laktóz-és szójaallergiás, ő ott vásárol (pontosan nem tudom melyikben, talán a budaörsi de nem biztos.)

Van valami kis zöld füzet, amiben összekeresik azokat az élelmiszereket, amik szója ÉS tejmentesek, és nem neked kell gyűjtögetned. Talán még olcsóbban is megkapsz dolgokat ilyen helyeken, mint a sima kisboltokban. Azt tudom, hogy a felvágottak, májasok is tele vannak szójával, és abból is drágább a mentes...

2010. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, és a doki miatt nyugodtan szólj. Nem kell megijedni a fehér köpenytől, itt ti vagytok kiszolgáltatva, neki emberséges és ne adj'isten barátságos módon kellene reagálnia. De még ha rossz napja volt is, ami előfordul, nem tagadhatnak meg hivatalos papír kiadását..
2010. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi!

Igen, azt a zöld füzetet lobogtatta nekem is a dietetikus, de nem kaptunk, pedig nagy segítség lenne.

Itt sajna nem igazán vannak olyan helyek, ahol ilyen boltok vannak, amit írtál, hanem a kisboltba bemegyek, és ha konkrétan tudom, mi kell, milyen márka, hány grammos, akkor rendelnek. Vagy max 2 havonta a Tesco, ahova eljutok.

2010. máj. 23. 12:41
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon vidéken vagytok? Esetleg nézz szét a neten, biztos onnan is be tudsz szerezni dolgokat. És ha kellene segítség írj privibe:)
2010. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!