Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért pisil, kakil be a...

Miért pisil, kakil be a testvérem a számítógép előtt?

Figyelt kérdés

24 vagyok a tesóm 9.Velem is előfordult kisgyermekkoromban h sokat bepisiltem, de azért viszonylag hamar elmúlt..

Az öcsém viszont annyira szeret játszani, hogy először csak foltos volt a nadrágja, de az utóbbi héten 2x is előfordult hogy bekakilt.Legutóbb úgy hogy mintha mi sem történt volna mászkált "úgy" a lakásban, mi éreztük meg h vmi nincs rendben.Már az első alkalmaknál amikor bepisilt picit vagy már amikor sokat mozgolódott a székben annyira tartogatta a dolgát akkor elbeszélgettünk vele többször, illetve mindig csökkentettük a játék időt.Mostanában már teljesen eltiltottuk de tegnap egy órára egyedül hagytuk dél körül és a fent említett dolog történt megint..Én mint a bátyja is sokat beszélgettem vele, de nem segít.próbálom a kezembe venni a dolgokat anyáméknak millió egyéb bajuk van.Menjünk orvoshoz, pszihológushoz?Ezek szervi vagy leki eredetű bajok?Lehet csak nagyon izgul?Elég ha eltiltjuk a számítógéptől?Bármilyen tanácsot szivesen veszek amivel segíthetek a tesómon.Köszönöm előre is a válaszokat


2011. júl. 18. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen annyira elmerül a játékban, hogy nem érzi, mennie kellene.
2011. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá,de nem lehet,hogy annyira leköti a játék,h már nincs ideje kimenni? Szerintem még 9 évesen be tudja magát élni teljes mértékig.
2011. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi pontosan ezért tiltottuk le a 6 évest a számítógépről. Elég lesz az iskolai számtech... addigra talán oda bír figyelni egyéb szükségleteire is, nem csak a játékra.
2011. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Túlpörög a gép előtt, teljesen elveszti a kapcsolatát a külvilággal. Nem mindenkire van ilyen hatással a számítógép, de gyerekeknél sajnos nem ritka. Korlátozni kell a számítógép használatát és szigorúan be kell tartatni. Esetleg feltételhez is lehet köti azt az egy, maximum két órát (két részletben, az egészséges idő, egyébként nem több mint húsz perc egyszerre) A játékokat amikkel játszik, szintén igénylik, hogy alaposan szűrve legyenek. Sok játék felnőtteknek ártatlannak tűnnek, de a gyereket túlpörgeti. A számítógép függés már gyermekkorban is kialakulhat. Ha dührohamot kap a korlátozások hallatán, el kell gondolkodni egy tartósabb megvonáson is.
2011. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Azért azt is nehezen hiszem, pont abban az egy órában kell kakilnia, pisilnie is.

Nem tudom mennyi ideig bírja az ember, de egy órát biztosan bírnak. Az én fiaim 3 évesek és kibírnak 1 órát simán, de még kettőt is.

Ennek vagy lelki vagy szervi eredete van. Én a háziorvosnál kezdeném. És ő majd továbbküld.

2011. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Bocsika de nekem is van egy 8 éves fiam,aki imád játszani a gépen.Jó nem egész nap,de szereti és leköti főleg most a szünidőben.DE!! Ha wc-re kell mennie leállítja, és kimegy.Ha megéhezik leállítja és kimegy enni.Szóval itt valami más gond van mint a számitógép,ezt elhiheted.Akármennyire leköti egy játék,akkor is éreznie kell,hogy kakálni kell,mese nincs ki kell menni a "révásra".Bocsi de az öcséd 9 éves,és nem egy 2 éves kisfiú,akinél becsúszhat.
2011. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Mi ajó büdös francért ülnek 8-9 éves gyerekek egész nap gép előtt és játszanak mindeféle nem nekik való játékokon??


Nekem 11 éves fiam, és nincs itthon PC-s játék, nem is lesz!

2011. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Na, 18:30-as, neked aztán csak gratulálni tudok. Te aztán el tudod dönteni, hogy mi a nekik való... komolyan, frászt kapok az ilyentől. Én is kb. 10-12 éves koromtól játszok gépen, mégsem vagyok függő. érdekes, mi? Legalább hagyd meg annak a gyereknek a felfedezés örömét... hidd el, nem menő ez a "bezzeg az én időmben..." hozzáállás. Nagyon nem. És ha lenne egy csepp józan eszed, meg logikád, rájönnél arra, hogy ami meg van tiltva, az úgyis csak jobban vonzza őket. Vagy szemináriumon mást mondtak? :P
2011. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igenis korlátozni kell, de legalább szűrni a számítógép használatát. Ha a gyermek korának és idegrendszerének megfelelő játékkal játszik és a számítógép mellett szabad levegőn is eleget játszik(legalább három óra az ideális), nem pisil és kakil be a gép előtt ülve. Amelyik gyermek megtartja a gép előtt az önkontrollját, gondolom nem az internetes véres, felnégyelős, lelövős kibelezős játékokkal játszik. Ámbár sajnos gyakori, hogy a gyermekeknek gyakran három éves kortól ajánlott legós ám de harcolós játékok is túlzottan leterhelik a idegrendszerüket. Ezek a gyerekek nem 11-12 évesen látnak először számítógépet, hanem bizony akad aki már a beszéddel együtt sajátítja el a számítógép használatát. A mai kor vívmány nagyon jó és hasznos dolog, de meg kell tanítani a gyermekeket a helyes használatára és oda kell figyelni rájuk.
2011. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*eme vívmánya
2011. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!