Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom már elviselni! Mit...

Nem bírom már elviselni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A hugom most lesz 5 éves. Anyukám nagyon szereti, apukám is. Nagyon sok szeretetet adnak neki. Velem soha nem foglalkoztak. - pláne nem ennyit. Emiatt kissé féltékeny is voltam a hugomra (16 éves vagyok most) Az igazság az, hogy úgy érzem, teljesen rosszul nevelték/nevelik. Nagyon idegesít a kislány. Mindig az én szobámba van, az én tv-met nézi, szünetben nem tudok miatta aludni, mert akkor is a számítógépemen DVD-zik, vagy mesét néz. A játékai is az én szobámba vannak, de a szüleimmel alszik - nincs még saját szobája, mert fél egyedül. Nagyon idegesít, szenvtelen, pimasz, undok, irigy, utálatos. Elveszi a holmijaim -amik számomra fontosak. (tudom gyerekes, de például kaptam a barátomtól egy plüssmacit és a magáénak tekinti, mert hát játék... de nagyon ragaszkodom ahhoz a medvéhez, ha azt mondom neki, nem adom oda, elvégre mégis csak egy emlék a szerelmemtől, akkor megsértődik, elkezd bőgni, és a szüleim engem szidnak le, hogy milyen irigy vagyok, és mért nem fogom fel, hogy Ő még csak egy kislány...) Emellett, mindig életveszélyes helyzetekbe keveri magát. Feláll a hintalóra (pl) és próbál a szekrényről levenni ezt azt. Ha leesne, engem hibáztatnának a szüleim, de ha ijedtségembe ( amit már nem tudok eldönteni, hogy attól félek, hogy leesik és beüti magát, vagy attól, hogy a szüleim leszidnak majd...) rákiabálok, akkor is én vagyok leszidva. Az ágyamat mindig szétugrálja, leönti az ágyneműmet mindenféle gyümölcslével, abban eszik, nem szokott rendesen asztalnál ebédelni, vacsorázni stb... a szüleim pedig nem szólnak rá (Múltkor pl. leöntötte meggylével a magenta lepedőt... apu azt mondta, "ez a te hibád, mért ne mraktad el az ágynemű tartóba az ágyneműt" de a lepedőt akkor is leöntötte volna...), de egyszerűen ezt én már nem bírom elviselni. Amúgy se igazán szeretem a gyerekes viselkedést... mit tegyek? A szüleimnek nem mondhatom meg, hogy nem akarom, hogy a kislány az én szobámba legyen egész nap... de náluk sincs hely ( a szobájukban). El akarok menni innen! - ahhoz pedig tudom, még gyerek vagyok. Hogy kezeljem ezt a stresszt, amit a hugom okoz? Nagyon nagyon nagyon elegem van belőle! Tudom apró gondok de... engem nagyon nyomaszt.
2010. jan. 1. 20:23
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
azt még szeretném hozzátenni, hogy nagyon frusztrál, hogy alig lehetek egyedül, maximum éjszaka, vagy ameddig ő oviban van... nekem (mint kamasznak) szerintem szükségem van némi egyedüllétre. Amúgy mire én hazaérek az iskolából, addigra Ő is otthon van. :)
2010. jan. 1. 20:25
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

Valami azt súgja, a szüleid nemcsak a húgod nevelését rontották el...

Ezt bármelyik testvér leírhatná a másikról, csak pár évvel fiatalabb korában. Kicsit nőjél fel, a testvér okozta stresszt mindenkinek el kell tudnia viselni.


Azon próbálj el gondolkodni, hogy mit adott neked ez a tapasztalat, hogy testvéred van, és ne azon rágódj, hogy te mit szeretnél.

2010. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Nos egyszerű a helyzet, de szülő függő a megoldás.


Egyszerüen beszélni kell a szüleiddel.

Az én gyerekeimnél pont tudatosan kerültem, hogy ekkora kor különbség legyen.


Te 16 éves vagy és mozgás térre, intim szférára van szükséged, amit a tesód nem ad meg és ráadásul jön erre a csökkent szeretet és figyelem hiány. Mondd el szüleidnek ezt a mondatot 1:1-ben és azt is hogy egy olyan apuka mondta aki tanult pszichológiát. ;-)


Ha meg kapod ezeket, akkor pedig neked kell megigérni, hogy nem leszel utálatos a húgoddal (ő se tehet erről az egészről, ezért nem érdemli meg a haragot), hanem időnként fogalakozol vele, hiszen egy család vagytok.


A kialakult helyzet miatt nem érezd rosszul magad, mert ezt a szüleidnek kell megoldania, de add meg a szükséges infót hozzá (, de ne fogalmaz szélsőségesen még ha így is gondolod).

2010. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy édesanyám 15 évesen szült, édesapám akkor 20 volt. Apu elég agresszív, szóval inkább leüvölti a hajam, ha azt mondom "elég volt, beszéljük meg" nem adna igazat nekem, vagy ha mégis úgy érezné, tévedett, nem ismerné el. Édesanyám pedig megmondta 1:1be. azért akarta megszülni a hugomat (és azért akart teherbe esni) mert elge volt az akkor munkájából, mert egy lelki roncs volt tőle(ez 100%ig igaz, emlékszem arra az időszakra. 16 órákba dolgozott és álló munkát végzett egy gépen...) úgy érzi a hugom "mentette meg az életét". egy 15 és 20 éves ember szerintem amúgy se tud normálisan gyereket nevelni (akkori magamról beszélek) én elég felnőttnek érzem magam de az, hogy egyszerűen nem lehet kitessékelni őt( hugi) se szép szóval se keménnyel az hihetetlen. Múltkor a azt hazudta, hogy megvertem, csak azért, mert megkértem, hogy a hintaszékre ne álljon fel, mert veszélyes... ilyenkor is természetesen én vagyok leszidva. Én már nem tudom, mit tegyek. Jót akarok és akkor is én vagyok leszidva. A szüleim pedig csodálkoznak ha kikelek magamból olykor olykor. Nagyon utálom, ha igazságtalanok, márpediglen ez az. Csak azért, mert Ő kissebb.
2010. jan. 1. 20:42
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Kedves első válaszoló!

