Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom (8 éves) "olyan"...

A lányom (8 éves) "olyan" oldalakra kattintott az interneten. Mit csináljak? Hogyan kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
Komoly tanácsokat várok. Nem hanyag anyuci vagyok, nincs olyan szülő aki minden percben a gyerek mellett van. Az hazudik. Azt vettem észre, hogy gyorsan zárta be az oldalt. Megnéztem az előzményekben, és ott láttam-amit láttam.
2010. aug. 14. 19:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy valószínű blikk vagy startlapról érte el...
2010. aug. 14. 19:54
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy mit látott, mit gondol róla stb... Sokszor a gyerekek jóval többet tudnak, mint hisszük, egymást felvilágosítják óvodában, iskolában. Beszélgess vele a témáról, de a téma mélységét ő irányítsa, csak a létező kíváncsiságát elégítsd ki további információ nélkül.
2010. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Uh :S azt tudom,hogy be lehet állítani böngészőkben,hogy megadsz szavakat,és olyan oldalakat amelyek tartalmazzák az adott szavakat,azt nem nyitja meg.Nem vagyok nagy gép-guru,szóval sajna azt nem tudom hogyan kell beállítani :S remélem azért tudtam segíteni valamit :]
2010. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen ez lesz a következő lépés, hogy beállíttatom egy ismerőssel, hogy mi ne jelenjen meg... Vagy én is betudom állítani?

Beszélgettem vele, próbáltam kiszedni belőle, hogy mit látott. Nagyon-nagyon nehezen mondta el és kétlem, hogy mindent elmondott. :(( Szerintem kíváncsiságból kattintott oda, de ez nem vigasztal. Nagyon ideges vagyok, sírni tudnék. Mondtam neki, hogy ha valamire kíváncsi kérdezzen engem.

2010. aug. 14. 20:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy elkezdett sírni, hogy többé nem csinál ilyet. Én is majdnem sírtam, de kemény maradtam.
2010. aug. 14. 20:02
 6/13 anonim ***** válasza:

Van egy kifejezetten gyerekeknek való böngésző:

[link]

Ezen csak nekik való dolgokat érnek el,nem tudnak továbbkattintani.(Ne haragudj,de sztem a Blikk se nagyon való egy 8 évesnek.)

Te is tudsz hozzáadni oldalakat,teljesen biztonságos.

2010. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne keménykedj vele, hanem kedves és megértő legyél! Épp elég sokk volt ez neki, ha még sosem beszéltetek ilyesmiről, nem tudhatta, milyen képeket lát majd. Inkább próbáld elmagyarázni neki, hogy ezek nem rossz dolgok, ő még furcsának találja, de majd később megérti. Nagyon fontos, hogy ne alakuljon ki negatív hozzáállás benne a szex és a férfi nemiszerve iránt! Nagyon sok múlik ilyenkor a szülő reakcióján, ilyen apróságokon múlik, hogy ha majd a kislány serdülni kezd, akkor hozzád fordul a problémáival vagy mindent eltitkol előled. Ne játszd el a bizalmát felesleges szigorúsággal!
2010. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen,az előző válasz nagyon tetszett.Szerintem mondd meg neki,hogy kuka,ne sírjon,mert nem vagy mérges rá,nem csinált rosszat,csak vannak dolgok,amiket neki látni még nem lenne jó,de ha szeretne beszégetni,akkor állsz rendelkezésére.És az is tök jó,hogy ezek nem rossz dolgok,még ha most nem is ért mindent,de majd ha nagy lesz,és lesz egy szerelme,akkor majd megért mindent.
2010. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért nem ennyire tragikus a helyzet! Ha otthon nem tabu a meztelenség és a szex, tudtok mindenről őszintén és nyíltan beszélni, akkor megtudjátok azt is beszélni, hogy annak, amit a neten látott, semmi köze a valósághoz!
2010. aug. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A blikk oldalt egyértelmű, hogy nem nézi, csak nekem könyvjelzőben bent van és szerintem innen érte el.

Igen ennyit mondtam én is, hogy ezek a dolgok az életben nem így zajlanak... és persze mondtam, hogy nem vagyok mérges rá. Igazából nekem az a rossz, hogy miket látott... remélem, hogy nem marad meg benne. Meg persze az is mondtam, hogy nekem mindent elmondhat, akkor leszek mérges, ha hazudik vagy nem mond el valamit - de ez másban is így van. Én őszinte voltam - vagyok anyummal, szeretném, ha közöttünk is így lenne.

De félelmetes, hogy már egy a kis korosztály itt tart. A barátnőm lánya 11 éves és már menstruál.

2010. aug. 15. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!