Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » S. O. S. Megőrülök. A 27...

S. O. S. Megőrülök. A 27 hónapos kislányom most már lassan fél éve éjszaka csak ordít, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Többen javasolták, hogy hagyjam sírni. Hagyom is, de már a szomszédok is szóvá tették, hogy nem tudnak aludni. Képes egy órát kettőt ordítani. Nem fárad el és csak az apja ölében nyugszik meg. ÉN nem kellek neki, pedig soha nem bántotam, imádom, csak megőrjít, de az apja is ugyan így van vele. Segíthet valamilyen orvos ez ügyben, mert mi már lassan mindent kipróbáltunk. Ágy áthelyezés, szentelt vizzel locsolás stb... az ilyenek túl vagyunk, a védőnő a pszichológust nem javasolja, mert még nem tud rajzolni és nem is kommunikál rendesen. Segítsetek, mert már nem bírom sokáig.
2011. jún. 26. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%

És mióta van ez így? Soha nem aludt rendesen? Ha huzamosabb ideje tart a gond, és nincs valami nyilvánvaló oka, harcoljátok ki az alváslabor vizsgálatot.

Ettől függetlenül a nevelési tanácsadóban fogadnak akkor is, ha a gyerek még nem tud rajzolni. és nem kell beutaló. Csak most megkezdődött a nyári szünet, lehet hogy csak őszre kapsz időpontot. Gyermekideggondozóban is lehet próbálkozni, ha van ilyen elérhető közelségben. Olyasvalakit kéne találjatok, aki együtt tud foglalkozni veled és a gyerekkel. Persze csak miután a szervi bajokat kizártátok.

Refluxra vizsgálták? Ha hajlamos rá, laposan fekve feljöhet a sav a nyelőcsövébe, és simán felébredhet a fájdalomra. Megmondani nem fogja tudni mi a baj, a kicsik sokáig nem tudják pontosan lokalizálni a fájdalmat. Arról jutott eszembe, hogy az apjánál megnyugszik a gyerek. az ő karjában nyilván kicsit megemelt felsőtesttel fekszik.

Ha hanyatt fekve szokott aludni, próbáljátok pár téglával kicsit megemelni az ágy feji végét!

2011. jún. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Egyértelműen gyerekpszichológus + homeopátiás orvos!

A sírni hagyás csak rontani fog a helyzeten (talán már rontott is, ezért van apa ölében és nem a tiédben...)

2011. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
Anyuka eltűnt...
2011. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
Nézz utána a "pavor nocturnus" tünetnek.
2011. jún. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 kutyák és macskák ***** válasza:

Kedves:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:13

Téged kéne jól megverni!!!

nem egy olyan kisgyereket, akinek valami problémája van, csak még nem tudja elmondani mi az! Gyermek háziorvost bármikor válthatsz, de védőnőt nem, mert ő területileg van kijelölve. Én megmutatnám másik háziorvosnak is, neki tudnia kell, hogy mi okozhatja, és azt is el mondja (a miénk) ha én rontottam el valamit és "csak" hiszti! Az is nagyon fontos, hogy ha fölveszed ne legyél feszült, bár ez az éjszaka közepén nem könnyű egy üvöltő gyerekkel a kezedben! Kitartás, és addig járj orvoshoz vele, míg meg nem nyugtatnak, hogy csak ellett kapatva, és nincs semmi más baja! (Nagyon remélem)!

2011. jún. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%

Volt ilyen problémánk,szerencsére kinőttük (kb 4-5 évesen!!!) Időnként használtunk pipolphenes kúpot (keverni kell gyógyszertárban, receptre, nem mindenhol van és elég drága) 6 napig, 4-5 nap után aludt. Hiába tudott már beszélni is, soha nem mondta mi baja. Csak sikitott és feszitette magát. Nem jött már sem foga, semmi egyéb fájdalma nem volt. Gyermekpszichológus azt mondta hiperaktiv, azért nem alszik és nem tud magával mit kezdeni. Azt hiszem attaraxot és még valami más nyugtatót irt neki. Egy héten belül abbahagytam, mert olyan volt a gyerek, mint egy zombi. Inkább kinlódtam. Én is kipróbáltam mindent még a szenteltvizet is elhihetitek.

Első gyerekkel volt mindez és ma már tudom, hogy többek között én rontottam el. Most még tudsz változtatni, vannak módszerek, addig is próbáld meg ezt a kúpot feliratni , ha tényleg nincs más szervi oka segit mindkettőtöknek. irj egy privit és leirom a lehetséges megoldásokat. csak itt hosszú lenne és az nem segit pár nap alatt.

2011. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
66%

Bocsi, én csak azért írok, mert érdekel, hogy mi lesz a megoldás. A mi kisfiunk 1 éves koráig a mi szobánkban aludt, nem néztünk este tv-t, stb.. Mégis elalvás előtt, ébredés után órákig (éjszaka, hajnalban, bármikor, amikor alvásidő volt) nyöszörgött, de olyan szinten, hogy már kezdtünk megőrülni. Mai napig se tudjuk, hogy miért csinálta ezt félálomban... A mi ágyunkban sem aludt el.. Aztán átköltöztettük a saját szobájába, és 1 éves kora óta minden nyöszörgés nélkül elalszik, és reggel "vidáman" ébred!

Basszus, ha ezt tudjuk, akkor nem kínlódunk 1 évig, hanem születésétől külön szobában altatjuk. Néha túl egyszerű, kézenfekvő a megoldás, ezért nem gondolunk rá!! Ja, cumizik amúgy? Az sem nyugtatja meg? A mi gyerekünknek 14 hónapos kora óta a cumi sem kellett már.

2011. jún. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A szomszédunk kisfia kb fél évig ordított több órát minden éjjel. Már mi is szóltunk, hogy csináljanak valamit, mert a mi gyerekünket kellett kiköltöztetni a saját szobájából, mert nem tudott tőle aludni, másnap meg suli volt. Lehangszigetelték a közös falat, és szép lassan abbamaradtak az ordítások, egyre rövidebbek lettek.

Sosem derült ki, hogy miért csinálta. Azóta eltelt pár év, született 2 kistestvére, egyik sem ilyen sírós mint az első. Ő olyan másfél éves lehetett mikor elkezdte. Nála sem használt semmi.:(

2011. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg mégis benéznél még ide: én mindenképpen az alvásrendelést javaslom a Madarász utcai kórházban. Nem kell befeküdni, ambuláns ellátás, csak beutaló kell hozzá. Akik már jártak nála, ódákat zengenek a doktornőről. Bejelentkezni itt lehet: 061-450-3763
2011. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ffi


Jellemző, hogy szinte csak nők írnak...a gyerek miért az apja ölébe nyugszik meg? Apuka nem szokott néha távol lenni éjszaka? Kiegyensúlyozott a családi béke? Van testvére?

Tán a lélek felől is közelíteni kellene e problémához...

Mit adtok a gyereknek jellemzően vacsorára?

2011. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!