Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom már elviselni! Mit...

Nem bírom már elviselni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A hugom most lesz 5 éves. Anyukám nagyon szereti, apukám is. Nagyon sok szeretetet adnak neki. Velem soha nem foglalkoztak. - pláne nem ennyit. Emiatt kissé féltékeny is voltam a hugomra (16 éves vagyok most) Az igazság az, hogy úgy érzem, teljesen rosszul nevelték/nevelik. Nagyon idegesít a kislány. Mindig az én szobámba van, az én tv-met nézi, szünetben nem tudok miatta aludni, mert akkor is a számítógépemen DVD-zik, vagy mesét néz. A játékai is az én szobámba vannak, de a szüleimmel alszik - nincs még saját szobája, mert fél egyedül. Nagyon idegesít, szenvtelen, pimasz, undok, irigy, utálatos. Elveszi a holmijaim -amik számomra fontosak. (tudom gyerekes, de például kaptam a barátomtól egy plüssmacit és a magáénak tekinti, mert hát játék... de nagyon ragaszkodom ahhoz a medvéhez, ha azt mondom neki, nem adom oda, elvégre mégis csak egy emlék a szerelmemtől, akkor megsértődik, elkezd bőgni, és a szüleim engem szidnak le, hogy milyen irigy vagyok, és mért nem fogom fel, hogy Ő még csak egy kislány...) Emellett, mindig életveszélyes helyzetekbe keveri magát. Feláll a hintalóra (pl) és próbál a szekrényről levenni ezt azt. Ha leesne, engem hibáztatnának a szüleim, de ha ijedtségembe ( amit már nem tudok eldönteni, hogy attól félek, hogy leesik és beüti magát, vagy attól, hogy a szüleim leszidnak majd...) rákiabálok, akkor is én vagyok leszidva. Az ágyamat mindig szétugrálja, leönti az ágyneműmet mindenféle gyümölcslével, abban eszik, nem szokott rendesen asztalnál ebédelni, vacsorázni stb... a szüleim pedig nem szólnak rá (Múltkor pl. leöntötte meggylével a magenta lepedőt... apu azt mondta, "ez a te hibád, mért ne mraktad el az ágynemű tartóba az ágyneműt" de a lepedőt akkor is leöntötte volna...), de egyszerűen ezt én már nem bírom elviselni. Amúgy se igazán szeretem a gyerekes viselkedést... mit tegyek? A szüleimnek nem mondhatom meg, hogy nem akarom, hogy a kislány az én szobámba legyen egész nap... de náluk sincs hely ( a szobájukban). El akarok menni innen! - ahhoz pedig tudom, még gyerek vagyok. Hogy kezeljem ezt a stresszt, amit a hugom okoz? Nagyon nagyon nagyon elegem van belőle! Tudom apró gondok de... engem nagyon nyomaszt.
2010. jan. 1. 20:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a tanácsokat, nagyon jól köttek. :)
2010. jan. 3. 19:15
 12/23 A kérdező kommentje:
jöttek*
2010. jan. 3. 19:15
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ötlet (amúgy nagyon megértelek, és nagyon is érett vagy a korodhoz képest :))

ezt a kérdést és a válaszokat mutasd meg a szüleidnek, az írott szót jobban felfogják, ez mindig, mindenre érvényes. Ha nem akarod direktbe megmutatni, intézd úgy, hogy "véletlenül" meglássák, egész biztos észhez térnének!

2010. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
7.-nél és utolsónál a pont, de szerintem mindenki tanácsát érdemes betartani.
2010. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
Az első ami zavaró hogy úgy beszélsz róla "hogy a kislány". Ő a te húgod és tényleg még csak kislány, alig 5 éves. Részben megértelek, kamasz vagy, vágysz egy kis nyugalomra csendre, de arról hogy neked ez nem adatik meg nem ő tehet. Ő fel nézz rád és feltétel nélkül szeret téged aminek sokan nagyon örülnének. Mindig egy kicsit meg kell vizsgálni a másik oldalt is ha probléma van. Gondolj az ő helyzetébe neki sem lehet könnyű. Nincs hasonló korú testvére akivel játszhat, nincs saját szobája, akkor mit kéne tennie egész nap. A szüleid miatt nagyon sajnállak, jó lenne ha meg tudnád beszélni velük ezt a dolgot és ők megértőbbek lennének veled. Mert ha mondjuk anyukád néha lefoglalná a kicsit, nem kéne veled legyen állandóan. Tényleg lehet egy kis irigység is benned és az amit írtál olyan mintha nem is szeretnéd igazán. Az én kislányom lassan 5 éves lesz és nagyon nagyon aranyosak ilyenkor a gyerekek csak észre kell venni. Neki te lehetsz a példaképe és biztosan nagyon ragaszkodik hozzád, ezért kar mindig ott lenni veled. Szegény nem is tudja hogy ezzel ő zavar téged és nem érti miért nem szereted. Próbálj meg türelmes lenni és beszélni a szüleiddel.
2010. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Igencsak intelligensnek tartom a kérdezőt, még akkor is ha lekislányozza a húgát. Azon se lettem volna meglepve, ha azt írja, hogy kis csitri... hiszen eléggé idegesítő lehet a tény, hogy a feje tetejére állhat, akkor se változik a helyzet a szülei hozzáállását illetően.

