Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha a 2.5 éves...

Mit csináljak ha a 2.5 éves kisfiam nem eszik normálisan?

Figyelt kérdés

A kisfia abszolút nem eszik főzeléket, de még meg sem kóstolja, hanem egyből azt mondja rá, hogy: "fúj", vagy hogy "büdös". Levesek közül is, csak a húslevest eszi meg, de tészta nélkül és egy-két sárgarépával. Húsok közül egyedül a rántott, párizsi szeletet, valamint a fasírozottat és szeletet kolbászt. Köretként pedig legtöbbször hasábburgonyát kér, vagy ha az nincs, akkor rizst.

Van, hogy még ezeket sem eszi meg, ilyenkor (akár egy hétig is) kakaós csiga, pufi (tudjátok az a puffasztott kukorica), tészta kakaóval, csokik, kakaó, sajtos csiga, csokis gabonapehely között válogat.

Bölcsibe jár, de ott sem eszik sem tízórait, sem ebédet, sem uzsonnát. Nem hat rá az, hogy a többi kisgyerek normálisan eszik körülötte, csak ő nem. Már arra is rákényszerültünk, hogy viszek a bölcsibe olyat, amit megeszik és azt adják neki. De az is előfordult, hogy azt sem eszi meg, így marad az ebédhez adott banán.

Már voltunk orvosnál is, de ő sem tudott mit javasolni.

Szerintetek mivel érjem el, hogy legalább megkóstolja az ételeket és ne mondja egyből, hogy fúj?! Vagy ki fogja majd nőni?

Találkozott már valaki hasonló esettel?


Köszi


2010. jan. 4. 10:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi a tippet, majd még "kísérletezem". Igazán a 4éves lányom, ennyi idősen nem csapkodott, nem köpködött, egyszerűen nem viselkedett így... és a boltban sem csinált hisztit, amiért nem vettük meg a chips-et. Ezzel ellentétben a fiam...

Egyébként ezt a felnőtt kajás dolgot már mi is próbáltuk, de nem jött. Akkor is lefújozta és törődött is vele, hogy felnőtt vagy sem.

Még annyit hozzáfűznék, hogy ő egész kiskora óta nem eszik rendesen. Szóval, amikor elkezdtük a babakajákat, akkor sem evett meg mindent, meg voltak a kedvencei aztán kész. Ahogy most.

Nagyon el vagyok keseredve, hogy semmivel nem lehet rávenni, hogy legalább kóstolja meg és ha nem ízlik, akkor köpje ki....

2010. jan. 5. 16:37
 12/19 anonim ***** válasza:

Találkoztam-e ilyen esettel? Nagyon is!

Nálunk ez családi örökség.

Apai nagymamám lassan evett gyerekkorában, apám meg igencsak válogatós volt 8-9 éves koráig. Aztán szegény megszenvedte mind a három gyerekével, mikor kicsik voltunk, a nővéremmel, a bátyámmal, majd velem. De idővel már mindannyian viszonylag jó étvággyal kezdtünk enni, ha nem is vagyunk falánkok. Igaz, lehet, hogy ha gyerekkoromban jobban ettem volna, akkor valamivel magasabb lennék, nem csak 170 cm, ami egy férfinél bizony nem sok.

Végül a bátyám szenvedett az idősebbik lányával 3-6 éves koráig. A fiatalabbik lányával nem sok gond volt, a nővérem fia pedig kezdettől fogva jól evett. (Nekem még nincs gyermekem.)

2010. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja és most még eszembe jutott, mondjuk mi főként vacsorával, reggelivel kínlodunk, hogy a virslire meg a zsemlére mondtuk azt, hogy ez hot dog és nagy felhajtással készítettük el, hármat is megevett belőle, korábban meg egy virslit egy fé zsemlével. Úgyhogy ez, hogy érdekes neveket adunk az ételeknek bejött és működik. Mondjuk az én gyerekem alapvetően jó evő, kevés ételt nem fogad el és az óvódában is általában repetázik is.
2010. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Próbáld meg figurában tálalni neki. Például: krumplipürébe párolt zöldségből kiraksz egy képet, beleilleszthetsz egy szelet húst is, mint mondjuk felhőt, ez fantázia kérdése, kicsit időigényes ugyan, de nálunk bevált.

