Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek jogosan utasította...

Szerintetek jogosan utasította vissza? Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni...

Van egy kislányom, aki 2és fél éves. A Madarászban voltunk, ahol megállapították, hogy allergiás a szójára és a mogyoróra, valamint ezek származékaira. Előtte másfél évig! hasmenése volt, senki nem tudta miért. Akkor még kapott tejet, és amikor a tejet elhagytuk, megszűnt a hasmenés, a kiütések, hányás, szóval tünetmentes lett. Próbálkoztunk a laktózmentes tejjel, amitől nem volt baja, majd újra a sima tejjel, és megint előjöttek a tünetek. A kórházban a teljes tejre nézték, az negatív lett, hiába okoz problémát, nem vizsgálták tovább a kicsit. Amikor szóvá tettem, akkor azt mondták, ha nem tetszik, menjek másik orvoshoz. Hmmm...

Utána felhívtam az államkincstárat, ahol azt mondták, csak a szójára és a mogyoróra megkaphatjuk az emelt családit és a meghosszabbított gyest, csak kell egy orvosi igazolás. Visszamentem a kórházba, ahol a dokinő nem volt bent, csak az asszisztens, és közölte, nem adja ki, mert ezekre nem jár.

Hazamentem, újra felhívtam az államkincstárat és küldtem egy emailt is a központi hivataluknak. Mindkét helyről azt a választ kaptam, hogy jár. De az kórház nem fogadja el.

A védőnő azt tanácsolta, keressek másik dokit, vizsgáltassam tovább a tejre is, és ő majd (az új doki) kiadja az igazolást.

Megteszem, persze, nem vagyok nyugodt, hogy nincsen kivizsgálva, de azért felháborít a dolog. Egy kicsi gyermek egészségével játszanak.

Szerintetek jogosan utasították vissza az igazolás kiadását és a további vizsgálatokat?

Ja, és nem azért akarom igényelni a csp-t meg a gyest, mert nem akarok dolgozni, hanem mert egyedül nevelem, és iszonyat pénz egy hónapban a teljes szója, mogyoró, tej mentes étrend. Mert itt a boltba a sima tej 99ft, a laktózmentes 325ft. És ez csak a tej...


2010. máj. 20. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elhiszem:( Egy ismerősömnek is laktózérzékeny a kislánya és ha kajcsit csinál neki, amibe tej kell vagy tejföl állandóan a laktózmenteset vesz hozzá, ami 2 szer olyan drága....

Szerintem abszolúte nem jogosan utasítottak vissza, játszotta az istent , hogy majd ő eldönti lesz-e több pénzetek vagy nem; vagy várta a kis pénzt a boritékba...

Ne mérgelődj, keress másik (rendes) dokit, ahogy a védőnő javasolta!!

2010. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, hogy írtál!

Az igazság az, hogy végig lekezelő volt velem, a gyerekkel agresszív. Nem adtam neki pénzt, ez igaz. Végig úgy éreztem, kényszerből foglalkozik csak velünk.

Keresek másikat persze, de dühít, hogy egy ennyire felelőtlen orvost kisgyermekek közelébe engednek.

Többször kaptam tőle olyan megjegyzést, hogy talán nem kellett volna 20évesen szülni, és akkor nem lenne beteg a gyerek. :-(

2010. máj. 20. 11:55
 3/14 anonim ***** válasza:
A férjem volt hasonló helyzetben, akkor leült, és azt mondta, hogy addig nem megy el, amíg ezt nem adja írásba a doktor. Nem szabad hagyni magad. Akkor írjon egy olyan papírt, hogy nem hajlandó ilyen igazolást adni. Rögtön megírta. Én visszamennék a saját igazam miatt, és csapnék egy patáliát. Ott is van, aki ellenőrző szerve az orvosnak.
2010. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

hát a k*rva anyját..már elnézést,de ez eléggé felhúzott..de milyen jogon szabja ő meg,hogy te mikor szülj??nevetséges..rád mérges,amiért nem fizetik meg rendesen a magyar egészségügyben,vagy simán csak egy haddnemondjam milyen pasi..keress másik orvost,de mindenképpen jelents őt be kórházban dolgozó betegjogis emberkénél..és kitartás!:)egyik barátnőm tej-és laktóz érzékeny,neki is eléggé macerás az étrendje,mert ha már fél túrórudival többet eszik meg (keveset fogyaszthat),akkor már egy hétig a WCn kell ülnie..:S úgyhogy látom milyen nehéz helyzetben vagy:(


viszont szeretnék kérni tőled valamit..persze ha lesz időd,csak akkor:) leírnád nekem privibe,hogy milyen egyedül nevelni ilyen fiatalon egy gyereket?és hogy milyen volt 20 évesen szülni?:) semmibaj,ha nem érsz rá,de szívesen elolvasnám,és a válaszban megírnám,hogy miért érdekel ennyire!köszönööm,szio:)

19/L

2010. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Igazad van, most írok a kórház igazgatójának. Remélem válaszra méltat!

Este megírom Neked, amiket kérdeztél! :-)

2010. máj. 20. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
köszönöm:) és drukkolok!:)
2010. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez tényleg felháborító! Én is biztos megkeresném az intézet vezetőjét, mert valszeg mással is ilyen csúnyámn elbánnak, és ugye nem mindneki mer ellenkezni. Orvoshoz menjetek a Tűzoltó utcába, mi is ott voltunk gasztron, és marha rendes dokik vannak. Alaposan kikérdeztek, vizsgáltak.
2010. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ma megkerestem emailben az igazgatót, állásfoglalást kértem. Meglátjuk...

Mindenképpen keresek másik orvost, mert muszáj, hogy tudjuk,mi a gond. :-)

2010. máj. 20. 21:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe keres egy másik orvost, a dokik azért ilyen szkeptikusak mert sok szülő megy azzal hogy a gyerek asztmás, hiperaktiv, érzékeny,.... ilyen olyan és a többség csak hisztis túlzó kismama aki vagy túl aggodja vagy több pénzt akkar.

Sajna az ilyen esetek miatt ha valakinek tényleg baja van nem veszik komolyan. (Mielött valaki rákezdene nem csak a szegények csinálnak ilyet).

2010. máj. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 19.5 évesen szültem...na erről ennyit.A helyedben vissza mennék,és ráborítanám az asztalt!Jól tetted,hogy írtál az igazgatónak.Kíváncsi vagyok,mit fog válaszolni!Drukkolok!És ne hagyd magad!A picidről van szó!
2010. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!