Szerinted ha egykének neveltek egy gyermeket 11 évig, majd a kamaszkor küszöbén meg nyer magának egy testvér miközben elvesziti életterét, azt szerinted mégis hogyan kell kezelnie???


A kérdezőnek:

Sajna ha szülők ilyenek akkor a te mozgás tered behatárolt 16 éves korban. Sajnálom.

Azt tudom javasolni, hogy ezek szerint majd nem hogy te neveled a hugodat, nos (saját érdekedben is) legyél normális vele, mert nem tehet az egészről, tartsatok össze és szeressd, mert azért is lehet utálatos, mert érzi az ellenszenvet.

Mind ketten jobban jártok így. Kitartás. :)

2010. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

100%-osan megértelek,mert én is úgyan ebben a helyzetben voltam kamaszként.Köztünk 10 év különbség volt a hugommal.Nekem is mindig hozzá kellett alkalmazkodnom,nekem kellett hoznom az oviból,várnom haza mikor már iskolás volt,mert anyuék dolgoztak. Sehova nem mehettem mert a hugom... Nem jöhettek hozzám barátok barátnők mert egy szobába voltunk és a tesóm mindig szét pakolt mindent,nem győztem pakolni utánna.

Próbáltam én beszélni a szüleimmel,de nem értették meg. Aztán a keresztanyámmal beszéltem,hogy ő próbálja az én szüleimet rávezetni,hogy ez így nem jó. Na az valamelyest segített a dolgokon.

Nagyon utáltam a hugomat. Akkor változott a helyzet amikor férjhez mentem és elköltöztem otthonról. Szépen lassan rendeződött a helyzetünk a tesómmal,most már ott tartunk,hogy napi szinten találkozunk vagy beszélünk telcsin. Sőt,4 hónapja szültem, és ő volt bent velem a szülőszobán.:-) Ezt csak azért írtam le,hogy tudd meg fog változni ez a helyzet,igaz,hogy sokára de így lesz. Addig meg próbálj valaki felnőttel beszélni,aki tud hatni a szüleidre és te is megbízol benne.Talán ő majd tud neked segíteni.


35/L

2010. jan. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
hmmm........ ha az előző válaszolóknak nem jönne be a tanácsuk akkor ha van kamerád rakd olyan helyre ahol mindent "lát" és hugi nem éri el töltsd meg egy jó sokáig vevő kazettával utána ha megvan az anyag mutasd meg a szüleidnek. én sajnos már csak ezt tudom mondani:( (amúgy az előttem szólóknak igazuk van!)
2010. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%
Szia!Egy megoldást ajánlanék: Közép iskola+kollégium.Menj el otthonról.Segíteni fog a problémádon ha ritkábban koccansz a tesóddal és a szüleiddel.Nekem 6testvérrel kellett felnőnöm.4-en voltunk egy kicsi szobába.Gyakorlatilag azt se tudtam mi az az egyedül lét,és intim szféra...az öcsikém még a vécére is elkísért,szóval átérzem a gondod.Nekem 15 évesen sikerült elköltöznöm otthonról.Akkor szerettem meg igazán a családom mikor nem voltak velem,és akkor éreztem a legszörnyűbb hiányérzetet,de jót tett.
2010. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

én is a húgommal vagyok egy szobában de ő itt is alszik amíg nem aludt itt a szobámban addig meg mindig átjött mert itt van tv meg cuccok mert mindenféle szép köveket meg ilyeneket elteszek és ő mindig széthordozta eltörte meg minden és én voltam leszidva hogy miért nem figyeltem rá utána amikor elegem lett leültem és mondtam neki hogy olyan szép nagylány vagy ne legyél olyan sírós nem kell mindent anyuék orrára kötni meg ha leszidlak csak azért szeszem mert féltelek meg szeretlek és miért nem alszol velem egy szobába nem kell félni este itt vagyok és az óta nem hülye ha le akar venni valamit akkor megkérdezi tőlem hogy leveheti-e és csináltam egy szabályzatot hogy az ágyon nem szabad ugrálni a szobában nem szabad enni stb. és azt mondtam hogy ha ezt megszegi akkor jön a télapó és elveszi a játékait és elhitte.szerintem tedd ezt te is! :)

16/L

2010. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Szia!Együtt érzek veled.Neked adok igazat,de mivel szüleidre nem számíthatsz (ezt írtad),a hugod még kicsi,így csak te tehetsz valamit.Szerintem próbálj erőt venni magadon és mintha imádnád a hugit játszanál,beszélgetnél,foglalkoznál vele.Szerintem a hugod azt érzi,hogy nem foglalkoznak vele és a rosszasággal akarja fölhívni a figyelmet.Ha kedves vagy vele:a szüleid azt látják milyen ügyes vagy,a hugod pedig azt érzi,hogy szereted és remélhetőleg úgy fog viszonyulni hozzád ami neked is tetszik.Hiszen akit szeretünk annak a kedvében akarunk járni.
2010. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!