Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek 12 eves fiammal,...

Mit tegyek 12 eves fiammal, hogy segitsek?

Figyelt kérdés
Mar masodjara uzen az osztalyfonoknoje hogy zavarja az orakat azzal hogy kerdezetlenul valaszol es belevag a tanar szavaba.Mar tobb tanar keri a magaviseleti jegy levonasat.Az osztalyfonok tanacsolja hogy vigyuk pszihologushoz.Itthon se birok vele sokszor,nagyon makacs,addig fuj valamit amig ugy lesz ahogy o akarja,tudom itt a mi hibank,buntetest is kapott mar emiatt,szamitogeptol eltiltas stb.Eroszakos viselkedesevel azt hiszem hogy ritkulnak mellole a baratok is.
2010. máj. 19. 22:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
12 evig minden rendben volt?Most jottek elo ezek a problemak?
2010. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

kamaszodik.

öcsém ugyanilyen!

nem kell oda pszichológus , még ekkora butaságot.

Szigorúbbnak kell lenni. Ha nem úgy viselkedik ahogy kell akkor meg kell finoman büntetni.

Ha a számítógép eltiltás nem elég akkor le kell jelszavazni a gépet és addig nem engedni amig nem változik.

Ha rendszeresen kap valami édességet vagy zsebpénzt azt megvonni. Hasonlók.

Bár nem biztos ,hogy segít.. lehet ,hogy meg kell várni míg kinövi.

Az a baj ,hogy ez a kor nagyon változóan hat a fiatalokra ,és a tanárok is szeretik eltúlozni a dolgokat. Tapasztalat!

Remélem tudtam segíteni

18/L

2010. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen,arra is gondoltam hogy kamaszodik es azert akar kitunni a tobbiek kozul,vagy nem is tudom,de itthon is nehez vele,husszor el kell mondani neki egy dolgot,es tudja hogy harmadjara mar orditok,de nem izgatja a dolog.
2010. máj. 19. 22:35
 4/19 anonim ***** válasza:

22:33-as vagyok


akárcsak anyumat hallanám:)

Viszont a sírás segít.

Anyum nem bírta cérnával elkezdett sírni és öcsém észrevette ,hogy vissza kéne venni. Lehet ,hogy egy nagy beszélgetésre lenne szükség ,hogy megértse ez nem jó. Milyen egyébként ez az iskola? Mert a társaság is teheti.. Ha pl a barátoktól elpártolt egy rosszabb társaságba..

2010. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Eleg keves baratja van es itt a tanito nenije hibazott mert nem tartotta ossze oket,Csak ket gyereket ismert az ovibol,a tobbiek pedig mind ismertek egymast,mar akkor volt egy kikozosites fele.
2010. máj. 19. 22:55
 6/19 anonim ***** válasza:

12 évesen engem sem érdekelt anyám véleménye, ordibálása még ennyire sem. És én is addig erőltettem mindent, míg meg nem kaptam. Kelet két év, aztán kinőttem ezt a "második dackorszakot", ma már semmi gond nincs. Kamaszodik, ez van.


A nehézség az, hogy ha túlzottan elengeded, akkor elszaladhat vele a ló és egy éltre tönkreteheti magát (nem az ofő pattogására gondolok - pszichológus, bah...), viszont ha meg túl szigorú vagy, akkor nem fog benned feltétlenül bízni. Arany középút viszont totálisan egyénfüggő, ezt neked kell tudni, te ismered a fiadat. Egyrészt érdemes mindig következetesnek lenni (ha valamire azt mondtad, hogy nem, akkor nem, akkor is, ha egy órát hisztizik rajta). Másrészt, ha valami jót csinál (jó jegy, segít, stb.), akkor dicsérd meg esetleg jutalmazd. Gondolj bele: ha rossz fát tesz a tűzre, akkor alaposan leszidod, ennek arányában, ha jót tesz, akkor maximum egy "ügyes vagy fiam"-t kap, akkor az nem arányos és ő ezt érzi is!


f20

2010. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
Mivel nem tudod mit tegyél a legjobb a doki. Ne a netről nevelj gyereket. Lehet ő is olvassa. Akkor mi jön le neki? Fordulj orvoshoz a gyerekkel és életed végéig örülni fogsz ennek a döntésnek. Ha nem teszed bánni fogod.
2010. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

persze és szerinted ,hogy reagálna egy 12 éves kamasz ,ha orvoshoz vinnék?

Több ezer gyerek így viselkedik ebben a korban. Próbálkozni kell és amíg nem fordul olyan komolyra addig nem kell oda orvos.

Nem az orvosnak kell megnevelnie hanem az édesanyjának .

És a leírtakból nincs ott akkora probléma.

2010. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom a kérdező gyereke hogy reagálna. Én tudom - lobbanékony természetemet ismerve - hogy reagáltam volna: hülyére vette volna a "dokit" vagy meg sem szólaltam volna. A szüleimnek meg onnantól akkor mondtam volna el kényesebb ügyeket, ha piros hó esik.
2010. máj. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kamaszodik. Öcsém dettó. Szerintem a pszichológus jó ötlet, teljesen normális dolog, nem jelenti azt, hogy a gyerek nem normális. Más országokban mindenkinek van pszichológusa, attól függetlenül, hogy van-e problémája. A pszichológus szakember, aki évekig ezekröl az esetekröl tanul, tehát ért hozzá, és a szülökkel együtt sokat segíthet a gyermeknek.

A fiúk ebben a korban gyakran csak a figyelmet akarják felkelteni. Az osztályban viccesek és vagányak szeretnének lenni. Amennyiben a szülönek van több ideje, amit a gyermekére fordíthat, véleményem szerint ez segíthet.

2010. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!