Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 2 éves kislány...

Mit csináljak a 2 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben múlt 2 éves a lányom. Már totál kivagyok tőle mert sohasem fogad szót, hiába mondom neki normálisan vagy kiabálva, hogy nem szabad és akkor se csináld. A szobajárművein ha ül akkor úgy közlekedik hogy felemeli és a földhöz csapkodja és ezt élvezi is, na meg persze gondolom azt is hogy én meg totál kivagyok tőle,meg gondolom az alattam lakó is! Felmászik a tv-hez, a konyhába a pultra mászik nyitogatja a szekrényajtókat, onnan levesz mindent ami kell neki, felmászik a konyhaasztalra és onnan néz kifelé, nyitogatja az ablakot huzogatja a redőnyt le-fel, mindent leszór ami az asztalon-ágyon van, sohasem fogad nekem szót, ha itt a Hugom, akkor ő az "isten" neki szót szokott fogadni és akkor engem semmibe vesz. Állandóan szaladgál, egy percet sem tud ülni max annyit ha nézi a mesét. Ja, a dvd-t kitünően kezeli a tv-vel együtt! Szinte hihetetlen! Hogyan állítsam le a gyereket!!!Mert megőrülök!Más gyereke ott áll az anyukája mellett és szinte el sem mozdul onnét...én vagyok nagyon engedékeny? Ha nem engedek neki olyan hisztit levág hogy "öröm nézni"!

Van valaki ilyen problémákkal?

Azt mondják lehet ez valami vitaminhiánytól???Vashiány esetleg? Köszi a válaszokat!!!!:-)


2010. dec. 4. 13:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszoló, te aztán nagyon okos vagy, fogadok, kétdimenziós a gyereked.....neked nem mond semmit az hogy dackorszak? az a természetes és a jó, ha van egy ilyen szakasz ez az idegrednszer érésének egy szakasza. ezen minden gyerek átmegy. kit jobban megivsel, kit kevésbé, mint miden. az egyik gyerek jól tűri a fogzást amásik megőrül tőle. ez igaz a dackorszakra is. az egy dolog, hogy ha vasalózsinórral végigvernek valakin, kkor nem fog ledobálni stb. de bizony legalább egyzer mindenki megteszi, és a szülőnek nem kell erre veréssel, meg keménykedéssel válaszolnia. az agresszió a tehetetlenség egy formája. persze jó lenne néha a falhoz csapni a gyereket, nem mondom, hogy sosem vlt ilyen vágyam. csak épp én nem így akarom megnevelni. én is olyna módszereket alkalmazok, ahogy vki írta, ha dobálja a játékot, elrakom. majd megtanulja, hogy játék csak akkor van ha megbecsüljük. ezerszer inkább megtanulja így mintha ráütnék vagy lelocsolnám. úgy csak azt tanulja meg hogy az agresszió agressziót szül. te is jól megtanultad a leckét látom. itt osztod a többi anyukát, hogy hülye a gyereke meg ő maga hülye liberális.....gratulálok.

2 éves kislány anyukája

2010. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

Hát minden tiszteletem a tietek anyukák, én már rég elvertem volna ezt a gyereket (meg a csapba ülőset is). És pontosan ezért nem is akarok gyereket (mármint mert ezt 100 hogy nem bírná az idegrendszerem).

Nem próbáltátok elzárni a gyereket ha túlfeszíti a húrt (szobájába, pár percre)? Vagy az csak a tv-ben működik?

2010. dec. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos lehet, hogy elkeserítelek, de a kisfiam már 4 éves és nem múlt el még. Ha valamit akar fokozódó hangerővel ordít a "halálsikolyig",/ az eredménye tartós halláskárosodásom lett/ pedig tündéri nyugodt gyerek volt 2és1/2 éves koráig.TÜRELEM és TÜRELEM! Azt mondták, attól van,hogy egyke minden szempontból /gyerek unoka,dédi kereszt/ és nem sokat volt gyerekek között az óvodáig. Én is sok mindent megpróbáltam, szépen, csúnyán,ahogy érik,fejlődik egyre jobb lesz. Az ovi sokat segít, már van egy kis fénysugár.:)
2010. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez dettó, főleg amikor unatkozik. Persze mindig unatkozik ha nem körülötte ugrálok éppen. Igyekszek jó sok programot szervezni neki, hetente 2x viszem családi napközibe, a gyerektársaságot nagyon szereti, megyünk nagyszülőkhöz, baba-mama klubba, kisgyerekes barátnőhöz, játszótérre, egyszóval sokat vagyunk mozgásban. Itthon is játszunk rohangálósat, birkózósat, amikor érzem hogy túlcsordul nála a pohár. Ezek a programok elég jól leköti a kis figyelmét, energiáit és nem utolsó sorban jól alszik délután. Így mindketten regenerálódunk picit :) Persze így is vannak rémes napok, főleg mostanság hogy sok a front, de sokkal jobb mint amikor még legtöbbet itthon voltunk. Én kis naiv azt hittem hogy de jó neki az otthon melege, anyuci közelsége, de ő nem ilyen típusú gyerek. Neki aktív programok kellenek.
2010. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

