Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek 3és féléves kislány...

Mit tegyek 3és féléves kislányommal, aki most éli dackorszakát. Sokszor kell neki elmondani mindent, ilyenkor is visszabeszél és hisztizik. Fog valamit változni (komolyodni) az oviban?

Figyelt kérdés
Vannak napjai amikor mindegy hol vagyunk,ha rászólok,hogy nem szabad,annál jobban csinálja.Szinte nem járok sehova mert nem akarom,hogy mások lássák,amikor pl:tépi a saját haját.Amúgy nagyon értelmes és okos.Ha jó kedve van,és elmegyünk valahová mindig azt mondják büszke lehetek a kislányomra.Én az is vagyok,de nem tudom hogyan segíthetnék neki.Kérlek írjatok tanácsot
2009. aug. 10. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
az oviban is sok ám az ilyen gyerek, ezért rosszat is tanulhat el onnan
2009. aug. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

hát engem nagyim leöntött egy pohár vizzel és be is fejeztem a hisztit.

Amúgy a mai anyukákat egyszerűen nem értem, hagyják hogy üvöltsön a gyerek valami ordenáré brutális módon, bevásárlóközpontban, játszótéren akárhol, és nem szólnak rá, vagy úgy szólnak rá hogy a gyerek meg sem hallja és semmit sem ér. Nem vagyok a gyerekverés hive, de néha igenis a fenekére lehet csapni, le lehet önteni és be lehet csukni a szobába mikor épp üvöltő rohama van. A szép szóval ilyenkor semmit nem lehet elérni.Utána persze le lehet ülni beszélni a gyerkőccel, hogy ez most miért volt. De semmiképp nem hagyni üvöltnei,,meg szinte könyörögni neki hogy abbahagyja....

2009. aug. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem annyit biztosan változni fog, hogy ha az oviban rákezd, nem lesz közönsége, mert a gondozók biztosan nem érnek rá minden egyes gyereket szép szóval nyugtatgatni, tutujgatni. 20-30 kicsire kell egyszerre figyelniük. Rásózni meg csak nem fognak! Plusz talán nem fog hisztizni olyan dolgokért, amikért otthon igen, mert látja hogy a többi gyerek sem teszi.

Egyébként szerintem nem baj, ha megtanul egy gyerkőc magától lehiggadjni, külső ráhatás nélkül (popsira csapás, hidegzuhany, stb.). Én a szobába zárás híve vagyok, vagy lehet un. gondolkodó sarkot is kinevezni.

2009. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi is szoktuk büntetésből az ágyra ültetni,vagy bezavarni a szobájába.A kikapás már csak akkor jön,amikor már semmilyen más módszerrel nem tudok rá hatni.Én nem szeretem bántani a gyerekemet,mert utána nekem van lelkiismeret furdalásom.
2009. aug. 10. 22:03
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Képzeld el, hogy elvetődnél egy szinte lakatlan szigetre, és ott olyan Fekete Laci féle nagy darab pasik lennének, és ha nem szépen viselkedsz, vagy nem pontosan azt teszed amit mondtak, akkor kapnál tőlük két taslit. Viszont ott hagyni nem lehet őket, lelépni nem lehet, ráadásul ők a kajaszerzők, és a kunyhóépítéshez is csak ők értenek, vagyis ezen múlik az életed. Mit tennél, ha valamiben más lenne a véleményed? Hogyan közölnéd?

Mondjuk megmondod nekik, hogy Te ma inkább úsznál egyet. Ők meg azt, hogy felejtsd el. Amikor mégis elindulsz úszni, akkor kapnál egyet.

De egyszer, amikor már háromszor mondtad, hogy úszni akarsz menni és ők háromszor mondták, hogy nem, akkor elkezdessz sírni, és dühöngeni. Erre megsajnálnak, és azt mondják, menj csak úszni.

Szerinted ezek után hányszor fogod a sírós dühöngős szitut előadni, ha mást akarsz mint ők?

... és szerinted mennyire nevelne rajtad a verés?

lehet hogy a fenyegetés hatására néha azt tennéd, amit kérnek, de aztán bosszút állnál, és olyan finoman alattomosan, hogy ne tudják, és el se higgyék, hogy szándékos volt.

