Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Éjszakai alvás elötti éktelen...

Éjszakai alvás elötti éktelen ordítás mittől lehet 7 hetes babánál?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hetes, minden éjjeli alvás elött eszeveszetten ordít, hiába nem éhes, tiszta a pelus, hasfájásra kap gyógsyszert stb. olyan mintha nem lenne hajlandó elaludni, van hogy fél kettőig ordít! Ráadásul mellettem alszik. Mit tegyek, hogy ez ne így legyen minden este? Napközben sem alszik csap pár órát. SOS!
2010. jan. 22. 12:41
1 2
 11/17 anonim válasza:

Attól is függ hogy anyatejet, vagy tápszert eszik e.

Ha tápszert akkor hiába a gyógyszer. Annak csak mellékhatásai vannak, és lehet hogy pont az álmatlanság.

Használj neki köménymagos teát. Házilag készítsd el.

2010. jan. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

21:00-ás vagyok.

Az angol víztől nekünk csak rosszabb lett, olyan görcsöket okozott neki, hogy a végén már én is sírtam :(

Espumizannal kellene próbálkozni! Nekünk is ez oldotta meg a problémákat!


Mindenképp megpróbálnám korábbra hozni a fürdetést, minimum fél órával, de akár már 7-kor is. Nálunk is voltak ilyen gondok és amikor áttértünk a korábbi fekvésre, akkor könnyebben ment az elalvás.


Milyen időközönként szokott enni?


(Az előző válaszolóra reagálva: nem törvényszerű ez sem, mert az én környezetemben az összes anyatejes baba hasfájós volt - az enyém is, míg a tápszeresek nem és már pár hetesen 1x keltek éjszaka enni)

2010. jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!

Anyatejesek vagyunk és 4 óránként eszik. Én is gondoltam, hogy előbbre hozzam a fürdetést, de akkor nem fog igen korán, már hajnalban felkelni? Sajna van még egy próbléma azaz 2 nem tud önállóan elaludni, és nem hajlandó a kiságyban aludni csak mellettünk :( erre van megoldáotok?

Köszi előre is!

2010. jan. 27. 12:27
 14/17 anonim ***** válasza:

szia,

hát vannak ilyen típusú babák. ugye azt mondják, az elején nem szabad rászoktatni, hogy kézbenaludjon el, hanem be kell tenni a kiságyba, és énekelni, neki ,meg hátsimi meg stb, amíg elalszik. na ilyenkor nagyon jót mulatok magamban. az én kisláyom üvöltött esténként, amkor kiscsecsemő volt, és nem kellett neki se ének se hátsimi. illetve ének igen, de csak úgy ha kézben lehetett. akkor elaludt. vannak babák, akik éretlenebb idegrendszerrel jönnek világra. később ez javul, de az elején az ilyen babát nem fogod tudni kiságyban altatni, akárki akármit mond. ezzel együtt kell élni. és mire oylan állapotba kerül, hogy már el tudna aludni önállóan, akkor már tényleg megszokta az együttalvást. nekem 13 hós a kislányom, 3 hós koráig átüvöltötte az estéket (megjegyzem még csak hasfájós sme volt), 4 hós korától el lehetett altatni úgy, hogy cicin, melléfekve, de azóta is együtt alszunk. az egy jó darabig nagyon sokat kelt, kb. 1 éves korától már jobb, de még mindig ébred, de szerintem már csak megszokásból, vagy a foga miatt. majd olyan másfél-2 éves korától elkezdem külön szoktatni, ha már látom, hogy hajlandó.

2010. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
az én kisfiam is nagyon sirós volt.fájt a hasa,mert nem tudott rendesen büfizni.nekünk az vált be hogy ráfektettem a hasam ra és ugy aludt,lehet hogy hülyeségnek hangzik,de ez bevált.és igy aludtunk egész éjszaka.ma már 2.5 éves és még köztünk alszik, ennyi hátránya van de olyan jó hozzá bujni éjszaka én is megszoktam már.
2010. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Tudnám ajánlani a maszírozást,és a tornát ami ha fáj a hasa,vagy egyszerűen csak túl van pörögve segít.Fürdetés előtt nagyon gyengéden kör.körös mozdulatokkal simogasd végig a karjait a lábait,aztán a fejétől a combjáig egyhe nyomással húzogasd végig a kezed,majd szintén kör-körös mocdulatokkal ,lassan a pocakot apránként maszírozd meg.A hátát is,és ahogy hasra fordítod figyeld hogyan reagál,ha sír változtass poziciót rajta...utána a torna részénél az alsó lábszárait óvatosan megfogva,térd hajlításokkal nyomd a hasinak a combjait,lassan ismételgesd.Ez neked is jót tesz meg a babádnak is.Fürdés ,villany oltás ugyan abban az órában legyen.Nagyon sok kisbaba sírósabb az átlagnál az első hónapokban,de ez elmúlik.Kitartást neked!
2010. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mindegyikötöknek szívből köszönöm a hozzászóláasait nagyon sokat segítettek, azóta sikerült már 3 éjszakát átaludni és az éjszakai sírás is rövidült...már csak a kiságyba szoktatás maradt! :)))))
2010. jan. 30. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!