Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valkinek tapasztalata...

Van valkinek tapasztalata Ritalinnal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 12:22
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

Olvasgattam itt a válaszokat, és felháborított az egyik válasz, amiben "beszólnak" azért mert ingyen könyv és kaja meg ilyenek járnak.. igenis hagy járjon.. én is ismerek beteg gyerekeket (bár nem erről a betegségről van szó) de velük is nehéz, és nem csak azért mert otthon máshogy kell figyelni rájuk, hanem mert.. te mit mondanál egy 4éves kisgyereknek, akit félrelöknek a játszótéren mert ő más? a szülő szíve szakad bele.. szerintem a legkisebb gond az, ha megkapják ingyen a könyveket. van elég kiadásuk, legalább ebbe hagy segítsen nekik az ország.. amúgy meg azoktól kéne elvenni a pénzügyi támogatást akik egész nap otthon ülnek, és még a hajlandóság sincs meg arra hogy dolgozzanak.. ( példálózni nem akarok, hisz van aki önhibáján kívül veszti el a munkáját, természetesen nem rájuk gondolok)

úgyhogy erről ennyit, azt gondolom, hogy megilleti őket az a pénz.

2010. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos nem a gyerek a rossz, hanem az okatatási rendszerünk. Nagyon sok tanáromat takarítónak nem alkalmaznám. Volt persze a 4 általános és 1 középiskolám alatt 2-3 normális is, aki értett ahhoz amit csinál, és nem kellett mindenféle megtorlással fenyegetnie senkit, mindenki figyelt rá. Azokon az órákon se hiperaktív se lusta gyerek nem volt, mert mindenki érezte hogy az óra után valamivel többet tud, és nem ellenük van a tanár, hanem segít. A gond csak az, hogy ezek a tanárok egyetemről jöttek vissza tanítani, és mondtak le a nagy fizetésről, mert szerintük "ott már nem lehet igazán, mert ott már nem szorul rá senki".

A többi tanár pedig félelemből drogozza be az olyan gyerekeket, akik látják, hogy ő nem egészen a papírjaiban szereplő értelmi színvonalon áll, hanem valahol a kukás és a takarító között.

2010. márc. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!!


Tuti nem fogom adni a gyógyszert a kisfiamnak!!!!!Elöször hezitáltam de most már biztos vagyok benne.Igaz kicsit félek hogy nem e fognak lecseszni az ideggondozóba de nem érdekel,nem fogjuk hagyni magunkat!!!!

Egy ismerösöm anyósa az elmeosztályon dolgozik,és Ö mesélte hogy a nagyon beteg embereket evvel tömik.Elötte meg egy másikosztályon dolgozott még 20évvel ezelött és mesélte hogy mütét elött evvel a gyógyszerrel kábitották el a betegeket.Azért durva!!!!!!!!!

Ajánlottak egy teát,vagyís kettöt mert kell keverni mert az alap tea ami jó a hiperaktivoknak eléggé rosszi izü.Komlótoboz tea és hibiszkuszal keverve.3x1dl kell innunk naponta.Megfogjuk próbálni.

Annak aki leszólta az ingyen tankönyves válaszolót:

Tudod ez nagyon nagy teher a családnak.Mi még szerencsések vagyunk mert valószinü sikerülni fog sima iskolába iratnom a fiamat.De pl ha amit nem szivessen mondok ki,le is kopogom(kopp-kopp),nem fog menni a sima iskola vagyis nem tudja tartani a rendes tempót a kisfiam akkor a 30km-re lévö városba kell utaznom naponta kétszer.Vegyük az Én bérletemet csak havonta 24.500ft.Pluszban mellette nem is tudnánk dolgozni.Szerinted ez milyen teher egy családnak????

És akkor még a heti egyszeri bejárás a tanácsadóba,heti egyszeri bejárás a logopédushoz is mert közben kisfiam diszlexiás is,meg két hónapja minden héten az ideggondozóba is mennünk.És ezt mind külön napon.Ja és mind két fiacskám asztmás is,pici fiam tartósan beteg.


Köszönöm mégegyszer a kedves válaszokat!!!

2010. márc. 17. 18:48
 14/23 anonim válasza:
49%
ezt gyermekokainnak is hívják akár függőséget is okozhat és semmiféleképpen nem támogatok központi idegrendszerre ható gyógyszert vagy ami megváltoztatja és lenyugtatja azért gyerek amiért nem kell tőle elvenni a gyermekkort.
2010. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
35%
A gyermeked nagyon is egészséges! Eszedbe se jusson gyógyszert adni neki! Én is sokat olvastam evvel a témával kapcsolatban. Írd be a google keresőjébe a kristály- ill. az indigógyermekeket!
2010. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Ma voltunk a 10 éves kisfiammal a Vadaskertben,Ritalin szedését javasolták, egy hét után kell visszamenni,nyilatkozni adjuk -e gyermekünknek a gyógyszert.Teljesen kétségbe vagyok esve,mert csak "rosszat"olvasok róla.
2013. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
95%
részben igaza van mindenkinek...de ....szedem én is még ma is.semmi bajom nincs tőle és még le is fogytam.DE! 17 éves vagyok és júniusban abbahagyom.én is a vadaskertbe voltam ajánlom a főorvost nagyon normális.a megfigyelés is jó volt 2x is voltam 1-1 hetet a tapasztalataim.7.-ben kezdtem el szedni és oriásit javult az átlagom.11 évesen volt 125 az iq-m.a doki szerint 5-ös tanulónak kellene lennem de igaz.a kamaszkorban ez már tényleg enyhülni fog.ja és ezeket a baromságokat rémisztőnek irják a neten.sem függő sem idegbeteg sem depressziós sem öngyilkos nem lettem a szertől.minden rendben van velem ugyhogy ettől függetlenűl ajnlom és szerintem nem egy 8 éves gyereknek kéne adni.
2013. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
38%
meg vagytok ti húzatva, ha ritalin-t ír fel a doki, váltsátok ki, azt vegyétek ti be, 3-4 darab már jó hatással van, aztán mehet a party a gyerek meg a nagymamához addig. nem is értem, h gyerekeknek minek írják fel...akkor már inkább valami xanax féleség, hogy ha túlpörög a gyerek, de a ritalin pont az ellenkezője :D
2015. júl. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ez olyan, hogy kinek hogy hat.

