Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 2 éves kislány...

Mit csináljak a 2 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben múlt 2 éves a lányom. Már totál kivagyok tőle mert sohasem fogad szót, hiába mondom neki normálisan vagy kiabálva, hogy nem szabad és akkor se csináld. A szobajárművein ha ül akkor úgy közlekedik hogy felemeli és a földhöz csapkodja és ezt élvezi is, na meg persze gondolom azt is hogy én meg totál kivagyok tőle,meg gondolom az alattam lakó is! Felmászik a tv-hez, a konyhába a pultra mászik nyitogatja a szekrényajtókat, onnan levesz mindent ami kell neki, felmászik a konyhaasztalra és onnan néz kifelé, nyitogatja az ablakot huzogatja a redőnyt le-fel, mindent leszór ami az asztalon-ágyon van, sohasem fogad nekem szót, ha itt a Hugom, akkor ő az "isten" neki szót szokott fogadni és akkor engem semmibe vesz. Állandóan szaladgál, egy percet sem tud ülni max annyit ha nézi a mesét. Ja, a dvd-t kitünően kezeli a tv-vel együtt! Szinte hihetetlen! Hogyan állítsam le a gyereket!!!Mert megőrülök!Más gyereke ott áll az anyukája mellett és szinte el sem mozdul onnét...én vagyok nagyon engedékeny? Ha nem engedek neki olyan hisztit levág hogy "öröm nézni"!

Van valaki ilyen problémákkal?

Azt mondják lehet ez valami vitaminhiánytól???Vashiány esetleg? Köszi a válaszokat!!!!:-)


2010. dec. 4. 13:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Enyém 4 nap múlva lesz két éves. :) Hálistennek nincsnek ilyen gondjaink. Persze hisztizik ő is, meg eleven, de ha elkezd mászni bármire is (konyhapultra mászna előszeretettel a kanapé tetejéről), akkor elég keményen rászólok, hogy NEM! LESZÁLLSZ DE AZONNAL! Eleinte nem szállt le, szépen megfogtam a kezénél fogva, és levittem a földre. Pár nap alatt megtanulta... nem mászik semmire... talán túl jól is oldottam meg, mert a játszótéren a csuszdára sem akar mászni, fel kell tegyem...


Szóval nálunk a határozott, erős rászólás működik. Dühödt hisztinél pedig kétszer a szobájába vittem, mondtam neki, ha befejezte a hisztit, kijöhet. :) Azóta elég annyit mondanom neki, hogy mész a szobádba? (már be is fejezi).


Nehéz megtalálni az arany középutat :(

2010. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
14%
Verd agyon.
2010. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy érzem az írásodból, hogy túl sok a tiltás, és nem tudom, vannak-e olyan dolgok, amiben meg megdicséred.

Persze, amit nem lehet, azt NEM lehet. Abban következetesnek kell lenned, akár mennyire is hisztizik. (Pl ne nyitogassa az ablakot, főleg ha emeleten laktok, mert veszélyes).

De pl. a konyhaszekrényből pakolás nálunk is megy. Megvan, hogy mit vihet, és mit nem (klopfoló marad, a szűrőt, merőkanalat, főzőkanalat viheti játszani, még meg is kérem, főzzön már nekem valami finomat. Kap hozzá műanyag edényeket is.)

A szobajárművel próbáld ki, hogy te tolod (kitalálsz valami vicceset: lassan döcög, aztán gyorsan, hirtelen megálltok) vagy kérd meg szállítson vele ezt azt.

Ha nálunk játékcsapkodás van, akkor az a játék egy időre felkerül a szekrény tetejére.


Próbáld elkerülni, hogy látványosan kiakadsz előtte, mert ez neki hab a tortán.


Az én lányom 2,5 éves, talán nem ennyire extrém a viselkedése, de ő se az a fajta, aki elsőre szót fogad, és nagyon sajtkukac bárhol is vagyunk.


Szerintem nem vitaminhiány, hanem temperamentum és személyiség kérdése.

2010. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem írod hogy kislány, akkor azt hittem volna, hogy én írtam ki a kérdést a fiamról. Ő is szeptemberben múlt 2 éves, és dettó mint a lányod. Nem fogad szót, mászik mindenre, azt élvezi ha csapkodhatja a dolgokat. Már eljutottunk odáig, hogy azt a játékot, amit nem használ megfelelően elrakom. már nincs csúszdája, mert háttal lefelé csúszkált rajta meg nem ült le, hanem lefutott rajta. Nincs hintalova, mert csapkodta, rugdosta. Elraktam a játszósátrat és az alagutat is, illetve még rengeteg kisebb-nagyobb játékot. Úgy vettem észre, hogy a maradékot már kezdi megbecsülni.

A bútorokra Ő is előszeretettel mászik fel. Evvel még nem tudtam mit kezdeni, csak annyit, hogy odamegyek és leveszem. Naponta 100x. Az új szokása, hogy ha nem veszem időben észre, mert pont máshol vagyok, akkor beleül a mosogatóba és magára nyitja a vizet. Hát ilyenkor nagyon kell magam türtőztetni, hogy ne csapjak rá a popsijára.

