Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Manapság miért autista és...

Manapság miért autista és hiperaktív minden gyerek?

Figyelt kérdés

Alig ismerek embereket, akiknek ne lenne a kettő közül valamelyik a gyereke.

Miért???


2013. szept. 28. 09:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Én meg csak 1 embert ismerek akinek autista a gyereke, pedig sok szülővel találkozom a munkám miatt.
2013. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet sem ismerek...
2013. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Én sem, pedig gyerekekkel foglalkozom.
2013. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ismerek egy "ilyen" gyereket sem. Down kórost igen.
2013. szept. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
37%
Egészségtelen környezet, sok gyógyszer, sok műtrágya, vegyszer, védőoltások stb.
2013. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
71%

500 fős óvodában egyetlen auti gyerkőc volt, az én lányom. Hiperaktív mondjuk csoportonként 1-2.

Iskolában hasonló a helyzet.


Nincsenek többen, csak javultak a diagnosztikai eszközök. Ne legyenek kétségeid: eddig is voltak autisták, csak nem diagnosztizálták őket! Én - mivel ebben a körben mozgok - rengeteg olyan fiatal felnőttet ismerek, akik diagnózis nélkül nőttek fel, és mostanában derült ki náluk az autizmus.

2013. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
autistát ritkábban, vagyis annak nevezett (mert röpköd és mert kissé antiszociális). de ennyi elég hozzá, hogy enyhe fokú autizmusnak hívják. viszont hiperaktívat rengeteget. mindenki panaszkodik, hogy hiperaktív a gyerek, nem bír vele. de van egy olyan érzésem, hogy simán lehiperaktívozzák azokat a gyerekeket, akik nehezebben kezelhetők és sok az energiájuk. én úgy értem a kérdést, hogy miért mondják ezt a gyerekekre. egy ismerős is panaszkodik, hogy hiperaktív a fia. (persze nem viszi le játszani és rohangál a lakásban). és amikor megkérdeztem, gyógyszerezi-e. azt mondja dehogy, hogy gondolom. mondom a hiperaktivitás neurológiai gond, fejlődési rendellenesség, gyógyszer kell. mire ő: ja, neki nincsen ilyen baja, csak hiperaktív....
2013. szept. 28. 11:54
 8/30 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező: kicsit tájékozódj jobban, mert félinformációid vannak.

1. Az autizmus diagnosztizálása egy hosszú folyamat, differenciáldiagnózissal állítják fel, több szakember egybehangzó véleménye szükséges hozzá. Nem a repkedés és az antiszociálisság a mérvadó, mert van (sok) olyan auti gyerek, akinek semmilyen repetitív mozgása nincs, mégis autizmussal él. Meghatározott kritériumrendszere van az autizmus diagnózisának. Való igaz, hogy 3-4 éves gyerekek esetében viszonylag könnyen adják meg a GYANÚT, de ez még nem végleges diagnózis, évente felülvizsgálják, viszont a gyermek így tudja megkapni a számára szükséges támogatást, fejlesztéseket. 5-6 éves korban történik meg a differenciáldiagnózis, és hidd el, nem ránézésre, hanem egy hétig vizsgálják a gyermeket pszichiáterek, pszichológusok, gyógypedagógusok egyénileg és kortárscsoportban, különböző szituációkban (feladathelyzet, szabad játék, stb.), és emellett kb. 5-6 féle diagnosztikai tesztet végeznek el.


A hiperaktivitásról: a mai napig nem tisztázott a pontos oka, neurológiai háttere, többféle elmélet és kezelés létezik. Jelenleg a háttér tisztázása után döntenek a szakemberek, hogy gyógyszereznek-e vagy sem. Nem minden esetben hatásos ugyanis a gyógyszer, arról nem beszélve, hogy ezek a pszichotikus szerek viszonylag rövid idő alatt okoznak hozzászokást, ezért hatástalanná válnak. A Ritalint pl. 1-2 évig lehet maximum hatékonyan alkalmazni, utána annyit ér, mintha C-vitamint szedne a gyerek. Éppen ezért ha gyógyszereznek is, ezzel párhuzamosan másfajta terápiákkal is próbálkoznak, a gyógyszer csak normalizálásra szolgál. Pl. pár hónapos szedés mellett másfajta viselkedésszabályozási módszerekkel próbálkoznak. Tehát nem az a hiperaktivitás kritériuma, hogy gyógyszert szed...


Mind az autizmus, mind a hiperaktivitás egy olyan állapot,a mi az egész személyiséget áthatja, tehát nem betegség, amit meg lehet gyógyítani, tehát gyógyszerezzük, és akkor tünetmentes a gyerek. Ez nem így van! Ezek az állapotok élethosszig tartanak, meg kell tanulni vele élni, normalizálni a helyzetet, megtanulni kompenzálni az állapotból eredő hátrányokat, problémákat.

Kérlek, előbb tájékozódj! És hidd el, ezeknek a családoknak éppen elég nehéz a mássággal együtt élni, megtanulni elfogadni, feldolgozni, mert mi is szerettünk volna "átlagos" gyermeket, de nem az lett. Meg kellett tanulnunk elfogadni, feldolgozni, és ebben baromira nem segít a környezet "beszólogatása", az általánosítás, hogy szinte a szemünkre vetik, hogy mégis hogy is képzeljük, hogy autit/hiperaktív gyereket nevelünk. A mi életünk arról szól - reggeltől estig - hogy a gyermekünket "sínre tegyük", hogy lehetőség szerint emberhez méltó életet élhessen! És közben harcolunk a félinformációk és előítéletek ellen!

2013. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Egyébként amikor azt írja bárki, hogy "ráfogják" a gyerekre, hogy autista, hiperaktív, akkor szeretném jelezni, hogy én azért a rohadt diagnózisért másfél évig kilincseltem, hordtam a gyerekemet szakembertől szakemberig, időt és költségeket nem kímélve. És te most ezt a másfél éves küzdelmet veszed semmibe! Nem kívánom, hogy végigcsináld, mert senkinek nem kívánom, az ellenségemnek sem! De aki nincs benne, az könnyen ítélkezik!
2013. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

nem azokkal van a baj, akik diagnosztizáltatták, és ténylegesen probléma van. csak azt mondom, ha egy gyerek egy picit más, vagy aktívabb, máris betegnek nevezik.

vagy ha anyuka lusta levinni játszani a 4 éves gyereket és az a lakásban tör-zúz, de se oviba, se sportra nem hordja, akkor miért hiperaktív?

2013. szept. 28. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!