Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Írnátok nekem pozitív változás...

Írnátok nekem pozitív változásokat a Tsmt tornától?

Figyelt kérdés
beszéd, szobatisztaság változása
2012. jún. 25. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Beszéde érthetőbb lett,sok mondókát tanult meg,többet kérdez,többet beszél,idegenekhez is mer szólni.3 évesen kezdtük egyáltalán nem volt szobatiszta 2 hónap múlva nappali szobatisztaság két hét múlva éjjeli is kialakult.Még olyan gond van hogy bölcsibe nem pisil csak itthon amikor hazahozom délben.
2012. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezek nagyon jó dolgok! És mennyit beszélt mikor elkezdtétek a tornát? Miért kellett nektek?
2012. jún. 26. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
idegrendszeri éretlenség miatt,beszélt ő sokat csak nehezebben volt érthető,nem igazán figyelt más mondandójára csak fújta a magáét,szótagcseréi is vannak,
2012. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem 3,5 évesen csak halandzsázva beszélt és nem volt szobatiszta. 2-3 hétre a torna gyakorlása után már énekelgette érthetően az egyik dalt az utcán, és pár hétre rá szobatiszta lett. Később pedig a feladattudatot sikerült a tornával kialakítani nála...autista.
2012. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nekem is csak halandzsázik a saját nyelvén, szobatisztaság sem alakult még ki. nagyon bízom a tornában, eddig 7 alkalommal csináltuk. Remélem mi is ilyen pozitív dolgokkal fogunk beszámolni a tornáról. Nálunk autizmus gyanúja van.
2012. júl. 4. 23:40
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló! És addig volt értelmes szava? Szemkontaktust tartott?

Még az elején vagyunk a dolgoknak, nem sokat tudok erről a témáról, ha van kedved, írsz nekem róla?

2012. júl. 4. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tőlem kérdeztél. Furcsaságnak először a beszédet vettük észre nála. Sose kerülte a szemkontaktust, mimikája is van, sőt ölelgetni is szeret. Sajnos nem csak minket, hanem bárkit, aki szimpatikus neki, és ez a kontroll hiánya és a szociális értetlenség is jele az autizmusának. A másik az volt, hogy rosszul eszik. 2-3 dolgot eszik hónapokon át, majd vált.

Nem repked, nem antiszociális,nincs befordulva, nincsenek feltűnő mániái.

De most már tudom, hogy egy csomó dolgot nem ért (úgy), ahogy mondom neki, hiába kimagasló az iq-ja. Az, hogy 2milliószor letisztázza, h akkor tényleg megyünk-e játszótérre, szintén nem bosszantásból van (napirendhez ragaszkodás).

Ő normál óvodába jár, nem is mondtuk senkinek, hogy mi a helyzet vele, nem is tűnik ki nagyon a többi gyerek közül (max evés). Sokat tanul ot, főleg szociálisan. Amíg tehetem, normál közösségbe szeretném járatni, fejlesztését pedig saját zsíron megoldani. Félek a szegregációtól.

2012. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
beszéd: 10-15 értelmes szó a teljes halandzsába kavarva. Ő a tsmt tornából és rajzfilmekből szerzett szókincset, és ritkábban tőlünk (nem azért mert nem beszéltünk hozzá, hanem mert a torna és a mese is 1000X újrahallgatható, így megragdnak a szerkezetek a spontán egyszeri beszédhez képest.) Ma már van spontán beszéde is. Logopédust igényel csak.
2012. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!