A dvd piszkálásáról viszont leszoktattam. Ő is profi módon kezelte, ki-be kapcsolta, cserélte benne a lemezt. Egyszer amikor megint piszkálgatta, mondtam neki, hogy el fog romlani. El is romlott. Mármint neki. Kihúztam, és hiába akarta bekapcsolni nem tudta. Mindig mondtam neki, hogy elrontotta, és meg kell javítani, de előbb kell venni hozzá alkatrészt. Aztán vettünk egy pici csavart, és úgy csináltam, mint aki szereli. Azóta jó a lejátszó, és nézheti a Thomast. Egyszer akart csak hozzányúlni, akkor mondtam neki, hogy megint el fogja rontani, és akkor nem tudjuk nézni. És csodák csodája, már nem nyúl hozzá.

Én már csak abban bízom, hogy hamar kinövi ezt a korszakot, mert egyre értelmesebb lesz, egyre több mindent lehet vele szépen megbeszélni.

2010. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Légy következetes ha rosszat tesz határozottan szólj rá, ha erre nem hallgat lépj közbe szed le a butoról, vedd ki a kezéből a tárgyakat, nem kell vitatkozni csak ved el, ha hisztizik küld be a szobájába. Ha nem vérzik hagy hisztizen hamár rájön hogy nincs közönsége és befejezi.
2010. dec. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem,miért van ennyi idegbeteg,kezelhetetlen gyerek.A mi szüleink miért tudtak úgy nevelni minket,hogy ne viselkedjünk így?Ja,hogy akkor nem volt a gyereknevelésben ennyi liberális maszlag?Bizony kaptunk,amikor kellett,mégis normális felnőttek lettünk.

Az ilyen gyerekeknél bejöhet egy fenékreverés vagy pohár vízzel leöntés is.

Nem vagyok híve a verésnek,de van egy pont,ami után muszáj keményebbre venni.Ha eddig eljut a helyzet,az CSAK a szülő hibája.

2010. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

ugyanmár utolsó, honnan veszed ezt a maszlagot? Mindig voltak "jó" gyerekek és "rossz" gyerekek. ezerszer bebizonyították már, hogy habitus kérdése nem nevelés. Vannak gyerekek, akiket egyébként hiába versz, akkor is megcsinálják. Én néztem a szuperdadus című műsort és ott döbbentem igazán rá erre.

Ne persze nem arra biztatlak, hogy ne csinálj semmit, de ne csinálj belőle ügyet és ne húzd fel magad. Tedd el a játékot, amit csapkod, ha konyhaasztalra mászik, próbáld ki ne szólj rá, menj oda húzkodjátok együtt a redőnyt, nyissátok ki együtt az ablakot-vegyél részt a tevékenységeiben.

És próbálj neki feladatot adni, mondjuk ha főzől, akkor adj neki krumplit pucolni, tálkába vizet, hogy mosogasson és akkor ideje sem lesz rosszalkodni. Kérd meg kapcsolja be a DVD-t, tévét. Ja a leszórásnál, nekem az jött be, hogy egyszer úgy felhúztak, hogy kérdeztem- Ez a jó játék neked, akkor kipróbálom. És az összes ruhát, játékot kiszórtam a padlóra, el kezdett sírni és mondtam neki lehet állni elpakolni, mert amíg itt játék van, addig nem megyünk sehova. Teljesen egyedül a 3 és az 1 éves összepakolt (persze utána pakolhattam át a szekrényt)

Ja és volt, amikor durvultak, az összes játékot betettem ládákba és kicuccoltam az erkélyre-és két napig nézegették az erkély ajtón keresztül. Azóta nincs csapkodás, kipakolás.

2010. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

tegnap 17:10

Ugye neked nincs még gyereked? Mert úgy könnyű ám bölcsnek lenni. Csak aztán nehogy "besikerüljön" nálad is egy "rossz" gyerek...

2010. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%

Nálam biztos nem fog,mert egész egyszerűen nem engedem idáig fajulni a dolgot,ugyanis ez nem egyik percről a másikra lesz ilyen durva.

A mi szüleink nem a tévéből meg könyvekből tanulták a gyereknevelést,de olyan nem volt,hogy egy gyerek pl.megütötte/megharapta az anyját,mint itt sokan panaszkodnak a gyerekükre.Az ilyen szülő meg is érdemli!

Ha meg gyárilag zanzi a gyerek,el lehet vinni erre szakosodott orvoshoz.

2010. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát csajok, köszönöm a sok választ!!!Nagyon jókat irtatok!!!!Ezeket fogom csinálni és remélem bejön....

"a beleül a csapba" - hát ez tök jó, ebben az értelemben csak a valóságban nem !!!!! Egyszer vedd fel digis fényképezőgéppel és töltsd fel a videa.hu -ra, én is szoktam ilyet, had nevessenek....ezt most nem rosszból írtam!!!!! A Bianka még nem jutott el idáig, remélem nem is fog.

2010. dec. 6. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!