Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljesen el akar zárkózni a...

Teljesen el akar zárkózni a családtól. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A lányom el kezdett könyvet írni. Most lesz 16 éves, és a fogalmazás meg a versírás mindig is az erőssége volt. Bár nem egy kitűnő tanuló.

Nem velünk él, hanem a nagymamánál, mert itt túl sokan vagyunk. A tanárnője elmondta, hogy úgy érzi, hogy nem törődünk vele és kiközösítjük, meg hogy nem szeretjük.

Az nem igaz, hogy nem szeretjük! Leget, hogy van oka arra, hogy a másik két gyerekkel többet foglalkozunk, de már nagy lány! Tanulja meg, milyen az élet. Minket is így neveltek.

De olvastam a könyvének az első fejezetét, és nem tudom mit is gondoljak. Érezni benne az irántunk való utálatot, és csak arra vár hogy betöltse a 18. életévét és elmenjen innen és a 9 évvel idősebb barátjához költözzön.

Már hozzánk sem akar szólni néha, és csodálkozik, ha folyton kiabálunk vele...

De nem tudom mit tehetnénk az ellen, hogy elzárkózzon tőlünk...


2010. márc. 19. 21:22
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Szóval összegezve: nem foglalkoztok eleget vele, mert ő már nagy lány és nem kell. De a kicsikkel foglalkoztok, mert ők még igénylik. Képzeld, a nagylányod is igényli. Én húsz éves vagyok és én is igénylem! Az meg számára hab a tortán, hogy bezzeg a kicsik megkapják a törődést. Aztán különköltözik tőletek és ezt ti elfogadjátok és teljesen rendben levőnek gondoltátok? Fel sem merült benned például, hogy a lányom ugyan miért akar itt hagyni? Nem? Gratulálok. Aztán mikor visszamegy hozzátok ideiglenesen, akkor is azt látja, hogy a testvérei törődést kapnak, ti meg veszekedtek vele, hogy miért nem főz. És még csodálod, hogy utál? Én azt is letagadnám a helyébe, hogy az anyám vagy és a büdös életben feléd se néznék! Ha nem törődsz a lányoddal, nem mutatsz felé szeretetet (hadd tanulja meg milyen az élet), akkor pontosan ugyanezt várd tőle feléd. És ezt is kapod, tenném hozzá: teljesen megérdemelten.


Más: jól fogalmaz, verset ír és hittudományt akar tanulni. Mi rossebbért legyen jó matekból ezekhez? Biztos nem érdekli igazán. Én sorba szedtem a ketteseket és hármasokat olaszból, kémiából hajszálon múlt, hogy megkaptam a hármast, pedig mindkettőből lehettem volna kitűnő, az eszem megvan hozzá. Te letojtam; történelem szakra nem kellettek, engem meg nem érdekeltek. Ez van. A polihisztoroknak leáldozott rég; többre megy, ha azzal foglalkozik ami érdekli és amiben jó, a többit meg letojja.

2010. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen miért kellene ellátni magát??? Meg miért neki kellene főzni, mosogatni???

Te mit csinálsz otthon? Milyen nagyon sok dolgod van?

A gyereknek a tanulás lenne a dolga, ha tényleg CSAK azt kellene csinálnia, talán nem 2-es lenne... főzés helyett.


Áááá, nem érdemes rád több szót vesztegetni. Szegény gyerek. Te inkább hagyd békén, azzal jár a legjobban.

2010. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

"Nem velünk él, hanem a nagymamánál, mert itt túl sokan vagyunk"


Tanulság: Annyi gyereket kell potyogtatni,hogy ne legyetek "túl sokan".

2010. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ott nálatok azért nem akar mosogatni főzni mert egyszerűen ott csak gyerek akar lenni pont elég egy 16 évesnek hogy a nagyinál megcsinál mindent!!!!!!!
2010. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

Hát, én sem vagyok egy szuperanya,de ez szörnyű,amit írsz!

