Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha a 2.5 éves...

Mit csináljak ha a 2.5 éves kisfiam nem eszik normálisan?

Figyelt kérdés

A kisfia abszolút nem eszik főzeléket, de még meg sem kóstolja, hanem egyből azt mondja rá, hogy: "fúj", vagy hogy "büdös". Levesek közül is, csak a húslevest eszi meg, de tészta nélkül és egy-két sárgarépával. Húsok közül egyedül a rántott, párizsi szeletet, valamint a fasírozottat és szeletet kolbászt. Köretként pedig legtöbbször hasábburgonyát kér, vagy ha az nincs, akkor rizst.

Van, hogy még ezeket sem eszi meg, ilyenkor (akár egy hétig is) kakaós csiga, pufi (tudjátok az a puffasztott kukorica), tészta kakaóval, csokik, kakaó, sajtos csiga, csokis gabonapehely között válogat.

Bölcsibe jár, de ott sem eszik sem tízórait, sem ebédet, sem uzsonnát. Nem hat rá az, hogy a többi kisgyerek normálisan eszik körülötte, csak ő nem. Már arra is rákényszerültünk, hogy viszek a bölcsibe olyat, amit megeszik és azt adják neki. De az is előfordult, hogy azt sem eszi meg, így marad az ebédhez adott banán.

Már voltunk orvosnál is, de ő sem tudott mit javasolni.

Szerintetek mivel érjem el, hogy legalább megkóstolja az ételeket és ne mondja egyből, hogy fúj?! Vagy ki fogja majd nőni?

Találkozott már valaki hasonló esettel?


Köszi


2010. jan. 4. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálja. Igaz, mi itthon vagyunk. Vannak időszakok, amikor mást kívánnak. Most a hús, van mikor a tésztát, kenyeret. Próbáltál már párolt zöldséget? Úgy, hogy nincs szétfőzve.

Én eléjük teszem az ételt időben. Nem esznek, nem esznek.

Ha éhesek, szólnak, de megpróbálom kicsit nyújtani az időt, hogy nagyon ne boruljon föl a napirend.

De van, hogy a tízórait, uzsonnát teljesen kihagyják.

2010. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Csak drasztikus megoldást tudok javasolni.Nem adnék neki kakaóscsigát,pufit stb-egy falatot sem.Ha nem eszi meg az ebédet,akkor vacsiig éhezzen.Ha éhes lesz,akkor enni fog.Nem lesz semmi baja ha egy-két napig ebéd és uzsi nélkül marad.Megtanulja,hogy ne válogasson.

Így mindig válogatni fog neked,és ez sem jobb az egészsége szempontjából,mint az éhezés.

A rokonságomban bevált ez a recept.

Kíváncsi vagyok,hogy valakinek van-e jobb ötlete.

2010. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő van:abból kell kiindulni,h éhen nem hal,ha van előtte étel.Minden étkezésnél mindenki elé oda van rakva,aki nem kéri,nem eszi,de megkóstolni muszáj-a nagyfiam ilyen ránézésre eldöntős,és sokszor járt úgy,h kiderül,mégis szereti,amit nem akart megenni-.Mindenki kap mindenből-tehát desszert is jár mindenkinek,de nem kap több sütit azért,mert nem evett mást,és éhes maradt.Étkezések között nincs nasi azért,mert nem evett,és éhes.Nem csinálok 100 féle kaját,csak azért,mert valamelyik ezt meg azt meg amazt nem szereti,mindig rákerül a sor mindenki kedvencére.Nem éheznek,ha tudom,h valamit tényleg nem szeretnek,azt nem kell kóstolgatni,általában jól esznek,van olyan,h csak mondjuk köretet,de nincs evésprobléma.

Próbáld következetesen,nem mindig az édességet adni neki-naná,h nem eszik mást,tudja,h úgyis kiharcolja magának amit akar.Nehéz lesz,de muszáj rávenned a normális étkezésre,ezek a kaják nem azok.Valamilyen módon vedd rá,h megkóstolja,mert biztos,h rá fog jönni,h van ami ízlik neki.És ne adj neki ilyen kakaós vackokat ha nem eszik rendesen,mert sosem fog leszokni róluk.

2010. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Párolt zöldséget is próbáltam, de semmi. Ránézett és azt mondta, hogy fúj. Próbáltam megkóstoltatni vele, kiköpte és még utána jól meg is csapkodott. :) :/ Igyekszem, nem adni neki pótlásként amiket leírtam, de eléggé önálló kiskölyök, mert egy pillanatra kilépek a spájzba, megy és maga kirántja a hűtőt és már veszi is el pl. a túrórudit. Ha meg elveszem ordít, csap, vág, rúg, harap és amit még el tudtok képzelni. Ilyenkor elég nehéz kemény szívűnek lenni.

