Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 eves kislanyom ki akarja...

2 eves kislanyom ki akarja nyirni az egyeves kishugat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szoval tudom,hogy szereti a kicsit,de sokszor rajtakapom,hogy veri es folytogatja.Rendesen felek egyedül hagyni öket egy helysegben.Az utobbi 2 honapban valami törtent közöttük,mert elötte annyira vigyazott ra.Ja es mostanaban a fejenel fogva akarja felemelni.Mi ütött bele?
2011. jún. 23. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Köztem és a nővérem között 1,5 év van, de mivel viszonylag hamar a "fejére nőttem" folyamatosan ki akart nyírni féltékenységből.... Ez megy 20 éve :(


Ne hagyd, hogy bármiben "versengjenek" egymással, így a nagynak kevésbé fog feltűnni a dolog, élesen különböztesd meg őket egymástól!


Remélem tudtam segíteni! D.

2011. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pedig megprobalok mindent,hogy ne legyen feltekenysegre ok.Szerintem a nagyobb nem is feltekeny,hanem tetszik neki,hogy van nala kisebb a csaldban akin uralkodhat.Szegeny picikemet mindig leüti. :(
2011. jún. 23. 22:50
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet..hogy megkéne valamilyen gyerekszakorvost hogy mik lehetnek az okai...
2011. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Előző vagyok.


Nem tudok okos lenni, a nővérem a mai napig teljesen kezelhetetlen, uralkodó típus, és persze depressziós, hogyha nincs kit sanyargatnia, márpedig nagyon is eljött az idő, amikor már nem hagytam magam...


Sajnálom, hogy nem tudlak megnyugtatni, remélem te választ találsz erre a rejtélyre, és ügyesebben megoldod, mint nálunk volt.


Esetleg lehet életkori sajátosság is, van rá esély, hogy kinövi :)

2011. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem előző, azóta első, beelőztek :)
2011. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Az én fiam is azon van amióta betöltötte a kicsi az 1 évet, hogy kinyírja. Előjött a testvérféltékenység. ez nem kizárólag nevelés miatt van, mi is mindent megtettünk, hogy ne legyen féltékeny. 1,5 éve minden nap azon küzdök, hogy túlélje a napot. Mi voltunk szakembernél, azt mondta vannak gyerekek akik nehezen viselik a testvért. Ő pl olyan hogy nem két éves korába kellett volna jönnie a tesónak hanem később. De ki tudta ezt. Azt is mondta hiába szereti, féltékeny és kész. el fog idővel múlni. Egyébként megnyugtatlak, mostmár azért van néhány óra amit szépen el is tudnak játszani. 2 és 4 éves múltak. Kitartás
2011. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

3,5 éves voltam amikor Anyu hazajött a kórházból, karján a kishúgommal.

Kezdetben nagyon szerettem a kis jövevényt, én is gondozni, babusgatni akartam, szerepjátékot játszottam a babáimmal (Anyut utánoztam ahogy a húgomat szoptatja).


De én nem nyúlhattam hozzá, én nem érinthettem meg, amikor Anyu nem volt jelen. Aztán elkezdett mászni, és nagyon idegesítő lett. Belém kapaszkodott, karmolt, elvette a játékomat, összenyálazta, nyálas volt a keze, folyton összekent, kenőcs szaga volt és gyakran bekakilt, és a hangja fájdalmasan élesnek tűnt.


És még el se zavarhattam, mert jaj, szegény kicsi ne bántsd, ne szólj rá, hagyd játszani, oszd meg vele... jááááááj.... meg te legyél az okosabb, mert te vagy a nagyobb.


És ha vendég jött, akkor "oh, de aranyos kicsi baba", nekem meg "viselkedj rendesen, ülj szépen".


Anyu egyszer rajtakapott, hogy párnával akartam az alvó testvéremet megfojtani. Gyerekpszichológushoz vitt, aki megnyugtatta, hogy ez normális jelenség, majd kinövöm.


Így is lett, nagyon jó testvérek lettünk és vagyunk így felnőttként is. :)

2011. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
ez elég félelmetes :O
2011. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, 20 hós korküllel. De a kicsi az, aki el akarja venni a nagy játékát, a nagy meg fojtogatja, a kicsi visít, kész őrültekháza. Mindegyik veszélyes a másikra, a kicsi 14 hós, a nagy még nincs 3. Kicsi harap és mar, nagy ráül a kicsire, veri a fejét. Rettenetes. Korábban ez nem volt, csak mióta a kicsi utazik a nagy játékaira.
2011. jún. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 14 év van köztük, tök ideális... de próbáld a nagyot közösségebe vinni és kellenének olyan nap, amikor csak vele elmész a játszóra vagy moziba... eddig csak neki voltál..
2011. jún. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!