A házasságomból két nagy gyerekem van.Az egyik már nagykorú!Néha elmosogat,ha megkérem dolgokra megcsinálja,de magától semmit.A középső,aki fiú és a lányoddal egyídős semmit nem csinál itthon!A kajákat én készítem reggel.8-10 szendvics,2 liter tea.

én rontottam el őket,de,hogy a mamához költöznének!

Hely nálunk sincs sok.52nm 1+2 félszoba.Az új kapcsolatomból született kicsim velem van egy szobában.

Ja,és még annyit.

Amíg a kicsi nem született meg,két helyen dolgoztam napi 16 órában,10 naponta 1 szabadnappal.Akkor is ugyanígy elrendeztem őket.Éjjel hazaértem,bepakoltam a mosógépet,hajnalban elindítottam,kiírva,hogy teregess ki,mert nem lesz ruhád!

A kajákat a melóhelyemen legyártottam,becsomiztam.

Mindig megoldottam mindent,pedig egyedül csináltam/csinálom.

Nem vagyok mártír,szeretek/szeretnék néha lustálkodni,de a gyerekeim fontosabbak.

Egy kérdés:

Azt írod téged is így neveltek,neked jó volt?

2010. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

Számomra is rettentő meglepő, hogy nem veletek él a lányod. Na most a tanárnője észrevette, hogy nem foglalkoztok vele eleget, amit te is bevallottál. Szerintem nincs annál rosszabb, hogy valaki nem egyenlőként bánik a gyerekeivel. Na meg érted hiába nincs nálatok elég hely, képes voltál engedni egy kamasz elvárásainak, hogy oké költözz a mamához? Hogy lehet az, hogy elfogyott a hely nálatok? Nem megbántani akarlak, de számomra ez iszonyú érthetetlen.

Valószínű egyébként a lányod helyzetében mindenki így viselkedne.

2010. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

Azért nem vagytok semmik a férjeddel együtt!Ha a lányod még csak 16 éves, ti vagytok a felelősök érte. Szerintem 16 évesen még nem kéne megtanulnia, milyen az élet, arra ráér később is. Én nagyon örülnék neki,ha a lányom bármiben is tehetséges lenne és támogatnám minden erőmmel...az pedig, hogy ilyen művészlélek, mutatja, hogy mennyire érzékeny ember, sőt érzékenyebb az átlagnál, így sokkal több törődést igényel. Ezt rendesen elrontottátok, és egyszer bánni fogjátok, de nagyon.

Remélem, a nagymama nagyon szereti...bár nyilván igen, mert neki elmosogat....

Ilyen lóf@sz embereket....és még csodálkoznak....:(

2010. márc. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy lássa el magát? :(:( Ez már nem az a kor, ahol egy 16 éves lány önállóan vezeti a háztartást és felnőtt nő :( Szegény kislány :(:(:(
2010. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok elb'sztátok a gyerek életét.

2 ilyen istenbar'a mért szaporodik?

2010. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Ő akart leköltözni, nem mi erőltettük, de ha már ezt a lehetőséget megkapta, akkor a jegyei is legyenek olyanok, amilyennek lennie kell. És itt is lehessen elvárni tőle azt amit a nagyinál! Mikor én kicsi voltam, már sokkal kisebb koromban nekem kellett főzni, mosni az egész családra! Nem értem ez miért lenne rossz? És amit beszélget a barátjával, mikor halljuk az botrányos! Folyton sír neki és azt hajtogatja, hogy elviszi őt innen két év múlva. De mit akarhat egy 25 éves egy 16 évestől?

Amúgy meg nem igazán szólunk bele az életébe, a felvételiknél is csak aláírtuk a papírokat, ő akart egyházi iskolába menni és matek szakra is! Hiába mondtuk neki, hogy ne menjen egyházi iskolába, mert ő nem oda való! Ott nem tanul meg élni, mert mindenki rendes a másikkal, ha olyan iskolába járna, ahol bántanák, akkor megerősödne és nem lenne ilyen!

2010. márc. 20. 20:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!