Másik ötlet: csukott szemmel kóstoltasd meg vele, és ha ízlik neki, akkor már nem ránézésre fog dönteni.

2010. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha együtt "főznétek"? 16 hónaposom (tudom nem a te gyerkőcöd korosztálya), a napokban kapott rá, hogy segít-amit együtt készítünk megeszi, pedig eddig teljesen elutasította őket.
2010. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Oh, tiszta kisséf a gyerkőc, van neki külön kiskonyhája is, meg amúgy is ott csámborog, mikor főzünk, de hogy megkóstolja azt már nem...
2010. jan. 8. 19:27
 17/19 anonim ***** válasza:

Hajjaj... azért itt a nem evés, csak egy részlet-tünet. Ahogy látom, a viselkedésben is van némi probléma. De már ne haragudj, a tiedben is. Én azért úgy gondolom (és lehet lepontozni, büszkén vállalom :) ), ha valaki megüt egy gyereket, az jogosulttá válik arra, hogy őt is megüssék. Ha ilyen a kisfiú problémamegoldó készségtára, az arra enged következtetni, hogy ezt tanulta, ezt látta.

Soha nem legyél ambivalens a gyerekeddel (ami nyilván sokszor nehéz). Legyél következetes, ne legyél durva, ideges, agresszív. Ha egyszer valamire azt mondod, nem szabad, akkor 5 perccel később is legyen "nem szabad". Legyen keretek, szabályok, de olyanok, amelyek illeszkednek a kisfiú igényeihez, természetesen az egészségesség határán belül.

Amúgy abból nem is értem miért kell ügyet csinálni, ha nem eszi meg a főzeléket... szerintem a világ egyik legegészségtelenebb dolga. Hiszen mi van benne. Egy rakat szétfőtt zöldség, mindenféle vitamint nélkül, meg egy vagonnyi liszt. Inkább párold meg, és kérd meg hogy segítsen neked teszem azt különféle szószokat készíteni hozzá, amibe mondjuk a párolt répát bele lehet mártani. Mondja meg ő, hogy teszem azt mennyi só kerüljön bele.

2010. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nem leszolni szeretnelek, mert tudom, hogy neha mindenkinel leszakad a cerna, de a 2,5 eves abszolut a te viselkedesedet mintazza, ha te azzal reagalsz, hiogy rautsz stresszhelyzetben o is ut, rug, csapkod. sajnos az eteteshez nincs jobb otletem, mint kihagyni a nasit
2010. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is, a gyermeked, aki a lányodnál nehezebb természet eleve, tehát nem válnak be nála a korábbi nevelési módszereid, szóval a nemevés a hisztivel kapcsolódik nála össze. Tulajdonképpen ezzel zsarol Téged, látja, h. ideges vagy, azon aggódsz, hogy nem eszik, és ez a vessző paripája. Nem is fog javulni a dolog hidd el, ha minden marad a régiben. Egy ideig ne foglalkozz vele, ha nem eszi meg az összes főtt kaját, de ne verd el, ne kiabálj vele semmiképpen! Őt kel büntetni a családtagok kényeztető elrontása miatt? Az én fiam 3 éves, és fogalma sincs, mi az a chips. Almát kér, mert imádja elvagdosni, meg mogyorót, diót.A cukmit a család többi tagja is hagyja el, ne csapja el a hasát ezekkel. Ha nem tartasz otthon egy darabig, és nem viszed be pár hónapig a boltba, le fog róla szokni. hisztizik? Hadd bőgjön, ne engedj, légy következetes. Azért bőg, rúg, köpköd, mert párszor már elérte vele a célját. Éhenhalni úgysem fog, első időben főzd a kedvencét, aztán később jöhet a főzelék is, ha délelőtt semmit nem kapott, majd megeszi azt is.

Ne hallja, hogy előtte beszéltek a nemevéséről. ha otthagyja, tedd el szó nélkül a maradékot. Ne csodáskodj, hogy nem eszik. Ilyen időszakok sok gyereknél vannak természetes módon, aztán magától elmúlik.Persze az édességgel való elrontást ki kell zárni előbb.

2010. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!