Hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok 4 hónaposommal, és a 6,5 éves fiammal, de a nagy már kezd kiakasztani teljesen. A picinek nyugalomra lenne szüksége, de a nagy állandóan ordibál, hisztizik, nyafog, követelőzik. Nagyszülő segít néha, de olyan ciki, hogy "lepasszolom" a gyerekem,olyankor meg lelkifurdalásom van. Van így más is a nyáron?
2012. júl. 4. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

GOndolom unatkozik. Keress neki társaságot, ne nagyszülőket, gyerekeket. Őt is le kell foglalni.

Meg legyél türelmes, gondolom a kistesó sem tetszik neki, és így fejezi ki.

Próbáld sokkal többet szeretgetni:)

2012. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Réti bubuzér ***** válasza:
6 és fél évesen rengeteget nyaraltam nyagyanyáméknál, falusi rokonoknál, míg anyámék dolgoztak. (vagykitudja) Én nagyon élveztem. Szóval passzold csak le nyugodtan szerintem
2012. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát elég türelmetlen vagyok, persze azért, mert fáradt vagyok, nem vagyok kipihenve, estére kipurcanok. A nagy sokszor provokál, a kicsit szándékosan felébreszti.. stb... káosz.. kösz a válaszokat keresünk valami megoldást.
2012. júl. 4. 14:45
 4/7 anonim válasza:
Szerintem féltékeny a nagy a kicsire. Csinálhatnál vele közös programot, csak neki, a kicsi nélkül, mondjuk olvass neki mesét, vagy ilyenek. A féltékenység elmúlik egy idő után, csak ugye nagy is a korkülönbség, és eddig egyedül ő volt a kedvenc...Az meg, hogy fáradt, frusztrált vagy, érthető. Szerintem ne most passzold le a nagyszülőkhöz, majd később, most még nagyon féltékeny, és rosszul venné ki magát a nagynál. Én a több közös programot javaslom a naggyal, vagy vond be a kicsivel való foglalkozásba, hogy érezze, van abban is valami jó, hogy ő a nagy, és nem csak a kiváltságait veszíti el vele, pl. segíthet fürdetni, odaadhatja a törölközőt, ilyenek.
2012. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden részvétem a tied, de gondolj kicsit bele, mire volna szüksége a nagyfiadnak!

Rohangálásra napi több órában, barátokra vagy legalább pajtásokra, akikkel együtt játszhat, közös főzésre, barkácsolásra, pancsolásra veled meg az apjával, stb.

Ha a nagyfiú szívesen megy a nagyszülőkhöz, ne furdaljon a lelkiismeret, engedd el, és légy hálás a segítségért. Ha inkább veled lenne, próbáld a kicsit a nagyiékra hagyni. Egy szoptatást akár lefejt tejjel is pótolhatnak, így lehet időtök valami közös programra. De az is lehet, hogy a nagyfiad otthon is jól érezné magát veled, ha csak vele foglalkozol és nem ugrálsz el mellőle a kicsi miatt. Szerintem már az is segítene, ha estefelé a nagyszülő egy órát tologatná a kisbabát a parkban, ti meg vetíthetnétek, játszóterezhetnétek vagy valami hasonló. És másnap reggel már lehetne is tervezni a következő esti programot.

Én akár egy bébiszittert is beszerveznék ilyen célból, ha más segítséged nincs, mert egyetlen ember elég nehezen tudja egy 6 éves és egy kiscsecsemő igényeit egyszerre kielégíteni, főleg ha mindez egy emeleti lakás 50nm-én kell hogy megvalósuljon.

2012. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vidéki faluban lakunk nagy kerttel. Sokat van az udvaron a nagy, de most mégsem küldhetem ki a 40 fokba. Az a baj, hogy nagyon be van zárva. Azt nem is írtam, hogy hiperaktív. REngeteget foglalkozunk vele, sőt, lehet,hogy ez is a baj,hogy most nem ő áll a középpontban.
2012. júl. 5. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:

féltékeny!!! próbálj több időt tölteni vele KETTESBEN!! inkább a kicsit is passzold le néha. vszeg sokat foglalkozol a kicsivel, tőle meg elvárod, h értse meg, mert már nagyfiú. megérti ő, de fáj neki, úgy érzi, elveszít teljesen, ilyenkor szokott az lenni, h inkább bepisil, csak figyelj rá egy kicsit, elveszi a kicsi játékait, cumiját, stb, sőt, akár direkt felébreszti v megsiratja a kistesót. ez nem gonoszság, ő még nem felnőtt, h teljesen uralja az érzéseit!

vond be a kicsi körüli teendőkbe, az is segít. hadd hogy átpelenkázza, öltöztesse... amit csak meg tud csinálni. hogy érintkezzen vele, így fogja megszeretni igazán.

2012. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!