Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy megvaltozzon?

Mit tegyek hogy megvaltozzon?

Figyelt kérdés
Tizenket eves fiam kezelhetetlen.Azt tudom hogy altalaban a szuloben kell a hibat keresni,de szerintem a kezdodo kamaszkor is kozrejatszik.Szinte az osszes tanar panaszkodik ra:kerdezes nelkul belekotyog ora kozben a tanar szavaba,elvettek a telefonjat mert ora kozben megnezte hogy ki kuldott uzenetet,osszefirkalta az egyik lany tolltartojat,beszerzett egy par rossz minositest es meg sorolhatnam.Megtiltottuk neki a szamitogepezest a tevenezest,nem engedjuk fotbal edzesre es megsincs egyelore semmi eredmeny .Sot a telefonjat is elvettem.Erre o:titokban majdnem megis magaval vitte,reggel amikor a kistestverevel voltam elfoglalva bekapcsolta a tevet szoval ra se bagozik a szavunkra.Mi lenne a megoldas?Ha le akarok ulni vele matekezni mindig cirkusz a vege,mert egy ido utan "elfarad"es nem hajlando tobbet irni...
2009. nov. 26. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag tiltással biztos, hogy nem fogtok javítani a magatartásán. A suliban is, otthon is csak azt hallja, hogy ő rossz. Biztos, hogy van olyan értelmes téma, vagy foglalkozás, amit szívesen csinál, amiről szeret beszélgetni. Játsszatok otthon sokat családi körben, beszélgessetek, rengeteg nagyon klassz társasjáték, szójáték van, biztosan a kissrác is élvezné. Próbáljátok meg úgy irányítani, hogy nem tűnjön erőltetettnek. A gyerekek nagyon fogékonyak a jóra is ebben a korban, nemcsak a rossz dolgokra. Ilyenkor egyébként teljesen természetes, hogy a saját korosztálya "elvárásainak" akar megfelelni, szórakoztatja őket, szeretne a középpontban lenni. Nem lehet ő kezelhetetlen, csak még nem találja a helyét a világban.
2009. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Én is kamasz vagyok !:) (14/L)

És saját példámból kiindulva tudom hogy TILTÁSSAL SEMMIRE SEM LEHET MENNI !!! Ilyenkor nem gondol bele hogy a gyerek mit gondol? Igazságtalannak érez mindent, és még inkább fogja csinálni! A megoldás az lenne ha engedne neki mindent, természetesen nem átesni a ló túloldalára. Beosztani a napirendet. Mit mikor, mennyit. A családi hangulat megteremtése. Közös programok, és bizzon a fiában! Ne ordibáljon, azt senki sem szereti! :) Legyen olyan mintha a gyerek legjobb barátja lenne ! Higgye el, ez sokat számít! Én nagyon örülnék, ha az anyukám olyan lenne... és szerintem ezzel nem csak én vagyok egyedül... kitartás és türelem !!! Sok sikert kívánok :)

2009. nov. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
tegnap hallottam egy jó mondást. Mi szülök kapunk 12 évet, hogy megszeressük annyira a gyerekünket, hogy kibírjuk a kamaszkort. Talán ha elfogadnád, hogy kamaszodik, próbálnád kis felnőttként kezelni inkább és nem tiltani többre mennél. Mert persze kívülről mondom én nem látom hogy olyan rettenetesen rossz dolgokat követne el. Inkább lázadozásnak tűnik. Én büntetésként nem tiltanám, hanem inkább vmi feladatot adnék neki.
2009. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!Reméllem még olvasod az üzenetem...