A szigorú szülőt nem kell ócsárolni, én védelmébe kelek. Nem azért, mert én is így nevelném a gyerekem, hanem azért, mert igaza van. Régen tényleg így volt. Minket is szíjjal fenyegettek, ha nem viselkedtünk rendesen. Mégsem akartam soha meggyilkolni a szüleimet és rendes, normális ember lettem. Még emlékszem a gyerekkoromra, emlékszem rá mi volt fájó pont (amikor a szülő igért, de nem tartotta be...), és hogyan lehetett hozzám elérni úgy, hogy szót is fogadjak. Én ezt próbálom a gyerekemnél alkalmazni, ha már minden kötél szakad. Nem egyszer lefeküdt éhesen a gyerekem, mert a csoki belefért volna még, de a rendes étel nem. Más azt mondaná: szadista anya, de én tudtam, hogy célt érek vele. És úgy is lett. Minderre a gyerekkoromból emlékeztem, velem is megcsinálták.

Meg hasonló esetek.

De az is tény, hogy egy gyerek nem hülye, csak kisnövésű. Tehát minden gyerekhez van út, csak meg kell találni. Egyikhez szép szóval, másikhoz keményebbel, harmadikhoz veréssel. Fogadjuk ezt el!

2010. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem irigyellek. Nekem az első fia volt ilyen. Amikor már nem bírtam tovább, elmentem vele a nevelési tanácsadóba. Ott 2 fontos dolgot tanultam. 1. nem az én gyerekem a legrosszabb. 2. elfogadó szeretet, pozitív megerősítés.

Nálunk az vált be, hogy csak azt tiltottuk, amit tényleg nagyon muszáj volt, de azt határozottan. Több közös programot csináltunk, rengeteget foglalkoztunk vele. Ha bármi apró jót cselekedett elhalmoztuk dicsérettel. Soha nem ütöttük, rángattuk meg. Nem ordítoztunk vele, mert a mentális agresszió is agresszió.

Nem mondom, hogy két nap alatt rendbe jött minden, de elég hamar látványos javulás állt be.

Talán az a legfontosabb, hogy éreztesd vele a szeretetedet, és a feltétlen elfogadásodat, mert Ő a Te gyereked, és csak rád számíthat.

2010. dec. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%

Már a Bibliában is így írnak:"Aki kíméli a vesszejét,gyűlöli a fiát".

A dackorszak nem azt jelenti,hogy a gyerekre szépen rá kell hagyni az agressziót,szülő bántalmazását stb.

Ennek eredménye egy idegbeteg,összeférhetetlen felnőtt lesz.Kellenek szabályok,és ezt mindenképp be kell tartatni a gyerekekkel.

Régen is volt a gyerekeknél dackorszak,mégsem nyilvánultak meg ennyire agresszív módon.Akkor még nem a tévé nevelte a gyereket,hanem a szülő odafigyelt rá.

2010. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nem tudhatjuk mennyire volt régen durva a dackorszak, mivel nem éltünk régen. erről ennyit.
2010. dec. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

80%-ban hasznos

Melyik generáció ez, amelynek tagjai nem idegbeteg, összeférhetetlenek? Mert én nem látom, apám korosztálya nem lehet, hiszen látom orvosnál, boltban, tömegközlekedési eszközökön, hogy az állatok intelligens lények hozzájuk képest.

Az én korosztályom szintén nem az, (bár kicsit jobb, mint apáméké) de tele vannak a hírek, szinte mindennap van, hogy agyonverik egymást valami piti dolog miatt.

A mai fiatal korosztály szintén nem lehet, hiszen Fehérváron már rendőrők járőrőznek az iskolákban, plázákban. És naponta nyírják ki magukat. Úgyhogy ők nem a jól nevelt generáció.

Szóval ezért kiváncsi lennék melyik ez a mi időnkben bezzeg korosztály?

2010. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

utolsó, jó mosolyogtam, mert eszembe jutott egy filmélméynem. olasz film, mózesről szól. már nem emlékszem hogy mózessel törétnik e vagy egy barátjával, hogy miközben keresztülvág a sivatagon, kirabolják a rablók. mikor erről beszélgetnek, elkezdenek sopánkodni, hogy jaj, igen, ezek a mai idők, bezzeg régen!.....nagyot nevettem akkor. nem tudom pontosan mikor élt mózes, de bőven krisztus előtt ugye.... :)))

bocs az offért.

2010. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!