Miért nem hiszik el sokan, hogy hiperaktív, dysgraphiás (írászavar), dyslexyás (olvasászavar), dyscalculiás (számolászavar) gyerekek tényleg léteznek?
A gyermekemnél egyébként az orvos enyhének ítélte a hiperaktivitást. Az oviban nem is gondoltak rá, csak jelezték, hogy időnként nem figyelt (utálta a körjátékok nagy rézét mert unta),ezeknél a játékoknál szólni kellett, ha ő következett. Az ebéddel többnyire ő végzett először és bizony nehezére esett kivárni még a többiek jóllaktak, tekergett az asztalnál. Azomban, ha valami érdekelte, abban ezerrel benne volt, kitartóan. Nagyon sokat mozog, ahogyan írta valaki tényleg csak lepkehálóval lehet befogni. Vannak félrediagnosztizált gyerekek. A mi orvosunk, óvatos, mielőtt fölállítja a végleges diagnózist, megvárja az iskola kezdést, hiszen csak akkor lehet igazán megmondani, hogy tényleg arról van-e szó. Az is igaz, hogy vannak olyan hiperaktív gyerekek akiknél a családi háttér nem megfelelő. Ezeknél a gyerekeknél sokkal hamarabb diagnosztizálják a hiperaktivitást. Már csak azért is, mert a labilis háttér, villanypásztor, kevés mozgás olaj a tűzre. Ezek a gyerekek aztán tényleg "rosszak" agresszívek és nagyon túlmozgásosak, magatartás zavarosak lesznek.
Másvalaki: hogy ő a dysgraphiásokra, dyslexiásokra írta, hogy régen hülye gyerekeknek hívták őket. Ismerek dysgraphiás gyereket, akinek egyedül az írással nyelvtannal van gondja éppen a dysgraphia miatt a többi tantárgyból kitűnő. Egy zenesuliba járnak a gyerkőceink és a gyerkőc ott is nagyon ügyes. Nem gondolod, ha hülye lenne akkor a matematika és az olvasás sem menne neki?
Egyszerűbb a szülőket hibáztatni, hiszen ha a hiperaktivitás létezik akkor az én és a te gyerekedet is érintheti. Márpedig azt kikérjük magunknak! Valahogy sokan így látják a ezt.
Utolsó előtti vagyok!
Igazatok van , elfelejtettem írni,hogy a könyv valóban jó, gyógyszerészeti szempontból, sajnos a hiperaktivitásról és a hasonló állapotokról sem a gyógyszerészek , sem az orvosok nem tudnak sokat. Ez a gyógypedagógia feladatköre. Ezért a könyv valóban jól leírja azt ahogy egy gyógyszerész látja a hiperaktivitást és annak gyógyszeres kezelését, csak azt nem teszi ,hozzá, hogy ő ehhez nem ért. De aki szakmabeli az látja. Csak azért írtam ,hogy ha valaki elolvassa azt a könyvet ( amit egyébként magam is ajánlok), ne abból alkosson képet magában arról,hogy milyen is egy hiperaktív ember.
Siasztok
Pszichologusi vizsgálat ma már a legtöbb oviban, bölcsiben van, az én kis fiamnál is itt figyeltek fel a problémájára.
Más van egy dysgraphiás és rgyben dyslexias gyermekem aki ma már 19 éves. Nehéz volt a hozzá nem értö pedagogusokkal aki nem értette, hogy ez nem csak a magyar órán és az idegen nyelvnél hátrány hanem más feladatok megoldálásánál is több idő kell. Igen volt aki azt mondta vigyem kisegitőbe. Volt aki közölte 8 ált. munkásokra is szükség lesz. Én nem adtam fel ma technikusira jár és soha nem ismételt évet. Bukni bukott. Egyébként meglepő volt a dysgraphia dyslexia felmérés, mennyire nem lát külőnbséget a tükör irás és irás között.Ezek a gyerekek nem hülyék csak jó pedagogus kell és lelehet kötni öket.
Jó, hogy leírtad ami veletek történt, történik. Remélem azok is egyszer megértik, hogy mit jelentenek ezek a "betegségek" akik ma még nagyon ágálnak ellene. Minden lehetőséget ki kell használni, hogy megváltozzon a hozzáállás.
Azért használok a betegségnél gondolat jelet, mert nem tartom igazán betegségnek, hanem inkább állapotnak. Úgy gondolom segítségre, megfelelő módszerekre van szükség, mint gyógyszeres terápiára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!