Az én húgomat apum ajnározta, csak az volt a jó, amit ő csinált, a fejem tetejére állhattam, akkor is neki volt igaza. Ő a kisebb, nekem kell türelmesebbnek lenni, stb.


Kedves kérdező! Próbáld meg finoman, de nevelgetni, terelgetni a húgodat. Vond be a takarításba, legyen ő a legnagyobb segítséged, érezze, hogy fontos Neked az, hogy részt vegyen a dolgaidban. Ha ő teszi rendbe pl. az ágyat, figyeld meg ha valaki összetúrja, már kikéri majd magának. A plüssmacit is beszéld meg vele... Az neked is fontos, így néha kölcsön adod neki, de néha viszont Te szeretnél vele lenni. Kérdezd meg mi az a játéka, amit nagyon szeret... és ügyesen csavard a dolgot, hogy cseréljetrek. A szüleiddel nincs értelme beszélni szerintem, mert ahogy én elképzelem Te is lázadsz, ki vagy borulva és sok jó nem sülne ki belőle. Legyél okosabb a kislánynál, és finoman nevelgessed. Ha okosan csinálod még csak panaszkodni se tud, hiszen mire??? Arra panaszkodna, hogy segített neked? Vagy arra, hogy cseréletetk játékot? Legyél okosabb. :)

2010. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

úú. hát ebbe lehet valami.

az az igazság, hogy... őszinte leszek, tényleg nagyon haragszom rá, valóban féltékeny lehetek, ezt belátom, de nekem direkt keresztbe tesz :) múltkor kisírtam a lelkem a szüleimnek ,hogy nekem csend kell és nyugalom, a lányka elkezdett trombitálni a szobámba erre a hisztire kb. 10 percel...

lehet hogy úgy érzi nem szeretem...

2010. jan. 5. 22:56
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudsz tanulni ebben a környezetben egyeltalán? A sulival minden rendben? Fel sem fogom, hogy a szüleidnek nem esik le a tantusz. A kislány nevelése a szüleid feladata lenne, hiszen ők vállalták, nem te.
2010. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy 15,5éves lány és egy 6éves fiúcska anyukája vagyok!Nállunk a fiam be sem léphet a lányom szobájába,pedig nincs külön szobája még neki sem és nem fesz részt a nevelésben sem!Ezt persze első sorban a lányom vívta ki magának,de megértem őt.Persze téged nem biztatlaktlak erre!Így is bőven találnak teret ahol veszekedhetnek,vagy néha még kisebb csatát is vívnak.Nekem egy 8évvel idősebb nővérem van és imádjuk egymást,persze gyerek korunkban nem így volt.Én még tini voltam amikor az anyukánk meghalt és most senkim sem lenne (persze a gyerekeim és férjemen kívül)ha a nővérem nem lenne!Ezért lett a lányomnak is kisöccse!Megértem,hogy most nagyon nehéz neked(a lányom is nagyon sokat tudna panaszkodni neked)de egyszer még talán jól jön a kishugi.Addig talán próbálj meg mégis valahogy szót érteni a szüleiddel.Engem pl.kenyérre tud kenni a lányom ha kicsit kedvesebben beszél az öccsével a megszokottnál.Kitartást!
2010. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!!

beszéltem anyuval erről, azt mondta, szerinte ha több szeretetet adnék a hugomnak, biztos rendesebb lenne velem és hallgatna rám... próbálkozom mostanában... tényleg.


a tanulás... az az igazság, hogy ha tanulnom kell, anyu foglalkozik a hugommal, de nagyon ritkán szoktam. 3-4es tanuló vagyok, ami nekem jó, a humán tantárgyakból 4-5ös vagyok, mert azok érdekelnek, a többi húz le, mint például a Kémia, de azzal nem is foglalkozom. Vendéglátós suliba járok és a szakmai jegyeim is kitűnőek, szóval azt hiszem a tanulás egész jól megy. :)

2010. jan. 6. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!