Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyit tud egy pszichológus...

Mennyit tud egy pszichológus segíteni egy nehezen kezelhető gyereken?

Figyelt kérdés
Tud-e egyáltalán? És ha igen kb mennyi idő, amíg lesz valamilyen láttatja?

2014. okt. 10. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi rajta a nehezen kezelhető? Miben nyilvánul meg?

Az én példám. Feszültséggel teli gyerek, válás, asztma stb. Fejlesztő pedagógussal beszéltem, mit tegyek: pszichiáter-gyógyszert ad, pszichológus-sok idő, kineziológus-azonnal van eredmény. Utóbbit választottam, látványos volt a változás. 8 éves volt akkor, tehát nem mondhatom, hogy bebeszélte magának vagy placebo hatás. Látszott, hogy iszonyú nagy tehertől szabadult meg. Most 10 éves, nyár óta nem fújja a gyógyszert, amit már többször próbáltunk elhagyni. De ez csak egy példa.

2014. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A pszichológus segíthet az okok feltárásában, ha megismeri a foglalkozásokon a gyermeket, szüleit, családi hátterét stb. Problémától függően időigényes feladat. Ha megvan számára a diagnózis és a szülő együttműködik vele, akkor javaslatot tehet a probléma megoldásának kezelési módjára, minden az adott problémától függ. Látszatja nem lesz egyik napról a másikra.

Tudsz konkrétumot írni a problémáról?

2014. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az enyém is 8 éves. Agresszív, szemtelen, lázadó, az iskolában nem ül meg a helyén, nem marad csendben, nem végzi el a feladatait. Nem akar tanulni, nem akar dolgozni - nem lehet büntetni, mert folyamatosan megszegi, az apja próbálta testi fenyítéssel - inkább megveri magát -előlegnek, de akkor sem csinálja meg. Ott tartunk, hogy kiküldik óráról a magaviselete miatt. Pedig kitűnő tanuló.

2014. okt. 10. 12:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezen biztos tud a pszichológus segíteni. Az én fiamnál már ovis korban volt ez, el is vittem a Nevelési Tanácsadóba. Kiderült, az átlagtól magasabb az intelligenciája, szerintem a te fiadé is, ha tanulás nélkül kitűnő tanuló, az enyém azért nem hallgatott az óvónőkre, mert unatkozott a foglalkozásokon, ezen kívül alacsony a frusztráció-tűrő képessége, ezért verekedett.

A testi fenyítés nem jó a szülő részéről, az erőszak erőszakot szül, csak nő benne a feszültség. Vidd el pszichológushoz. Megtanítja, hogyan kell őt kezelni.

Az én fiam már 10 éves, elég sokat változott, tudja magát kontrollálni, de ehhez kellett küzdősport, otthonra boxzsák, hogy le tudja vezetni a feszültségét. Tanulni most sem sokat tanul, de még mindig kitűnő tanuló, a házi azért kész van, de megél abból, amit az órán hall.

2014. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi 5 éves, ovis fiunkat vittük pszichológushoz. Verekedett, nem fogadott szót, direkt mást csinált, mint amire kértük, .. és már nagyon eldurvult a helyzet.

Magánúton mentünk. Először feltárta az okokat: apahiány és testvérféltékenység, illetve neki is túl magas 125-ös az iq szintje. Elhordtuk pszichoterápiára, és már 1 hónap után látványos volt a változás. 2 hetente jártunk, 1/2 éven keresztül.

2014. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, felmérték az Iq-ját, átlagon felüli (164). De nem elég ha az ember nagyon okos...

Én sem értek egyet a testi fenyítéssel, de el kell ismernem: van olyan helyzet, hogy mással nem tudjuk rávenni arra amire muszáj. Ennek ellenére én tartózkodom ettől a módszertől, hiszem, hogy a példa sokat nyom a latban (bár ez egyelőre nem látszik).

Azt észrevettem, hogy nagyon szeretetre éhes gyerek és van hogy szép szavakkal és puszival/öleléssel temperálni lehet valamelyest.

Jó lenne már megoldást találni, mert tönkreteszi a környezetét, minket és ami a legrosszabb a saját életét.

2014. okt. 10. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

A ti esetetekben nagyon fontos lenne, hogy az egész család részt vegyen a pszichológiai terápián! Először is a magatartás zavar okát kellene felderíteni. A magas IQ nem elég ok. Segíteni akkor tud a szakember, ha mindenki együttműködik, a szülőket is beleértve.

Sokszor a temperamentális hajlamon túl (impulzív a gyermek) a családi dinamika is benne van ebben a problémában.

2014. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Illetve van olyan eset, amikor organikus probléma okozza a magatartászavart. Ezt szakember, pszichiáter, klinikai pszichológus megállapíthatja. (pl ADHD, asperger szindroma, pszichopátia)
2014. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, tudom hogy furának fog tűnni amit írok, de gondolkodj el rajta, arra kérlek! Azt írtad hogy kiküldik óráról, mert nem tud viselkedni, de közben kitűnő tanuló. Lehetséges hogy a gyerekednek az agya sokkal fogékonyabb mint a társainak. Ezért az ótán hallottak már unalmasak neki, hiszem ha egyszer elmondják, ő már lehet megjegyezte. És mit csinál a gyerek ha unatkozik? Leköti magát valamivel. A tanárnak ez nem tetszik hogy nem figyel oda (de miért is figyelne oda, ha ő már mindent tud?) és kiküldi. Ilyen esetben lehet normális hangnemmel is beszélni a tanárral, hogy a gyereknek adjon külön feladatot, mert ha tényleg ez történik, a tanárnak a kötelessége, hogy a figyelme fent maradjon a gyereknek! Nem biztos hogy ez a probléma, de sok esetben ez is elődorul, csak a szülőkhöz nem jut ez a dolog. Én gimiben is utáltam egy helyben ülni, gondolj beje hogy milyen nehéz ez egy általános iskolás gyereknek, akiben még tombol az energia. remélem segítettem :)
2014. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!