Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 eves kislanyom ki akarja...

2 eves kislanyom ki akarja nyirni az egyeves kishugat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szoval tudom,hogy szereti a kicsit,de sokszor rajtakapom,hogy veri es folytogatja.Rendesen felek egyedül hagyni öket egy helysegben.Az utobbi 2 honapban valami törtent közöttük,mert elötte annyira vigyazott ra.Ja es mostanaban a fejenel fogva akarja felemelni.Mi ütött bele?
2011. jún. 23. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ne hagyd oket kettesben egy pillanatra sem. Csinalj nekik kozos jatekokat is, de minden nap szeparald el a nagyobbik gyereket, legyen kulon jatektere, ahova elvonulhat, te pedig olyankor foglalkozz vele. Mondjuk amikor a pici alszik, vagy epp a ferjed tud vele foglalkozni. A kicsit szedd le rola, ha nagyon piszkalja a nagyobbikat. Teny, hogy az egy evesek hatalmasat tudnak harapni, csipni, dobni veletlenul a jatekkal.


Sajnos ettol jobbat nem tudok tanacsolni.

Nalunk is bo egy ev a kulonbseg a ket gyerek kozott, nekem ez az idealis (azert a 14 ev kulonbseg nem atlagos, szerintem extrem), viszont nem igazan hagytam meg kettesben oket soha, pedig direkt meg nem akarta bantani a nagyobbik a kicsit. Ok egyebkent mindketten fiuk, lehet, hogy ez is szamit.

2011. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Verekedés még oké, de ki az az elmebeteg aki meg akarja fojtani?
2011. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 ekeke ***** válasza:
A nagy eddig egyedül volt, mindent megkapott, ezt várja a jövőben is, a kicsi meg azonnal elvonja róla az emberek figyelmét, tehát meg akarja szüntetni. Ez egész normális. A szülők nem, akik elkényelmesítik a gyereket, utána meg babusgatják a kicsit.
2011. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ezért mondják h két gyerek között az ideális korkülönbség minimum 3 év. Barátom és húga között 11 hónap van másik húga 8 évvel fiatalabb. Na melyikkel jön ki jobban? Nyert, nem azzal amelyik 11 hónappal fiatalabb.


Nővérem barátja és az öccse között is egy év van, ő meg akarta etetni az öccsét a szomszéd kutyájával.


Szóval már mindegy de én tényleg azt figyeltem meg a környezetemben h azok a jó testvérek akik között minimum3 év különbség van. Nyilván van ellenpélda.

2011. júl. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo:

nem jo a meglatasod.

En irtam korabban, az en gyermekeim kozott bo egy ev a korkulonbseg es semmi, de semmi hasonlo jellegu problema nincs.

A szomszedgyerekek kozott kb 3 ev van (nem honapra pontosan), a kisebbik 4 eves koraig a tulelesre jatszott, allandoan annyit lehetett hallani, hogy a nagyobbik bantja, lokdosi, labdaval rugdossa, stb. Mindketto fiu egyebkent.

Baratnom nagyobbik lanya picivel tobb, mint 3 evvel idosebb a huganal ugyanez volt a helyzet, most 2 eves a kisebbik es most jutottak el odaig, hogy mar nem bantja a nagyobbik, csak amikor epp olyan napja van. O is siman megrudugdosta, direkt razarta az ajtot a kezere, barmit megcsinalt vele, ha ugy erezte, hogy epp lehetoseg van ra. Oket sem lehetett fel percre sem egyedul hagyni.

Szoval en lekopogom, hogy nalunk ilyen gond nem volt.

2011. júl. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ekeke ***** válasza:

EX-haverom NYOLC éves korában született kisöccsét már babakorában folyton agyba-főbe verte titokban. Később is ész nélkül, mikor már férfiasodott és 15-16 éves lett. Undor.


Kényeztetés, egykeség, érzelgős anya...

2011. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

8.42 ezért írtam h természetesen van kivétel!

De ez a fejlődéslélektan- ami a pszichológia egy ága- teljesen elfogadott tény: ha 3 évnél kevesebb a korkülönbség két gyerek az testvér viszályhoz fog vezetni. Esetleg ki lehet küszöbölni neveléssel, és persze sok múlik a gyerek alaptermészetén is, de ez az általános.


Ami az anyás elméletet illeti. Lehet benne igazság, nővérem barátjáéknál pl, de az én barátoméknál nem igaz. Az ő anyja sem nem érzelgős, sem nem kivételezős. Igaz, ők nem is akarták kinyírni egymást egyszerűen csak olyan a viszonyuk, mint két szomszédnak.

2011. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 ekeke ***** válasza:
A szülő, mint szellemi nevelő feladata a kisgyermeket megfelelően felkészíteni a testvér érkezésére. Ha konfliktus van, ennek a kezelésére. Eleve a neveléssel úgy alakítani, hogy ne konkurrenciát, hanem játszótársat és barátot lásson a másikban. Sohase versenyeztetni. A játékok ne mind legyenek közösek, hanem mindenkinek legyen elég saját. És saját idő a szülőkkel, kizárólag őneki, amikor csakis rá figyel mindenki.
2011. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!