Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekem a számítógép...

A gyerekem a számítógép rabja! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 16 éves fiam a számítógépen van éjjel nappal és még enni sem képes! Mit tegyek vele?
2011. júl. 2. 13:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Húzd ki a konnektorból. És mondjuk beszélgess vele.
2011. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Húzd ki a zsinórt, majd 2-3 centis darabokra vágd el. Nehogy már a lekvár tegye el a nagymamát, bakker.

Nálunk a szülő parancsolt (nem tudtam volna ellenszegülni, hisz ő vette a gépet, ő fizeti a netet, ő fizeti az áramot, ő etet, ő ruház... Ezt már 10 évesen is felfogtam, gondolom, ő 16 évesen csak felfogja majd...)

Egyszerűen kapcsold ki!!!

2011. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Mond meg neki,hogy nem fizeted be a netet,ha egésznap ottvan. Egyezzetek,meg hogy mondjuk válassza ki hogy du. este vagy mikor szeretne ott ülni, a maradék részben találj ki neki valami klassz programot,aquapark,kalandpark,küld el őt a barátaival ide-oda hátha rájön,hogy máshol is van élet.:)
2011. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az is fontos kérdés, hogy mi az oka ennek.


Én is "függő" voltam tizenévesen, igaz, azért enni kimentem, de napi 10 órákat ültem a gép előtt. Ennek az volt az oka, hogy addig se kellett a családommal lennem, arra meg nem volt pénzem, hogy eljárjak különböző programokat csinálni. Igaz, dolgozhattam is volna, de itt nem volt munka, annyira meg nem érdekelt a dolog, hogy más városba járjak érte (már bánom).


Szóval az egy dolog, hogy állj a sarkadra, de inkább egy nagy beszélgetés kéne, nem tudom, milyen a viszonyotok. De biztos van oka, hogy ilyen.

2011. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Sajnos 16 év után már nehéz ezt megtenni úgy hogy meg is értse!
2011. júl. 2. 14:08
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
Ja, ha nálatok ő irányít...akkor minek kérdezel? :)
2011. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Vadmeggy ***** válasza:
100%

Vannak olyan programok, amivel lehet szabályozni, hogy mettől meddig használhatja a gépet. Szerintem napi 2-3 óránál többet ne engedd. Ha az iskolából jó eredményeket ér el, akkor megemelheted az időtartamot, ha romlik akkor meg csökkentheted.


Az nem megoldás, hogy egyszerűen kihúzod, mert simán hisztirohamot fog kapni a gyerek és senkinek sem érdeke, hogy megutáljon téged.

2011. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen miért értené meg nehezen? A 2 éves, na, az érti meg nehezen. 16 évesen már középiskolás, gondolom, értelmes gyerek, akit még eltartanak, szóval nem értem, hogy mit lehet ezen nehezen megérteni. Ha én ilyenkor később értem haza, akkor -nincs vacsora- és ha a szemem is kopogott, akkor sem mentem a hűtő felé.

A szülő tudjon nevelni is!!!

A gyerek meg ne csak a jogait ismerje... vannak kötelességek is.

2011. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Hol lehet "telepíteni" ezt a programot?
2011. júl. 2. 14:16
 10/26 Vadmeggy ***** válasza:
100%
Hát ezt nem tudom, de ha szeretnéd utánanézek, hogy milyen programmal és hogyan lehet korlátozni a számítógéphasználatot.
2011. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!