Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 9 éves lányom minden éjjel...

A 9 éves lányom minden éjjel nálunk alszik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 22:06
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
83%

kedves 11:53: a válasz nagyon egyszerű: a megszokás... vannak olyan anyukák, akik az újszülött babájukat maguk mellett altatják az ágyban, hogy mindig kéznél legyenek, ha felkel... aztán annyira hozzászokik az anyuka is és a gyermek is, hogy észre sem veszik, hogy már eltelt 3-4-5 év, és a gyerek még mindig egy ágyban alszik velük. Általában mire rájönnek, hogy ez rossz dolog, már késő, és shogysem sikerül leszoktatni erről a gyereket. De miért is sikerülne, mikor ez számára a természetes, amit megszokott? Ez olyna, mintha egy kiskutyát egészen kiskorától kezdve a lakásban tartanál, majd egyszer meggondolnád magad és kitennéd az udvarra....persze, hogy az ajtó előtt vonítana és kaparná, hiszen nem tudja, miért bünteted.


Az a gyerek, aki már pici korától kezdve külön ágyban alszik, ahoz szokik hozzá, az lesz számára a természetes és akkor sem tudna a szülők mellett elaludni, ha akarna. Én pl ilyen voltam....volt, hogy féltem, befeküdtem anyáék közé, de kb 5 perc múlva azt mondtam,hogy inkább visszamegyek a saját ágyamba, mert csak ott tudtam aludni...

2010. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
60%

Na jó ezt értem, mondjuk két három éves gyerek esetében. Na de itt kilencévesről van szó. Mégha szoktatás is, ahogy te mondtad a természetes fejlődés folyamatában ennek el kellett volna múlnia. Mertha másra gondolok pl cumira, cumisüvegre, pelenkára, rácsos ágyra stb. Egy idő után bekövetkezik, hogyha még olyannyira hozzá szoktak természetes igényük támad a fejlődésre - pelenkából-bilire, elhagyják a cumit stb. Ez miért kivétel?

Illetve miért nincs 9 évesen igénye a lánynak a külön alvásra? Mert szerintem kéne. Remélem érthető volt mit akarok kérdezni és miért. Meg oké két- három évesnek nehéz elmagyarázni, hogy mostantól miért lesz másképp (saját szoba, saját ágy) és lehet, hogy nem érti meg első pillanattól rögtön de egy kilencéves?? És egy kicsi esetébentalálgathatsz miért nem akar egyedül aludni, mert esetleg nem tudja vagy nem tudja megfogalmazni, de egy kilencévesnek már meg kéne tudnia. Mit tudom én: csöpög a radiátor és ez felébreszt éjjel és nem tudok visszaaludni (mondjuk)

2010. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
83%

Én lányom 8 éves.

Ő is többször próbálkozott az évek alatt, hogy ha felébredt akkor átjött hozzánk, de én mindig azt mondtam, hogy nem mert úgy kényelmetlen lenne stb. Inkább visszakísértem éjjel a szobájába, amikor félt mellébújtam pár percre és így nem volt gond.

Olyan időszak is volt, amikor félt a sötétben. Akkor azt csináltuk, hogy éjjeli fényt tettünk a szobájába és amíg elaludt égve hagytuk a nappaliban a villanyt.

Most egy pár napig éjszaka 3-4 alkalommal ment wc-re (valószínű felfázott)és mindig nekem szólt, hogy kísérjem ki, mert sötétben egyedül nem mer kimenni. Viszont most megint ott az éjjeli fény, hogy ha ki kell mennie már ne kelljen nekem kiabálnia. 2 nap után nem kiabált, egyedül kiment, majd szó nélkül be a szobájába.

Próbáljátok ki, hogy égve hagytok egy kis lámpát vagy mellé tesztek egy plüsst, amit szeret stb.

Szerintem pár nap után nem lesz gond.

Egyébként fiam 6 éves és ő is próbálkozik elalvásnál. Ő éjszaka nem ébred fel, de mielőtt elalszik kb. 10-szer szól, hogy feküdjek mellé vagy ő akar átjönni. Próbálok következetes lenni és mindig nemet mondani, mert különben férjemmel nem tudnánk kettesben maradni.

2010. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
54%
Magadra vess,ez nem a gyerek hibája hanem a tied.
2010. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
75%
kedves 12:30: azért nem alakul ki az igénye a külön alvásra, mert még ahhoz nem elég idős, és jól látod, h egy 9 éves már el tudja mondani, de ennek a 9 évesnek eszébe sem jut, hogy a szülei mellett aludni nem természetes dolog....ehhez már eleve így kellett volna szokatni...ha hagysz egy gyereket mondjuk 5 éves koráig cumizni, akkor már az is természetes lesz neki, és trauma kell, hogy érje a gyermektársai részéről, hogy megváljon tőle... ezért van az, hogy legkésőbb 3 éves korban bilire szokatjuk a gyereket és elvesszük tőle a cumit, mert akkor még nem késő...az együtt alvással ugyanígy van...ha még 2-3 évesen elkezdjük külön alvásra szoktatni, jó esély van rá, hogy sikerüljön (de még mindig kevesebb, minthogyha egyáltalán nem altatjuk magunk mellett csecsemő korban sem), de szerintem a kérdező nem kezdte el időben a külön ágyba szokatást, ezért nem tud mit tenni, és mostmár radikális dolgok kellenek ahhoz, hogy sikerüljön (pl az,hogy kicsúfolják az osztálytársai miatta, vagy hogy szégyenkezzen előttük)
2010. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

6 éves kora óta jár átt.


amikor megszületett egyedül aludt.

2010. jan. 11. 20:46
 27/58 anonim ***** válasza:
100%
éS NEM MOND SEMMIT, HOGY MIÉRT JÁR ÁT?
2010. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%
akkor viszont egészen más dolog van a háttérben (kedves kérdező igazán kifejthette volna bővebben a problémáját)...ha 6 éves koráig egyedül aludt és csak azóta jár át, akkor biztos, hogy van valami félelem a háttérben...esetleg fél a sötétben, vagy az egyedülléttől, vagy rosszakat álmodik...mindenképp ki kell tőle deríteni... a félelem ellen a legjobb módszer egy kislámpa, ami egész éjjel ég a szobájában... lehet venni színes villanykörtéket (kéket,pirosat), és annak olyan fénye van, ami bevilágítja a szobát, de mégsem lesz tőle nappali világosság, így nyugodt az álma a kicsinek...esetleg ha másik szobában alszik, nyitva lehet hagyni az ajtókat, hogy úgy érezze, semmi nem választja el tőletek (mert ugye azt sem írtad, hogy egy szobában van veletek az ágya, vagy sem )
2010. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 A kérdező kommentje:

velünk szembe.


azt szokta mondani hogy ugat a kutya.


megérdeztem töle hogy akor is nálunk alszik majd ha pasija lesz? azt válaszolta hogy akor vele neki mindegy hogy kivel csak egy ágyba valakivel.

2010. jan. 12. 17:28
 30/58 anonim ***** válasza:
65%

Én 12 éves koromig anyukámmal egy ágyban aludtam:D

Ha szerinted gond ár meg amíg elalszik és cipeld át

2010. jan. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!