Volt már olyan, hogy autisztikusnak diagnosztizáltak egy kisgyereket de később ez pozitív irányba változott?
Azt hallottam,hogy ilyen kicsi korban még sok minden nem egyértelmű és talán a fejlesztés hatására a diagnózis is pozitívan változhat.Illetve olvasgattam nemrég egy cikket arról,hogy autista vagy autisztikus tünetekkel rendelkező kisgyerekeknél olyan javulást lehetett elérni különféle terápiával,fejlesztéssel(nem Mo-ról szólt a cikk),hogy nem lehetett megkülönböztetni őket az egészséges társaiktól.
Meg itt fenn írta valaki,hogy gyerekként autisztikus tünetekkel diagnosztizálták és most már felnőttként teljesen normális életet él,gyakorlatilag "kinőtte" a tüneteket. Van tapasztalatotok ebben a témában? A kisfiamnál ma kaptuk a diagnózist,3 éves.
Ha határozottan kimondták, hogy autista, az valószínűleg úgy is marad. Persze rengeteget fejlődhet, és a három éves kori diagnózis nem mondhatja meg hol helyezkedik el a gyerek ezen a széles spektrumon a nagyon súlyostól az enyhe fokozatig.
Ha csak autisztikus jegyei vannak, az a szenzomotoros beszédzavartól a hallásproblémán, értelmi fogyatékosságon át sok minden lehet, közte a valódi autizmus enyhébb esetei, vagy a "kicsit furcsa" gyerek, aki ezzel együtt bőven belefér a normál kategóriába, bár az utóbbiak nemigen kerülnek vizsgálatra 3 éves kor előtt.
Szia. Én azt hiszem a Lifenetwork-ön láttam egy adást és nagyon érdekes volt. Egy kisfiú volt benne aki autista volt..de amolyan durvábbik "féle". Egész nap mást sem csinált mint forgott körbe-körbe, vagy ült egy sarokba és bambult maga elé. Semmilyen kommunikációra nem volt képes. 3 éves kora körül bekerült egy speciális helyre ahol 4 orvos, köztük kutató is foglalkozott vele.. ha jól emlékszem 4 éven keresztül. Volt egy szobája berendezve, a szülei is ott voltak. A lényeg, hogy mára már 13 éves szellemileg teljesen ép fiúvá cseperedett. Beszél és meg sem lehet különböztetni a kortársaitól. Számomra nagyon érdekes volt ez a műsor...
Biztos baromi sok pénzbe került..gondolom arra voltak kíváncsiak, hogy egy súlyos autista gyermeket mennyire lehet úgymond "kigyógyítani". Ezek szerint nem lehetetlen, de kétlem, hogy valaha minden autista gyermek ilyen fejlesztésbe részesülhet:S
Kedves kérdező..bocsi ha nem tudtam konkrétan segíteni..miután láttam ezt a műsort úgy gondolom van kiút..csak számunkra "átlag" embereknek ez elérhetetlen egyenlőre.
Egyik előadáson a tanárunk mesélt egy történetet:
Volt egy anyuka, akinek Down- szindrómás gyermeke született. Az anyuka elvégzett egy gyógypedagógiai főiskolát, és csak a gyermekének élt-fejlesztette, tanította.
Ez a tanár egyik alkalommal ment abba az oviba, ahova a gyermek járt, s mit lát? A kislány mesét olvas a társainak. Szeme-szája tátva maradt.
Azért is döbbenetes a dolog,mert egy Down- szindrómás ember középsúlyos fogyatékosnak számít. Több évvel el van maradva egy ilyen kicsi a társaitól. Na az e gyermek viszont, volt akit meg is előzött.
Úgy gondolom-pláne a kezdeti időben rengeteget lehet fejleszteni, de ott a szülőknek nagyon a gyermek mögé kell állni.
Én TSMT tornára viszem a fiam, és ott mondták nekem, hogy a szülök fele abbahagyja, ezt a tornát, mielőtt elkezdene látszani a hatása. Mi már több mint félé éve csináljuk rendszeresen, ki nem hagyunk egyet sem, s a saját gyermekemen látom, hogy milyen óriási fejlődésekre képesek a csöppségek.
Ne add fel, s ha megteheted otthon is foglalkozz a kicsi fiaddal, meglátod lesz eredménye. Sokszor rettenetesen nehéz, de ne add fel.
Nálunk első hónapokban volt sírás, ellenkezés, de nem engedtem, most meg nagyon büszke magára, hogy tud hátra bukfencet, nagyon ügyesen pattogtatja a labdát, stb. Mindenki dicséri ügyessége miatt. Az óvónők szerint sokkal kevesebb a probléma vele, nem is panaszkodnak a pedagógusok nekem már a fiam magaviseletéről. EZ annak az az eredménye, hogy nem adtam fel, hallani nem akartam olyat a gyermekem szájából, hogy nem tudom megcsinálni, vagy nem akarom.
