Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 és fél éves lányom erősen...

2 és fél éves lányom erősen hisztis (ezzel nem lenne baj, hiszen dackorszakát éli) de ha valaki hozzáér a játékához-jelen esetben a 2 éves unokatesó, - akkor harap is. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem. Két lányom van. Nem most alakult ez a nagynál. Már korábban is harapott és hisztizett, csak most talán már besokaltam. Nincs féltékenység- talán az esti büfiztetést tűri nehezen, hogy nem hozzá bújok oda. Itthon azzal hoz ki a sodromból, hogy ha öltözködünk, akkor elszalad, vagy nekem dől, csak véletlenül se azt keljen csinálni, amit anya szeretne. Bevezettem a bünti-széket, de ő azt jópofának vette és azért is rosszalkodott újból, hogy odaülhessen. Nem tudom mit tegyek. Igazán a harapás az ami aggaszt.
2010. dec. 6. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt,féltem is a bölcsitöl,de miota bölcsis,ez teljesen megszünt...
2010. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinál rosszat, mert azt szeretné, hogy többet foglalkozz bele. Ha harap, rászólsz, elmagyarázod, hogy miért nem szabad ezt tenni, addig vele foglalkozol. Ha rosszat csinál, leszidod (ergo megint vele foglalkozol), büntibe küldöd és a büntit is vállalja, mert addig CSAK vele foglalkozol.

Muszáj lenne valahogy több időt vele töltened, csak vele játszani, rajzolni, gyurmázni néha. Tudom, hogy nem egyszerű, nálunk 17 hónap a különbség.

Kevés vagy neki jelenleg, ezért csinálja ezeket. Azért, hogy felkeltse a figyelmed.

2010. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van (8,5,3 évesek) és szerintem a "dac" az, ha ellenszegül az akaratodnak, pl. vedd fel a piros cipő! nem, én a fehéret akarom!... és nem az, ha irigy, vagy agresszív.

Legjobban úgy tudod leszoktatni a hisztiről ha vagy figyelmen kívül hagyod, (átléped, ha lefekszik, teljesen nyugodtan beszélsz vele, mintha észre sem vennéd, hogy hisztizik...), vagy bünteted érte, pl. bezárod a szobájába és akkor jöhet ki, ha lehiggadt.

A harapást nálunk csak a kicsi csinálta, a szép szó és a szidás nem használt. Aztán egyszer nagyon picit rácsaptam a szájra (nem fájt neki!), amikor a nővérén egy véres fognyomot hagyott. Annyira meglepődött, hogy csak kb 3 perc múlva kezdett el sírni. Soha többé nem harapott.

Volt egy sorozat a tv-ben a zone club-on, a Vásott Kölykök. Ott egy klinikai pszichológus segített olyan családoknak, ahol hasonló gondok voltak a gyerekekkel. Fantasztikus volt, mert egy hét alatt az összes ilyesmiből (harapás, hiszti) "kikezelték" a gyerekeket. Az ő módszere is ez volt, figyelmen kívül hagyás, vagy büntetés a helytelen viselkedésért. Viszont az is fontos, hogy olyan helyzetekbe, amikor korábban mindig hisztizett és később esetleg nem teszi, nagyon dicsérd meg!

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, sok sikert és kitartást!!! :-)

2010. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia, hát nehéz időszak. :)

az mondjuk normális, ha nem hagyja hogy mások piszkálják a játékát. ebben a korban legalábbis. neked kell 100x elmondani, hogy nem harapunk, nem csípünk és ha midnenáron magának akarja, ami egyábként csúnya dolog, akkor fogja meg és mondja hogy nem admom. de nem harapunk. ha még egysezr harap emiatt, akkor tedd el az adott játékot.

ilyen nem öltözés nem pelenkázás, elszaladás stb nálunk is van. egy idő óta nem, válik be a zsarolás se. tehát pl. ha nem öltözünk fel nem tudunk elmenni a boltba (imád boltba járni). ilyenkor nems egyszerűséggel felkapom, és elkezdem az adott műveletet, visít rúgkpál...nem érdekel. mondom neki, hogy kis szívem tudom hogy nem szeretnéd de én meg igen és mivel muszáj ezért meglesz....abbahagyja hamar, mert végső soron ő is tudja hogy mi a pálya. amiben lheet elnegedek neki, pl .nem a kék kabát, hanem a macskás, ha annyira akarja.kevés dolog tiltott de az nagyon. nem tudom ezért e, de nagyon betartja azt a keveset. pl. nem megyünk fel cipővel az ágyra soha még dacból sem, nem szaladunk le az úttestről soha még dacból sem stb. viszont koszolni , vizezni, kismotort a szobába bevinni , székre, asztalra felmászni stb szabad. ésszerű határokon belül persze. úgyis az összes hóbortját kinőtte eddig. és ha jó, nagyon megdicsérem, sokszor összevissza puszilom. :)))

2 éves.

2010. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Szájkosár?
2010. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez aztán hasznos válasz volt.
2010. dec. 20. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!