Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 2 éves kislány...

Mit csináljak a 2 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben múlt 2 éves a lányom. Már totál kivagyok tőle mert sohasem fogad szót, hiába mondom neki normálisan vagy kiabálva, hogy nem szabad és akkor se csináld. A szobajárművein ha ül akkor úgy közlekedik hogy felemeli és a földhöz csapkodja és ezt élvezi is, na meg persze gondolom azt is hogy én meg totál kivagyok tőle,meg gondolom az alattam lakó is! Felmászik a tv-hez, a konyhába a pultra mászik nyitogatja a szekrényajtókat, onnan levesz mindent ami kell neki, felmászik a konyhaasztalra és onnan néz kifelé, nyitogatja az ablakot huzogatja a redőnyt le-fel, mindent leszór ami az asztalon-ágyon van, sohasem fogad nekem szót, ha itt a Hugom, akkor ő az "isten" neki szót szokott fogadni és akkor engem semmibe vesz. Állandóan szaladgál, egy percet sem tud ülni max annyit ha nézi a mesét. Ja, a dvd-t kitünően kezeli a tv-vel együtt! Szinte hihetetlen! Hogyan állítsam le a gyereket!!!Mert megőrülök!Más gyereke ott áll az anyukája mellett és szinte el sem mozdul onnét...én vagyok nagyon engedékeny? Ha nem engedek neki olyan hisztit levág hogy "öröm nézni"!

Van valaki ilyen problémákkal?

Azt mondják lehet ez valami vitaminhiánytól???Vashiány esetleg? Köszi a válaszokat!!!!:-)


2010. dec. 4. 13:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitör rajta a hiszti hagyd hagy csinálja ne szólj hozzá, ne kérleled, ne parancsolgas, csinálja. Amikor befejezi akkor kell vele foglalkozni. Ha öröm nézni a hisztit nézd, amíg nem vérzik nincs baja csak magára akkarja felhívni a figyelmet.
2010. dec. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Jaj, mennyire utálom, mikor jönnek ezzel: Régen bezzeg... hahó! Minden gyerek más! Az én kisfiamat aztán verhetnéd, nagyokos, vagy le is önthetnéd vízzel, csak rosszabbat tennél vele!!!! Áááááááááá


Bocs, kérdező, de nem szeretem, mikor észt osztanak....


Tanácsom: Próbáld meg kitapasztalni, mi válik be a Te gyerekednél... Ebbe belefér egy-egy fenékre csapás, vagy kézre csapás, és úgy, hogy megérezze. én mindent kipróbáltam kétségbeesésemben, de nálunk ha rákiabáltam, vagy odaütöttem kézre, popsira csak rontott a helyzeten. legtutibb: hagyom, hogy kidühöngje magát.Nem vagyok a közönsége. És mindig mindent megbeszélünk utána. Miért sírtál? mi volt a baj? stb.. Néha semmi nem használ, néha elég egy szó...az biztos: inkább türelem, szeretet, dicsérés, mint puff egy pofon, majd megtanulja a büdös kölök... De a veszélyes helyzetekben, és amit Te úgy gondolsz, hogy nem engedsz, határozott tiltás, bünti, és megbeszélés. Már egészen piciknél is.

2011. jan. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!