Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljesen el akar zárkózni a...

Teljesen el akar zárkózni a családtól. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A lányom el kezdett könyvet írni. Most lesz 16 éves, és a fogalmazás meg a versírás mindig is az erőssége volt. Bár nem egy kitűnő tanuló.

Nem velünk él, hanem a nagymamánál, mert itt túl sokan vagyunk. A tanárnője elmondta, hogy úgy érzi, hogy nem törődünk vele és kiközösítjük, meg hogy nem szeretjük.

Az nem igaz, hogy nem szeretjük! Leget, hogy van oka arra, hogy a másik két gyerekkel többet foglalkozunk, de már nagy lány! Tanulja meg, milyen az élet. Minket is így neveltek.

De olvastam a könyvének az első fejezetét, és nem tudom mit is gondoljak. Érezni benne az irántunk való utálatot, és csak arra vár hogy betöltse a 18. életévét és elmenjen innen és a 9 évvel idősebb barátjához költözzön.

Már hozzánk sem akar szólni néha, és csodálkozik, ha folyton kiabálunk vele...

De nem tudom mit tehetnénk az ellen, hogy elzárkózzon tőlünk...


2010. márc. 19. 21:22
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
76%

Azt hiszem megvan az újabb öngyilkos, pszichopata jelöltje kis országunknak. Szegény gyerek, bele se gondoltok mit kell átélnie, szerintem bele se tudtok gondolni.

Nem szégyellitek magatokat? Kit minősít szerinted ha a nagyihoz akart költözni ahelyett, hogy az édesanyjával élne? Igen, egy gyereknek meg kell tanulnia milyen a valódi világ, de tán nem minden téren 16 éves korára. Mit tettetek azért a gyerekért??? Menekül az írásba, menekül olyan iskolába, ahol minél messzebb van tőletek, aztán ne adj Isten az öngyilkosságba is. De ez nektek gondolom mindegy, hiszen aki hülye az haljon meg, nemigaz?

Úgy gondolom az a gyerek hálát ad a jó Istennek vagy akárkinek, hogy van egy nagyija.

Szégyen, hogy ilyen emberek vállalhatnak gyereket!

2010. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam végig a kommenteket, előző vagyok. Előbb válaszolok, aztán olvasok vissza.


Sajnálom, hogy ilyen az életed. Elhiszem, hogy hiányoznak, de ne számíts semmi jóra, szörnyűek a szüleid. :(

Találj egy rendes fiút, akinek van családja, és kezd el építgetni az életedet. Van annyi eszed úgy gondolom, hogy nem leszel terhes 16 évesen, hogy előbb tanulsz, aztán alapítasz családot, de a jövőddel foglalkozz, amit magadnak építesz fel, amiben a szüleid nem szerepelnek, mint támogató "szolgálat".

Sok sikert hozzá! :)

2010. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

Terveim már vannak. Elsődlegesen az, hogy soha ne legyek olyan rossz anya mint a sajátom. Sokszor mondják rám azt is, hogy gyenge lelkű vagyok, de ez sokszor alaptalan. Bár amikor azért sírok, mert elkönyvelem magamban, hogy nem menekülhetek a múltamtól és én is ugyan olyan leszek, mint most anya. ilyenkor jogos. De ha nem aggódnék a jövőn és csak a mának élnék, mint annyi sokan korombeliek(bár ők megtehetik, hiszen másra nincs gondjuk ilyenkor csak élni), akkor el lennék veszve.

Rájöttem arra, hogy nem fog semmi az ölembe hullani, mindenért meg kell majd dolgoznom,de legalább majd elmondhatom hogy "ez az én érdemem"


"Azt hiszem megvan az újabb öngyilkos, pszichopata jelöltje kis országunknak."

Most ezt a mondatot kicsit viccesnek találom, bár tudom, hogy nem én vagyok az egyedüli gyerek akinek rossz sorsa van és van olyan aki talán majd tényleg a halálba fog menekülni. De én két okból nem: az egyik ok az a két ember aki igazán szeret engem, a másik pedig, hogy odafenn nem díjazzák azt ha magunk döntjük el mikor van végünk...

Nekem csak a hit az utolsó mentsváram így arra igyekszem építeni az életemet. Ha boldog életem lesz, azt az Isten segített elérnem, ha nem akkor nem hittem eléggé benne.

Sokan mondják, hogy változni fog a véleményem az élet minden terén...Remélem nekem nem. Szeretem azt, ahogyan gondolkozom és a terveimet is...

Uhh bocsánat hogy ilyen hosszú lett és jól eltértem a témától is:S Ha egyszer rám jön az írhatnék valamiért nem megy abbahagyni...:$

2010. márc. 23. 19:58
 44/47 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm szépen az eddigi kommentárokat és tanácsokat!
2010. márc. 23. 19:59
 45/47 anonim válasza:
33%
el kell menni hozzá és programokat kell szervezni hogy jól éreze magát de lehet hogy majd kihevei met a tinik mér csak ilyenek
2010. márc. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

nyilván nem véletlenül mondta,hogy elköltözik tőletek...

szegény lány:(

én 17 éves vagyok,4-es átlaggal tanulok,itthon mindenben segítek a szüleimnek,főzök,mosok,takarítok,de anyuék ezt nem várják el tőlem,nem ordítanak,ha pl.dolgozatra kell tanulnom és nem én mosogatok el.van egy 21 éves nővérem,egy 7 éves kisöcsém,mindhárman megkapunk mindent ,és egyformán foglalkoznak velünk.olyan nincs,hogy az egyikkel nem törődünk,mert már x éves.persze van amit rá lehet bízni,néha ,bevásárlás,mosogatás,de ne ő vezesse a háztartást 16 évesen.nyilván azért nem kitűnő tanuló,mert nincs rá ereje a házimunka után fizikailag,és lelkileg sokkal nehezebb odakoncentrálni úgy,ha érzed,hogy a szüleid csak kiabálnak veled,és éreztetik,hogy azért nem kellesz otthon mert sokan vagytok.

elcsesztétek a lányotok életét.ha betölti a 18-at ott fog állni a nagy semmi közepén,a 9 évvel idősebb barátjától fog függeni érzelmileg és anyagilag is...

gratula

2010. ápr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
:((((((
2010. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!