...és akkor most nézd meg, hogy valójában mit csinál a gyereked...

Persze, ugyanezt.

Vagyis akármilyen nehéz, de a megoldás a kommunikáció, és a következetesség.

De van erről tanfolyam is ha érdekel

2009. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi lehet, hogy sokat változta. Nálunk sok minden más mint az oviban és ha te otthon nem vagy következetes akkor otthon ez a hiszti marad.Pl ovi elpakolja a játékot otthon nem . Tudom, hogy azért mert tudja én ugyis segitek ha ö hisztizik. De mióta rájöttem mennyi mindent tud és elfogad az oviban egy kicsit következetesebb letem. Ha valamit nem engedek neki és hisztizik elöször elmondom miért nem. Ha folytatja direkt mást csinálok. Ha valamit nem akar megcsinálni ugyan ez de ha vége a hisztinek ujra megkérem hogy pakolja el. Nem mondom, hogy az első napok nem voltak nehezek de ma már azt mondhatom ritka söt igy belegondolva már nincs is hiszti. Persze ha elpakol dicséret dicséret és dicséret. Természetesen ezt ne ugy értsd, hogy mindent tiltok és sose szabad gyereknek lennie. Pl. nálunk a vasárnap az övé ha festeni szeretne akkor leteritve minden a szobájába és kézzel lábbal ecsetel festünk, vagy kirándulunk mindegy mi de akkor Ö a "FÖNÖK"
2009. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen.Tudom,hogy én is hibás vagyok,mert,ha leszidom,vagy megbüntetem és ő sír,akkor megsajnálom és próbálom megvigasztalni.Viszont mindig megpróbálom neki z,hogy szeretem,és azért voltam rá mérges,mert...!Szerintetek lehet ez annak az oka,hogy a vér szerinti apja terhesen is és mégolyan 8hós koráig ütött vert.Tudat alatt emlékezhet még rá?Mert,hogy ő emiatt koraszülött is volt.
2009. aug. 12. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Tény hogy a magzat a pocinkban is rengeteg mindent érzékel a külvilágból, de a kislányod mostani viselkedése szerintem nincs összefüggésben a szörnyű múlttal. Az alapján amit leírsz, inkább a dackorszak miatt van és minden ilyen korú kisgyerek hasonlóan viselkedik. Hozzáteszem, ez a normális, a fejlődésük fontos része hogy kialakul az önálló akarat és ezt megpróbálják érvényre juttatni. Igazából akkor van gond, ha egy kisgyereknél semmi ilyen nem tapasztalható. A normálisan fejlődő gyerekek igenis lázadnak a korlátozások ellen.

A múltnak talán annyiban lehet szerepe, hogy Te lelkifurdalást érzel, sajnálod a kislányt (ami szintén teljesen normális) és emiatt esetleg kevésbé vagy következetes, talán egyszer megengedsz dolgokat, másszor nem, de ezt Te tudod igazán, abból amit leírtál nem lehet megmondani. Azzal nincs semmi de semmi gond, hogy megsajnálod ha sír (minden normális anya megsajnálja a síró kicsijét) és hogy szépen elmagyarázod neki mit miért nem lehet. Sok türelmet kívánok és szívből remélem, hogy az agresszív pali végleg eltűnt az életetekből!

2009. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
dackorszak?!Miózta megszólalt nálunk is az van, alig várom az ovit. Párom a szobába zárós 10 percig majd én beszélek vele, HA apa nincs akkor lezuhanyoztatom, vagy ha jó kedvem van megfürdetem a kádban. szeret pancsolni, és ha elterelem a témát akkor abbahagyja.Pont tegnap kiborítottam a teámat és a 2,5 évesem szidott meg engem. Csak nevettem, pedig igaza volt.
2009. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismerd fel magadban, hogy te is ugyanúgy szoktál hisztizni a férjednek. Miután önvizsgálatot tartottál, rájössz, h ugyanannyira azt csinálja a gyereked , mint te. És ezért zavar, mert magadat látod benne. Minden normális szülő ilyenkor ráhagyja a gyerekére a hülyeségét.
2010. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!