Köszönöm az eddigi tanácsokat, igyekszem kipróbálni őket, aztán majd meglátjuk mi lesz.

2010. jan. 4. 13:17
 5/19 anonim ***** válasza:
Dettó
2010. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
mintha csak az én fiamról írtál volna, ugyan ezeket eszi meg csak, meg egy pár fajta bébikaját- de azt csak akkor kap ha tényleg nem eszik semmit mert anyagilag nem bírnánk. sajnos a "kiéheztetés" módszere nemműködik nálunk, mert 4en nevelünk egy gyereket és ha én nem adok neki mást majd a mama ad :( az hogy a bölcsiben sem eszik a fid elkeserít,mert lassan megyünk oviba és abban bíztam talán majd ott...de akkor nem nagyon bízom ebben sem
2010. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Pedig alapvető változások kellenek.Hűtőre gyerekzárat,minden kaját úgy eltenni,h ne érje el.Ne kapjon édességet ha nem eszi meg a normális ételt,mert így pontosan tudja,h csak ki kell várnia,előbb-utóbb megkapja.KÖsd feltételekhez:pl ha megeszi a zöldséget,kap egy kakaós csigát,de ezt tartsd is be.Próbálj következetes maradni,bár tudom,nehéz,de az ő érdeke.
2010. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

csap, vág, rúg, harap? És ezt te megengeded neki? :O

Én ilyenkor kivenném a kezéből, és rácsapnák egyet a fenekére, de persze nem nagyot. Legalább megtanulná hogy nem bánhat így az anyjával... Egyébként 3.nak adok igazat.

2010. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

csap, vág, rúg, harap? És ezt te megengeded neki? :O

Én ilyenkor kivenném a kezéből, és rácsapnák egyet a fenekére, de persze nem nagyot. Legalább megtanulná hogy nem bánhat így az anyjával... Egyébként 3.nak adok igazat.


Kedves utolsó: dehogy engedem meg neki, én is rácsapok a fenekére, de erre még jobban elkezd ütni, vágni, vagy éppen köpködni (és nemcsak velem csinálja meg, az apjával, a keresztanyjával, a testvérével... stb.). Meg persze, úgy azért elég nehéz, hogy közben a mama meg a papa "menekíti" a fenekét, plusz "elrontják" hogy mindig adnak neki valamit, annak ellenére, hogy mondom nekik, hogy ne, mert éppen próbálom ránevelni a rendes evésre... Ők meg jönnek, hogy majd kinövi...


Köszönöm az eddig tanácsokat!

2010. jan. 4. 22:11
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyne csapna, rúgna, köpködne..., teljesen természetes reakció egy 2.5 évestől szerintem. Én felnőtteket is láttam már dühöngeni sőt, mit várunk egy kisgyerektől, aki még nem tudja kordában tartani az érzelmeit? Ezt is meg kell neki tanulnia, a lényeg, hogy következetes legyél. Én ilyenkor nem szoktam bántani, mert akkor lesüllyednék az ő szintjére, hanem nyugodt hangon elmagyarázom, miért nem engedem meg a rudit és mi lenne a helyes reakció. Büntetni csak akkor büntetettem, ha szándékosan követtek el valamit, amiről tudták, hogy helytelen, de akkor egyszer és drasztikusan, abba is hagyták rögtön. (pl a kicsi mindig kiborította a poharából a vizet és fürdés után mikor kivettem a kádból és a mosógép tetején ücsörgött, adtam neki egy pohár jó hideg vizet, azonnal kiborította magára, hagytam egy kicsit ücsörögni a tócsban, na azóta nem burogat semmit)

A nem adok neki enni, mert eszik ha éhes lesz módszer nekem nem tetszik, mert szerintem a végén már nem tud enni, hiába akar. Próbáltátok már, ha egész nap nem esztek, utána alig tud az ember magába sulykolni pár falatot, legalábbis nálam így van.

Nekünk az jött be, hogy nem mondom neki az ételek nevét. Pl a dinsztelt káposztára azt mondtam, hogy savanyúság és olyan örömmel ette. Vagy most nem eszik húst és ezért szójából készül neki minden. A főzelékre is ki szoktam találni valami érdekeset és akkor megeszi. Ja és ebéd előtt, taglalni szoktuk, hogy ez most felnőtt kaja ő még nem ehet belőle és az is tetszik neki, hogy felnőtt kaját ehet.

2010. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!