De nagyon nehéz volt. :(
A kisebbik gyermekemmel kezdődik előröl ez a tortúra, mert ő meg nem beszél érthetően. De van értelme, a nagyobbikon látom, s ez ad erőt.
Sok erőt, kitartást kívánok. Olvass utána, amennyit csak tudsz.
Kedves utolsó válaszoló!
Köszönöm a biztatást.Hát egyelőre nagyon el vagyok keseredve,most nagyon kilátástalannak érzek sok mindent.Bár tegnap miután hazajöttünk a megbeszélésről órákon át bújtam a netet volt ott minden jó is rossz is.De ott olvastam a tornáról is és a you tube-on láttam róla videót is.Próbáltam is este a kisfiamnak mutatni felkelteni az érdeklődését de otthagyott és elment játszani mással.Az az egyik gond,hogy ő nem utánoz.Ha mondom neki,hogy emeld fel a kezed és mutatom,hogy mit akarok nem csinálja.Szóval eléggé le vagyok törve.Azt mondták,hogy heti kétszer kell vinnem foglalkozásra,illetve konzultálnak majd a bölcsis gondozónénikkel,hogy hogyan tudnák ők is segíteni a fejlesztést amíg ott van.Ha haza hozom akkor meg ugye én itthon csinálnám.
lehet le leszek pontozva de a kérdezőnek igaza van abban, hogy ebben a korban sok betegség között lehetnek átfedések pl. autizmus figyelemzavar hiperaltivitás stb
ilyen kicsi korban nagyon nagyon óvatosan mondják ki, hogy autista nyugaton nemis szokták csak 5-6 éves korban!!!!!! addig tünetek vannak amik valóban elhagyhatóak fejlesztés hatására. Én azt gondolom érdemes fejleszteni. Az viszont biztos ha nem autista akkor valszeg marad figyelemzavar vagy ilyesmi..az autisztikus tüneteket produkáló NEM AUTISTA. Én megmondom őszintén, (ezt tanulom) tuti , hogyha valami furát éreznék a gyerekemen, akkor fejleszteném mert az ebben a korban aranyat ér de 100%, hogy nem vinném autista vizsgálatra. mivel nagyon pici, felesleges megbélyegezni. 5-6 évesen vinném
Kedves utolsó válaszoló!
Köszönöm a biztató szavakat.Nagyon bízom a fejlesztésben.Nálunk pl az is gond,hogy az a kb. 50 szavas szókincse amit tud az is angol(mi magyarok vagyunk) és az Istennek sem akar magyar szavakat mondani.Pedig mi mindig magyarul beszéltünk hozzá.Az angolozást az angol nyelvű mesékből(baby tv,you tube)szedte össze.Magyarul mesét soha nem akart nézni.Most le vagyunk tiltva az angolról teljesen (tudja az angol abc-t,el számol tízig külön külön felismeri az írásjeleket számokat,sőt ha mondok egy számot magyarul,ő mondja angolul,persze csak ha van kedve hozzá és ő is akarja,angolul elénekli a kedven dalocskáját).Szóval ez is az egyik problémánk a néhány közül,ami fura vagy az ugrabugrálása és a pipiskedő járása. Amúgy tőlünk nagyon óvatosan kérdezték,hogy mit tudunk az autizmusról.Meg hogy autisztikus a kisfiam.Én először enyhe értelmi fogyatékosságra gondoltam,mert ő egy cseppet sem agresszív és nincsenek dühkitörései.Meg az állandóság sem fontos neki.Sőt többször átrendeztük már a szobát és egyáltalán nem zavarta.Sőt úgy vettem észre,hogy inkább tetszik neki,hogy valami újdonság történt.
8/9 válaszoló
Örömmel olvastam a soraid,köszönöm szépen. Mi már túl vagyunk a vizsgálati héten most a fejlesztési időpontra várunk,hogy elkezdhessük.
Nekem a bölcsi is javasolta,hogy fejlesztésre van szüksége,és én magam is láttam,hogy a drágám kicsit más mint a többi korabeli kisgyerek,hogy le van maradva az élet hétköznapi egyszerű kis dolgaiban(önálló evés,szobatisztaság,kommunikáció).Bár a rosszalkodásban és a huncutkodásban viszi a pálmát.Imádja ha csikizzük és a kergetőzős,bújócskázós játékért is rajong.Sőt a nagyobb (pár évvel idősebb ovis) gyerekekkel gyorsan megtalálja a "hangot",pikk-pakk ugrabugrálás és rohangálás lesz belőle :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!