Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljesen el akar zárkózni a...

Teljesen el akar zárkózni a családtól. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A lányom el kezdett könyvet írni. Most lesz 16 éves, és a fogalmazás meg a versírás mindig is az erőssége volt. Bár nem egy kitűnő tanuló.

Nem velünk él, hanem a nagymamánál, mert itt túl sokan vagyunk. A tanárnője elmondta, hogy úgy érzi, hogy nem törődünk vele és kiközösítjük, meg hogy nem szeretjük.

Az nem igaz, hogy nem szeretjük! Leget, hogy van oka arra, hogy a másik két gyerekkel többet foglalkozunk, de már nagy lány! Tanulja meg, milyen az élet. Minket is így neveltek.

De olvastam a könyvének az első fejezetét, és nem tudom mit is gondoljak. Érezni benne az irántunk való utálatot, és csak arra vár hogy betöltse a 18. életévét és elmenjen innen és a 9 évvel idősebb barátjához költözzön.

Már hozzánk sem akar szólni néha, és csodálkozik, ha folyton kiabálunk vele...

De nem tudom mit tehetnénk az ellen, hogy elzárkózzon tőlünk...


2010. márc. 19. 21:22
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
98%
Az baj, ha rendesek vele?! És az lenne a jó, ha bántanák?! Te nem vagy normális. Most már nem is a lányod sajnálom igazán, hanem a két másik gyereked. Egy ilyennel kénytelenek évekig lenni még, mint te. Anyának ezek után maximum biológiai értelemben vagy nevezhető, érzelmileg és emberileg nulla. Lehet lepontozni, nem érdekel!
2010. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Édes Jó Istenem, kérlek add, hogy kamu legyen a kérdés! Remélem, hogy a lányodnak van annyi esze, hogy ahogy betöltötte a 18-at, felétek se néz. Úristen és te még anyának mered nevezni magad?!?
2010. márc. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
ha fake,akkor kopj le,ha nem,akkor meg dögölj meg.Majd gondolod,hogy te azzal jó anya leszel szemében,hogy azt várod el hogy amíg a másik két gyereknek megveszel mindent,játszol velük addig ő főz és mindent megcsinál nektek?Gratulálok,Átadom részvétemet neki.
2010. márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Először nem akartam írni, mert az előttem szólók már megírták a lényeget, és igazuk is van egytől egyig. De az utolsó kommented végképp kiverte nálam is a biztosítákot. Milyen anya vagy te könyörgöm ! ? ? ? Azt akarod, hogy a saját lányodat bántsák? Ezt egyszerűen nem hiszem el! Ő egy 16 éves gyerek!!!!!! Tudod mire van szüksége a gyerekednek? Mert úgy látom egyáltalán nem tudod! SZERETETRE!!!!!!!!!!!!!!!!! Szülői szeretetre és odafigyelésre!Úúúúristen, hogy mondhatsz ilyet, hogy bántsák az iskolában? ? Nem szoktam ilyeneket írogatni ezen az oldalon, de te tényleg nem vagy normális.
2010. márc. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen nincs! Nem lehet igaz! A lány gyakorlatilag ellátja a mamát. Közben elvárják tőle, hogy anyjára, apjára is főzzön, jól tanuljon. Középkori nevelés, hogy a rideg,erőszakos környezet megedzi az embert. Nem igaz! Hova forduljon a kislány szeretetért? Anyu szerint az felesleges, mert elpuhul tőle. Marad a barát.
2010. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a lányod,akkor igenis törödsz vele! 31 éves vagyok,és még nekem is szükségem van az anyikámra. Mint mindenkinek,akár mennyi idős is.16 éves koromban el nem tudtam volna képzelni az életem,ugy h ne a szüleimmel lakjak. Ok,már nagylány,de akkor se az ő dolga a háztartás. Mikor éljen,ha nem most????

Nekem is van két picurom,és ugy gondolom,bármiben is jeleskednek és szeretnék csinálni,abban kell támogatni őket. Hiába akarom h doki legyen,ha ő színész akar lenni...

Tessék a lányod mellé állni,közös programokat csinálni vele,és csak kettesben lenni vele,h érezze szereted!!!

Nőlj fel a feladathoz,h szülő vagy!!!

2010. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is gyanús volt, de már tuti kamu, ilyet sötét agyú ember nem ismeri a netet.
2010. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Már elég sokan írták, hogy kamu...

Először is köszönöm a válaszokat, másodszor pedig bocsánat, hogy így tettem fel a kérdést. Kíváncsi vagyok/voltam más hogyan vélekedik az életemről. Szerettem volna tudni, hogy csak én látom ennyire rosszul a dolgokat, vagy más is.

Kíváncsi lettem volna még egy pár válaszra, de nem várok tovább. Tudom, gyanúsan tettem fel a kérdést, hiszen honnan tudna rólam ilyeneket az az ember, akinek én semmit nem mondok el és aki csak kritizálni tud. A másik meg, hogy soha nem mutatnám meg neki semelyik irományomat, olyat meg főleg nem amiben róluk írok.

Amúgy a kérdésnek csak ez a része kamu, a tartalma sajnos igaz:( vagyis azt csak én gondolom, hogy ezért nem akarják h egyházi suliban tanuljak, meg a jegyeimhez való hozzáállásukat is csak én gondolom, hiszen mindig csak a rosszat veszi észre...2 kettessel 4,1 volt az átlagom... De ezen nem aggodok. De azt sem veszi anya észre, hogy amikor műtötték a tesóimat én vittem suliba, én attam nekik enni és én mostam meg főztem otthon is. Ilyenkor van az, hogy a barátomnak sirom ki magamat. Ő az egyetlen olyan ember aki megért és magamért szeret. De őt is el akarják venni:(

Már feladtam, hogy valaha is jó lesz a viszonyunk, de az még mindig fáj, ha azt látom, hogy anya puszit ad a tesóimnak lefekvés előtt, és hozzám nem jön oda...pedig az ágy 2 méterrel arrébb van. A nagyimnál minden este kapok...jóllehet dedósnak hangzik de nekem ez sokat számít. Mamának szívesen megcsinálom a dolgokat, de otthon nem, ha lehetne haza se mennék hétvégén, de akkor azért is kapok, ha nem vagyok otthon...

A könyvet meg azért kezdtem el írni, mert kerestem magamhoz illőt, olyat amiben segítséget találhatok, de nem találtam, ezért gondoltam írok én, és leírom benne az életemet.

Én már lemondtam a gyerekkoromról, de megfogadtam magamnak hogy én SOHA nem leszek olyan szülő, mint az enyémek voltak...


Bocsi a monológért,és azért is mert így írtam ki a kérdést, de kíváncsi voltam, hogy okkal utálom e a szüleimet. Bonyolult az életem és a vallás is azt tanítja, hogy tiszteld apádat és anyádat... De én nem tudom...Akkor ez most bűn?

2010. márc. 21. 10:21
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
bocs a kérdésért, de véletlenül nem békéscsabán laktok??
2010. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Miskolcon lakunk, csak anyáék a belvárosban én meg kinn Hejő-Csabán, ez egy városrésze...
2010. márc. 21. 11:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!