Csak semmi pánik!Van egy jó megoldás,csak semmi tiltás,mert azzal csak azt éred el hogy lázadni fog ellened.tégy félre minden gondot vele kapcsolatban,felejtsd el ami eddig történt.Kezdj új fejezetet. Ne tiltsd el a sporttól,mert ebben tudja le vezetni a feszültségét.Még többet!El kell nála érni hogy minél többet legyen edzéseken.A tanulmányaiban engedj a romlásnak,de mértékkel.Készítse el a házit,és ne kérd számon hogy tanult-e.Az egész napját programokkal kell tele zsúfolni,hogy fizikailag lefáradjon.A telefonját add vissza,és mindig hangsúlyozd hogy bízol benne. Fontos a bizalom,hogy érezhesse van egy bizonyos helye a családban.Előbb-utóbb férfivá érik,és most kell megtanítani a férfi szerepre.Kérd,és ne parancsolj,ha ellent mond legyél szomorú,de soha ne haragudj.A szigort úgy gyakorold,hogy a házimunkából vegye ki a részét, a tesó körüli teendőkből is.Ez egy folyamat,időt igényel.Kisfiadat engedd el a "szoknyád" mellől és ha jön a nyár, itt az ideje hogy munkát találjon.Teszem azt fűnyírás,vagy talán van lehetőség igazi munkára amiért pénzt kap.Élvezze a munkája eredményét,hagyd egy keveset vadulni.Érezze hogy kemény munkával pénzhez jutott,de az milyen hamar eltünik ha könnyelműen bánik vele.Meg kell tanulnia,hogy semmit nem ad az élet ingyen.Itt jön be az apa ,anya szerepe.Apa lássa el férfias teendőkkel amiért a jutalma a zsebpénz.Anya biztosítsa neki a pihenést,kényeztetést,ha elvégzett valami házimunkát(ez sokszor hatékonyabb jutalom mint a zseb pénz.(Tehát valamit-valamiért)Továbbá fontos hogy felismerje önnálló egyéniségét,és érdeklődési körét,amivel elkerülhető hogy a "haveri kör" vissza rántsa,vagy bele vigye a rosszba.Sok beszélgetés(a nagyszülők,és a szülők "meséi" mi volt az ő születése előtt!Milyen zene volt akkor,milyen helyekre jártak szórakozni,milyen bajba keveredtek.)...persze ezt nem úgy kell elkébzelni mint a holiwood filmeken,hogy a kis család az vacsora asztal körül beszélget.főzés közben ,esetleg hétvégén menjetek a természetbe kirándulni,és ott a pároddal kezdj beszélgetést a régi dolgokról, amibe ő is bekapcsolódhat!Hidd el varázs ereje van a multnak.

2009. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de megkérdezhetem, hogy minek egy 12 éves gyereknek mobil telefon? Gondolom, hogy nem messzire jár még általános iskolába. 10-20 éve is voltak 12 éves gyerekek, akik iskolába jártak mobil nélkül és túlélték, sőt! Szerintem azért nem akar többet írni egy idő után, mert máson jár az esze. Valószínűleg a TV-n meg a többin. Talán ezért kellene azon elgondolkodni, hogy nem jobb-e megvenni pár jó DVD-t, amit megnézel a gépen, és kidobni a TV-t...mi így tettünk és hidd el, hogy sokkal jobb....
2009. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsonak:fell lehet tenni ezt a kerdest is...Azert van telefonja(het eves kora ota)mert elsos volt amikor mar egyedul kellett mennie-jonnie az iskolabol(nagyszulok sajnos nincsenek) ami kb.15 percre van de ket forgalmas helyen kell atjonnie az uttesten es a jelzolampa nem mindig mukodik.A dvd-s modszer meg szinte nevetseges szamonmra,ne haragudj hogy ezt mondom,szoval nem lenne hulyeseg de azt hiszem keves csaladnal mukodik ez a modszer.
2009. dec. 3. 16:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én a megoldást abban látom ,hogy engeditek edzésre a fiút mert a testmozgás kell a számítógépet szedjétek darabokra elég kivenni a processzort utána nem fog működni:),de a memóriákat sokkal egyszerübb elvenni.A tv-t vigyétek el a szobájából a telefonon be lehet állítani hívásszűrést gondolom a boltban tudnak segíteni.Esetleg valami régi pl siemens e32 vagy ilyesmi "égő" telefont adni neki mert azon is lehet telefonálni ,de nem valami "menő" ha ezt mutogatja a suliban:)

A tanulást csak kitartással fogod ráerőszakolni vagy ha játékosan akarod oktatni neki akkor van egy manó matek nevű cd sorozat és nagyon jókat lehet vele matekozni:)

Így megoldod a számítógépezést,a tanulást,a nem írok többet problémát.KITARTÁS & sok szerencsét!

2009. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hiperaktív.
2009. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha hiperaktív lenne akkor nem 12 évesen kezdődnének a gondok. Szerintem egyszerűen kezdődik a kamaszkor és probálgatja, hol meddig mehet el, hol vannak ahatárok.
2009. dec. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
13:31 vagyok: 10-20 éve is át kellett kelni az iskolásoknak forgalmas helyeken, mégis telefon nélkül is lehetett. Mit segít a mobil az átkelésben? Ha baj van, akkor már nem segít. Szerintem 7 évesnek mobilt adni felelőtlenség.
2009. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!