Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek 12 eves fiammal,...

Mit tegyek 12 eves fiammal, hogy segitsek?

Figyelt kérdés
Mar masodjara uzen az osztalyfonoknoje hogy zavarja az orakat azzal hogy kerdezetlenul valaszol es belevag a tanar szavaba.Mar tobb tanar keri a magaviseleti jegy levonasat.Az osztalyfonok tanacsolja hogy vigyuk pszihologushoz.Itthon se birok vele sokszor,nagyon makacs,addig fuj valamit amig ugy lesz ahogy o akarja,tudom itt a mi hibank,buntetest is kapott mar emiatt,szamitogeptol eltiltas stb.Eroszakos viselkedesevel azt hiszem hogy ritkulnak mellole a baratok is.
2010. máj. 19. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

14:56-os vagyok

Nem kell elvinni a gyereket a pszichológushoz, ha a szülö tudja, hogy a gyermek elzárkózik a témától. Elég, ha a szülö beszélget egy szakemberrel.

2010. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Valahogy boldoggá kéne tenni,és akk visszafog...

Meg arról is lehetne szót ejteni neki,h így nem veszik fel sehová!

2010. máj. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Érdemes megkeresni a helyi nevelési tanácsadót. Nálunk szoktak lenni foglalkozások a kamaszoknak, hogy jobban átvészeljék ez az időszakot ők és a szüleik is. Ha zavarja az órákat, bekiabál, agresszív, oda kell figyelni. Ha ebben a tanévben nem tudnak fogadni a nevelésiben, akkor érdemes felkeresni egy pszichológust. Segít megérteni, hogy mi történik vele és segít a családnak helyesen reagálni a dolgokra. A számítógép pedig néhány gyereknek igen csak felpörgeti az idegrendszerét, melyet csak agresszióval tud levezetni. Ilyenek az akciófilmek és az akció mesék is. Vannak gyerekek akik ezeket végig nézik és nyugisak maradnak, de vannak akikből előhozza a legrosszabbat. Érdemes sportolni küldeni, lehet ez úszás szervezett kerékpározás, stb. Agresszív gyerekeknél nem mindig jó a harcművészet, mert gyakran az ellenkező hatást érik el, mint amit várnak. Hallgassatok az osztályfőnökre. Remélem, megoldódik a problémátok, mert ez neki és nektek sem jó.
2010. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,sokat segitettetek,azota egy kicsit lenyugodott,mert leulunk beszelgetni,probalta elmagyarazni hogy miert ilyen a viselkedese,azt mondta hogy szeretne kitunni a tobbiek kozul.Remelem helyre jon,kozeledik a vakacio is ,sajnos eleg faradt,latom rajta,focizni is jar.
2010. máj. 22. 16:08
 15/19 anonim ***** válasza:
szerintem a szigorú büntetés nem jó. attól csak makacsabb lesz, beszélgetni kell, de igazuk van az előttem szólóknak, ilyen korban mindenki hasonlóan viselkedik. ha sokat bünteted, akkor el fog tőled távolodni. beszélgessetek! sok sikert!
2010. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Na, ez egy jó jel akkor! :) Azért csodát ne várj, biztos, hogy lesznek összezördüléseitek és az iskolában sem lesz "kisangyal" egyik pillanatról a másikra. De ha már meghallgat és hajlandó megosztani veled az érzéseit, az egy kiváló előjel! Problémák még lesznek, a kamaszkorral jár határok feszegetése, az önállósodásra törekvés. Majd elmúlik. A legfontosabb, hogy maradjatok jóban, érezze, hogy ha gondja van, hozzád mindig fordulhat. Ha ez a kapcsolat megvan, akkor nagyon nagy baj már nem lehet.
2010. máj. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Amikor mar azt hittem hogy lassan javul a helyzet,ma elvette a tanar a telefonjat mert fenykepezett az orajan.
2010. máj. 25. 20:48
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem nagy ügy, főleg ha egyébként javult a helyzet. Mondtam, hogy csodát ne várj...
2010. máj. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szerintem sem kell szigórúnak lenni az én öcsém is ilyen. Viszont a szuritól meg eléggé fél

anya azt mondta neki hogy ha folytatja ezt a viselkedést akkor mindennáp kap két szurit oda ahol a legjobban fáj neki.

Kicsit visszafogottab lett talán próbáld meg és ird meg a választ kiíváncsi vagyok mire jutottál

2010. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!