Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudnatok tanacsot adni hogy...

Tudnatok tanacsot adni hogy hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Ma a 6 eves fiamat el akarta vinni a ferjem gyogytornara mivel ludtalpas. Eddig meg nem volt eggyszer sem ez lett volna az elso alkalom. Mikor keszulodtunk akkor mondja a ferjem hogy a fiunk amig ott van addig o vissza kell lepjen a munkahelyere, en sem tudtam hogy nem lesz vegig ott vele es ezt nem is beszeltuk meg elore a fiunkkal sem. Amikor kiderult ez, a fiunk persze nem akart menni es kerlelt engem hogy menjek vele akkor en, en persze nem tudtam menni mert kellett menjek dolgozni. Erre a fiam kezdett sirni hogy nem akar menni, mert nem tudja a gyakorlatokat, erre mondtam hogy ott majd megtanitjak, es ott a tobbi gyerek is, es nem lesz semmi gond, de mondhattam barmit a fiam nem akart menni. A gond az hogy a ferjem nagyon kiakadt hogy mi az hogy nem akar menni es miert nem bir ki egy orat nelkulunk ott, es mi az hogy igy hisztizik egy ilyen hulyeseg miatt. Nem tudtunk kozos nevezore jutni ezzel a dologgal kapcsolatban mivel en nem szeretnek ebbol nagyobb ugyet csinalni de a ferjem azt mondja hogy nem marad kovetkezmeny nelkul ez hogy igy reagalta le a fiunk a dolgot, mondtam hogy legyen egy kicsit megertobb vele szemben, de o azt mondja, hogy ha ezt most hagyja akkor soha sehova nem fogjuk tudni elvinni( akartuk mar vinni focizni meg uszni is de ott sem akart reszt venni a dolgokba--akkor nem kellett volna ott maradnia egyedul) Az a baj hogy mindig olyan idopontban van a torna hogy en nem tudok elmenni vele, a ferjem is csak ugy hogy viszi, meg hozza, pedig nagyon fontos volna hogy jarjon. Adjatok tanacsot legyszi hogy hogy kezeljuk ezt a helyzetet!
2015. márc. 17. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha a gyakorlathoz nem kell szülői segítség, akkor az apja hagyja ott, és menjen vissza érte. Ne a gyerek döntse el, hogy mit akar és mit nem csinálni. Az iskolában majd mit kezdetek vele?
2015. márc. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
szerintem igaza a van a férjednek, 6 évesnek ennyit már ki kellene bírnia egyedül, gyerekek között, társaságban....mi lesz ha iskolába kell mennie?? inkább a gyógytornán hisztizzen egyszer, mint ott..
2015. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sandrachnologic ***** válasza:
100%
Valahogy az első alkalomra megoldanam, hogy ott lehessek vele vagy én vagy az apja, ha kell vennek ki szabadságot egy fel napot vagy lecsusztatnam, máskor tuloraznek. Lehet, hogy fel a gyerek egyedul egy ismeretlen helyen, ahol mem ismer senkit, nem tudja a gyakorlatokat stb. Akkor elmagyaraznam neki, hogy most el tudok vele menni, hogy erezze, hogy biztonságban van, de utana apa hozza es viszi, jo helyen lesz es nem eri baj. 😊
2015. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Biztosan le leszek emiatt pontozva, de leírom, hogy tíz éve dolgozom gyermek gyógytornán és a 6 éves gyerekek első pár alkalommal szülővel szoktak bejönni. Nagyon ritkán fordul elő, hogy egyedül jönnek be, aminek mellesleg nagyon nem örülünk, mert ilyenkor látszik a gyereken, hogy igényelné anyát vagy apát és mi is szeretnénk a szülővel kommunikálni.

Bocs, hogy ezt írom, de a férjed a viselkedésével csak azt érte el, hogy a gyerek még el sem kezdett tornázni, de már most rühelli az egészet, de ami a tornánál is sokkal fontosabb, hogy a félénksége az apjából ilyen reakciót váltott ki, ez csak húzza lefelé az önbizalmát.

2015. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fejlesztőpedagógus vagyok. Muszáj, hogy valaki akiben a gyerek bízik, az első néhány alkalommal elkisérje, és ott is maradjon vele. Ilyenkor egy nagycsoportostól teljesen természetes, hogy nem akar egyedül (szülő nélkül)ott maradni egy idegen helyen. Az is normális, hogy szorong, hogy esetleg nem tud megfelelni. Félénkebb gyerekkel még az is előfordul, hogy bár a szülő már nem ül bent a foglalkozáson, de nem mehet el a folyosó végén lévő váróba, hanem az ajtó elé kell tenni neki egy széket, és ott üldögél 45 percig. Aztán persze eljutunk odáig is, hogy a mama elmehet bevásárolni, vagy a postára, a gyereket ez sem zavarja.
2015. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 6 évesen kezdtem gyógytornára hordani a lányom enyhe gerincferdülés és lúdtalp miatt. Ő is elég félénk típus, nem szereti az idegen helyeket. Nekem eszembe sem jutott, hogy ne menjek be vele, mert tudom, hogy abból csak sírás lett volna. Megbeszéltük, hogy az első pár alkalommal bent ülök, utána pedig az ajtó előtt várom. Így nem is volt semmi gond. Azóta már 8 éves elmúlt, gyógytornára már nem jár (mivel sajnos az iskolával azt nem tudjuk összeegyeztetni, így otthon csinálja, plusz úszni jár). Viszont jár táncra és ugrókötelezni, ahova már be sem kísérhetem, mert az tök ciki. :) Iskolával sem volt semmi gond, most sem egy hangadó, könnyen ismerkedős típus, de már szívesen megy akár napközis táborba is, és bárhova nélkülünk. Csak ő visszahúzódóbb gyerek, idő kellett, hogy erre megérjen. Én a helyetekben elintézném valahogy, hogy legalább az első 2-3 alkalommal ott legyen vele valaki, ha már megismeri a többieket, biztos könnyebben ott marad egyedül is.
2015. márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs igaza a férjednek. A férjed kis felnőttnek képzeli a gyereket, akinek észérvekkel lehet magyarázni. De egy gyerek alapvetően érzelmi lény. Neki meg kell bírkózni az ismeretlennel, és a félelmeivel. Ha szimpatikus és "gyerekértő" a gyógytornász, lehet már az első alkalommal összebarátkoznak annyira, hogy már a második alkalommal ott lehet hagyni a terápiára a gyógytornásszal. De ehhez ezt a megbarátkozási lehetőséget meg kell adni a gyereknek, hogy érezze a szeretett szülő közelségét, és biztonságban érezze magát.

Utólag (napok múlva) emiatt az eset miatt megbüntetni a gyereket ("de a ferjem azt mondja hogy nem marad kovetkezmeny nelkul") szóval utólag megbüntetni a gyereket nagy szamárság lenne, erről mindenképpen beszéld le a férjedet. Egy gyereknek nem manager kell, hanem szerető apa!

[Érdekes helyzet, hogy egy gyerekre 6 év alatt nem tudott érzelmileg ráhangolódni az apja... mert ha focizni szeretné vinni, az első néhány edzésen bizony neki is ott kell ülni, és mosolyogni - "belülről"]

2015. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!