Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hová menjünk egy olyan kisfiúv...

Hová menjünk egy olyan kisfiúval aki 4 évesen 2ésfél évesként viselkedik?

Figyelt kérdés

Nevelt fiam ő, az apukájával élünk együtt. Anyuka nem sokat van vele, és akkor sem törődik vele. A fiú 6 hónapra született, de másfél éves korában az orvos szerint kinőtte a koraszülöttséget. Járt dévényre hipotónia miatt, de csak 2 éves koráig, nem értem a szülei miért nem járatták utána tornára, mert rettentő gyenge szegény, nem tud kihúzott háttal ülni, nem futkározik, nem mászókázik, a játszón pl csak homokozik, mert ahhoz csak ülni kell. Ami fontosabb, párom beszélt az óvónővel, szerinte olyan szinten van a gyerkőc, mint egy bölcsis. Az oviban nem a többi gyerekkel játszik, semmilyen játékban nem vesz részt, csak egyedül eljátszik mellettük. Az óvónő szerint is csak arra korlátozódik a figyelme, hogy épp építőkockázzon, éhes-e, pisilni kell-e, mikor jönnek érte, de nem beszélget másról. Nem rajzol, nem érdekli, de a ceruzát, kanalat is még csak marokra tudja fogni, hiába mutogatjuk hogy kéne. Hihetetlenül akaratos, ha valami nem pontosan úgy történik, ahogy ő szeretné üvöltve sír, teljesen fennakad olyan dolgokon, mint hogy a lámpán ferde a búra, vagy valami nem működik, addig nem nyugszik, míg helyre nem rakjuk ezeket, vagy a tárgyak ha a megszokott helyüktől kicsit arrébb vannak, idegesíti.

Az óvónő azt mondja, hogy az oviban van valami ember, talán nevelési tanácsadó, aki majd októberben megnézi, és mond véleményt hova vigyük.

Nem értjük miért kell ennyit várni rá. Hova lehetne vinni?

Mi az ami a koraszülöttségre vezethető vissza ezekből a tünetekből, van ami szerintetek másra utal?


2012. máj. 17. 07:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A Vadaskert ingyenes.

Háziorvosi beutalóval is lehet menni, de talán még anélkül is. TB-finanszírozott. Mi oda járunk, csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. Asperger-szindrómával diagnosztizálták a gyermekem, nagyon alaposan vizsgálták ki! Javaslom, hogy az óvónők is írják össze, hogy mit tapasztalnak, mert közösségben néha egész másképp viselkedik a gyerek, mint otthon - bár ezt a Vadaskertben nagyon jól tudják, és ők is közösségben nézik a gyerekeket!

2012. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!