Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom már elviselni! Mit...

Nem bírom már elviselni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A hugom most lesz 5 éves. Anyukám nagyon szereti, apukám is. Nagyon sok szeretetet adnak neki. Velem soha nem foglalkoztak. - pláne nem ennyit. Emiatt kissé féltékeny is voltam a hugomra (16 éves vagyok most) Az igazság az, hogy úgy érzem, teljesen rosszul nevelték/nevelik. Nagyon idegesít a kislány. Mindig az én szobámba van, az én tv-met nézi, szünetben nem tudok miatta aludni, mert akkor is a számítógépemen DVD-zik, vagy mesét néz. A játékai is az én szobámba vannak, de a szüleimmel alszik - nincs még saját szobája, mert fél egyedül. Nagyon idegesít, szenvtelen, pimasz, undok, irigy, utálatos. Elveszi a holmijaim -amik számomra fontosak. (tudom gyerekes, de például kaptam a barátomtól egy plüssmacit és a magáénak tekinti, mert hát játék... de nagyon ragaszkodom ahhoz a medvéhez, ha azt mondom neki, nem adom oda, elvégre mégis csak egy emlék a szerelmemtől, akkor megsértődik, elkezd bőgni, és a szüleim engem szidnak le, hogy milyen irigy vagyok, és mért nem fogom fel, hogy Ő még csak egy kislány...) Emellett, mindig életveszélyes helyzetekbe keveri magát. Feláll a hintalóra (pl) és próbál a szekrényről levenni ezt azt. Ha leesne, engem hibáztatnának a szüleim, de ha ijedtségembe ( amit már nem tudok eldönteni, hogy attól félek, hogy leesik és beüti magát, vagy attól, hogy a szüleim leszidnak majd...) rákiabálok, akkor is én vagyok leszidva. Az ágyamat mindig szétugrálja, leönti az ágyneműmet mindenféle gyümölcslével, abban eszik, nem szokott rendesen asztalnál ebédelni, vacsorázni stb... a szüleim pedig nem szólnak rá (Múltkor pl. leöntötte meggylével a magenta lepedőt... apu azt mondta, "ez a te hibád, mért ne mraktad el az ágynemű tartóba az ágyneműt" de a lepedőt akkor is leöntötte volna...), de egyszerűen ezt én már nem bírom elviselni. Amúgy se igazán szeretem a gyerekes viselkedést... mit tegyek? A szüleimnek nem mondhatom meg, hogy nem akarom, hogy a kislány az én szobámba legyen egész nap... de náluk sincs hely ( a szobájukban). El akarok menni innen! - ahhoz pedig tudom, még gyerek vagyok. Hogy kezeljem ezt a stresszt, amit a hugom okoz? Nagyon nagyon nagyon elegem van belőle! Tudom apró gondok de... engem nagyon nyomaszt.
2010. jan. 1. 20:23
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Egy szülő sem állhatna így a gyerekeihez. A lányom most 19, fiam 16, kisfiam pedig másfél éves. Nem kívánjuk a férjemmel a nagyobb gyerekeinket leterhelni a kisebbel, mi vállaltuk, a nagyok nem dadák, van életük, magánszférájuk, tanulni valójuk és most alakítják ki a saját baráti köreiket is. Ha picire vágynak, majd lesz nekik saját, amikor eljön az ideje. Nálunk ők imádják a kicsit, előfordul, hogy kérek segítséget, készségesen segítenek a pici körül, de sosem olyat, ami számukra már gáz. Féltékenységnek jele sincs, kiegyensúlyozottak, dicsekszenek a haveroknak a kistesóval, ha jönnek fel a barátaik, mert hozzánk jöhetnek, akkor együtt babáznak.

Őszintén szólva abszolut egyetértek azzal, hogy a kérdező kétségbe van esve, és lehetetlenné tették a szülők a mindennapi életét. Mert nem a gyerek a felelős. Ő csak kihasználja ösztönösen a szülők által számára biztosított előnyt. Nem értem, mért nincs annyi némely szülőben, hogy egyformán gondol minden gyermekére, kinek-kinek kora és egyénisége szerinti szükségletei alapján.A gyerekek ezt meghálálják, mert ha otthon jól érzik magukat, mindannyian érzik magukat értékesnek annyira, hogy szüleik egyenként komolyan vegyék a gondjaikat és dolgaikat, akkor ez harmóniát szül önmagukban és a családban.

Nem tudom, lenne-e eredménye egy beszélgetésnek a szülőkkel, talán saját lelkiismereted megnyugtatására meg kellene tenni, de ha nem változnak a dolgok, vagy kibírod a felnőtt korig, vagy ha megoldható, akkor koli...bár sztem a Szülőknek jól jön, hogy nálad lóg a hugi, addig is nekik nyugi van...sok sikert Neked.

2010. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nagyon sok jó válasz érkezett.Ha esetleg végképp nem javul a helyzet akkor ültesd anyukád a gép elé és olvastasd el a válaszokat.Mond el neki senki nem tudja itt ki vagy.És elkeseredésedben kértél segítséget...Lehet hasznos lenne.Nálunk külön szobája van a gyerkőcöknek van hogy együtt vannak van hogy ők is kitessékelik a másikat de alapjában véve jól levannak.
2010. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Valamelyik válaszoló írta, hogy csinált szabályzatot, stb... Szerintem próbáld meg nagyon kedvesen (tényleg!!!) elmondani neki az ő szintjén, hogy neki se lenne jó, ha te széthordanád a játékait, és azt, hogy ha megkérdezi, akkor te nagyon szívesen odaadod a dolgaidat, de csak akkor. Meg legyenek szabályok, hogy nem eszünk a szobában, nem ugrálunk az ágyon, ha valamit szeretne a szobádban csinálni, akkor azt kérdezze meg, és ha valamire nemet mondasz, akkor az tartsa tiszteletben, és ez fordítva is legyen így. Csinálnék vele közösen egy ilyen szabálytáblát, felírnám a szabályokat, hogy 1-es, 2-es... ő meg rajzolna rá valamit, és kiraknám a falra. Aztán, ha valamit ügyesen csinált, ( pl. a konyhában evett, vagy megkérdezte hogy elkérhet-e valamit) akkor megjutalmaznám, mondjuk egy cukorral. Néha tölts vele egy kis időt. Például a kicsik szeretnek felnőtteset játszani, esetleg tarthatnál vele egy lányos napot, akkor esetleg megmutatnád neki a sminket, kivennétek egy filmet, és együtt megnéznétek, valami aranyos mesét. Próbáld szeretettel rávezetni a dolog nyitjára! Te igazából nagyon fontos vagy az ő életében, ne úgy élje meg, hogy utált téged, mert szemét voltál, hanem hogy milyen jó is hogy van egy nővére!

Remélem tudtam segíteni... :)

Sok szerencsét, és energiát! :)

Egyébként mi hárman vagyunk tesók, három lány...

Én vagyok a legkisebb, az egyik nővéremmel 10, a másikkal 13 év a korkülönbség... Hát gondolhatod micsoda hisztik voltak itt is :D

13/L

2011. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!