Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan pécsi anyuka...

Van itt olyan pécsi anyuka akinek 3-4 év körüli autista gyereke van?

Figyelt kérdés
Jó lenne kicsit beszélgetni,és talán jobban megérteni ezt a szörnyüséget!
2010. márc. 24. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pestmegyei vagyok. Azt hogy pontosan az-e a baja a kislánynak akiről írok nem tudom,de nagyon elvagyunk keseredve. A párom első házasságáából van egy 10 éves kislány. Mi már 3 éves kora óta észre vettük hogy valami nem stimm. Persze az anyuka kezdettől fogva tudja,csak mi nem. A kislány 6 éves korába lett szoba tiszta,sajnos mai napig nem beszél erthetően,sőt a 23 hós kislányom magyarázz neki hogy mit kell mondani.Speciális suliba jár,de se írni,se olvasni,se számolni nem tud. Kb 4-éves szinten van.Megpróbáltuk többször orvoshoz vinni,de nem engedi az anyuka,és utána hónapokig nem láttjuk a kislányt. Már családvédelmistől kezdve mindent be jártunk. 4-éves kora óta megy a harc,de sajnos van egy gyerek orvosuk,akinek tejelnek,és nem beszél,és mindenhol pozítív választ ad a kislányról írásban.Ezek a jellemzők hasonlitanak egy autistáéhoz? Sajnos kezdünk belefáradni,meg így legalább minden szombaton itt lehet.Az anyuka nem mondja el hogy mi a baja a kislánynak. Annyit derítettünk ki hogy mentális fejlődési zavara van.Ha valamit tudsz ebbe segíteni megköszönném
2010. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pécsi, és nem az én gyermekemről van szó. Az unokaöcsém "A" tipusos autista. Bajára jár spec. iskolába, most másodikos. Sajnos a nővérem elzárkózott a családtól, a szüleimmel nem, csak velem tartja a kapcsolatot. Ha gondolod hogy én is tudok "segíteni" akkor beszélgessünk.
2010. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon együtt érzek veletek, az én barátnőmnek is van egy sérült gyereke /autisztikus vonásokkal/, hihetetlen és emberfeletti, hogy mit kínlódnak vele. Azért ezt olvassátok el:


[link]

2010. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy ezt a terápiát ismerjük és csináljuk is.Minden reményünk ebben van.

2010. júl. 14. 07:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj de jó! Nagyon drukkolok nektek. Esetleg itt is

[link]

konzultálhatnátok a fórumon. Én egyszer kérdeztem tőlük és öten ugrottak rám és láttak el tanácsokkal. Maga a teória is roppant meggyőző. Pécsett rendszeresen tartanak előadásokat, ha érdekel, priviben megírom.


Rá is kerestem konkrétan az autizmusra:

[link] forum/index.php/topic,156.0.html


Megkérhetlek, hogy írd meg priviben, kihez jártok a dr. Tinus Smits terápiára? Köszi!

2010. júl. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát igen...

Nekem nem igazán volt kapcsolatom autistákkal, de az utcánkban lakik egy gyerek, olyan 9-10 éves lehet, és szerintem az lehet. Egész nap a rácsos ablakban ül (2. emelet), és artikulátlanul ordít.

évek óta hallgatjuk minden nyáron szegényt, utánozza az autókat, a kutyákat, a szirénát... a szülei csak ritkán bukkannak fel... nem is értem őket, ez biztos nem jó a gyereknek, dehát ők tudják...

2010. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!