én 25 éves vagyok, tavaly írták fel, de még mindig van egy fél tégely, mert csak ritkán veszem be, ha fontos, hogy jól teljesítsek, összeszedett legyek, pl.: gépjárművezetői vizsga.

Az elmúlt napokban írtam a szakdogámat: határidő, hajtás, stb.. 4 napon át vettem be belőle egyet. Még szét is szedtem a kapszulákat, hogy kevesebb legyen benne, nem kell abból olyan sok, gondoltam.. Jó volt. Azt hittem jól vagyok.


Hát, ma szünet napot iktattam be, és egész nap enerváltan tehetetlenül bolyongok. Sokkal kevesebbre vagyok képes, mint múlt héten ilyenkor, azt hiszem már MOST elvonási tüneteim vannak.

Szóval: nem érdemes.

2016. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
75%

Meg vagyok itt rökönyödve a hozzászólásoktól.


Nekem van, nem kevés problémám. A Nyírőben hoztak le az alkoholról több kevesebb sikerrel. Jelenleg magán pszichiátriára járok nem kevés pénzért, ki akarom deríteni, ADHD vagyok -e, a Tourette már fix, a borderline / bipoláris, ezeket majd meglátjuk.


Amúgy a facebookon van erről egy jó csoport: [link]


Ezen kívül Máte Gábor: Szétszort elmék című könyve.


Ajánlom nektek tőle ezt a videót is: https://www.youtube.com/watch?v=tl99-Nb5sec


Az ADHD elég új keletű, azaz nemrég ismerték fel, ha jól tudom, a 80-as évektől.


DE!


Ha valami miatt úgy érzed, hogy nem volt megfelelő a diagnózis, bakker, ne teákat adj annak a szerencsétrlen gyereknek, hanem menj el több szakorvoshoz, kérj több diagnózist.


40 éves vagyok, és pokol az életem, nem tudom irányítani a gondolataimat, nyughatatlan vagyok, régebben kevert szorongást és depressziót állapítottak meg nálam.


2010 óta sokat fejlődött az orvostudmány.


Rossz hír, hogy sem a Tourett, sem az ADHD nem gyógyítható. De ne úgy nézd, hogy jaj, szegény fáradt, meg most jól teljesít az iskolában. Az orvosok tudják mit csinálnak. Mind az ADD mind pedig a hiperaktivitás a homloklebeny jobb oldalában található neurológia zavar. Itt van diszfunkció. A Rialin serkenti az ott lelassult sejteket, akiknek több munkájuk lenne. Mint ha nem működne a jelző lámpa, ezért dugó alakul ki.


Ha három szakorvosból három azt mondja, hogy de bizony, kell, akkor az valószínű kell, és ha elkezdesz teázni, lehet, hogy egy életre gallyra vágod a fiad, mert örökre el fog zárkozni, hogy megértse, mi a problémája, ez mivel jár, hogyan kell kezelnie, felvállalnia. Hiszek az alternatív orvoslásban, de a természettudományban is, a tudomány elég egzakt dolog.


Ha a fiad szedi, és olyan tüneteket látsz rajta, amelyek nincsenek a mellékhatások között, vagy ott vannak, de te anyaként még is úgy érzed, ez nem normális, és megszakad a szíved, akkor menj vissza a dokihoz, és mondd el neki, de könyörgöm, ne más laikus emberek személyes véleménye alapján hozz döntést, mert lehet, hogy nagyobb kárt okozol neki, mint nem.


+1: Hiába jönnek ki a googleben, hogy rivotril, frontin, kokain, stb... ne foglalkozz vele. Azért árulják, mert ezeket nem tudod beszerezni, csak pszichiátriai szakorvos felírására. Nekem itt áll a szekrényemben egy halom Rivotlril és Tegretol, mert ezeket szednem kellet. Úgy szedtem, ahogyan az orvos felírta, így nem lettem függő, de segített a panaszaimon.


Nem szedtem, önhatalmúlag, vissza is estem az alkoholizmusomba, jelen pillanatban harmadszor.


Szar a magyar egészségügy, de azért nem annyira. Még egyszer: szakorvos, ha más nem a balatoni utazás helyett magán pszichiátria, ha fontos a fiad, szerintem 100 000 -et megér neked, hogy boldog életet tudjon élni, és ne szóljon állandóan a zene a fejében mint nekem, amitől megőrülök, és pár dolgon kívül semmire ne tudjon koncentrálni.


Meg fogod köszönni nekem ezt a hozzászólást. Köszönöm, ha idáig elolvastad.

2016. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!