Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kamaszodik a húgom, mit tegyek?

Kamaszodik a húgom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogyan kezeljem a helyzetet. A Szüleink hat éve meghaltak, én nevelem.

Titokban sminkel, pénzt csen, pedig kap zsebpénzt, találtam a nadrágzsebében öngyújtót.

Ha beszélek vele, korrekten, akkor odavágja, hogy nem vagy az anyám. Pedig félig-meddig az vagyok.

A férjemmel is szemtelenkedik, az egy éves lányomat sem bírja elviselni. Ha valamit kérek tőle, magasról tesz rá.

Olyan barátai vannak, hogy feláll a szőr a hátamon. Fogalmam sincs, mit tegyek, senkitől sem tudok segítséget kérni.

26/n


2011. máj. 18. 11:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
12 éves. Ez lemaradt.
2011. máj. 18. 11:22
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon ekkora problémákkal kell szembe nézned. Mindenképpen állj a sarkadra és határozottan bánj vele. Akár a párodat is belevonhatnád. Szigorúan ellenőrizd a tetteit és ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. Fel a fejjel, már most szerzel némi tapasztalatot a lányod ilyen idős korára.
2011. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra de ebben a férjednek is segítenie kell. SZobafogság. Elviszed reggel suliba délután meg érte mész. Tudom hogy egy 1 éves gyerekkel nehezen kivitelezheő de mivel sajnos szüleitek már nem élnek konkrétan te vagy a pótanyja.


Sminkelést viszont ne tiltsd tudom fiatal de inkább valami szolidabb sminkelésben segíts neki. Ha megtiltod neki akkor is csinálni fogja! Talán megenyhűl ha ezt engeded neki, Menjetek el egy dm-be és valami olcsóbb kategóriás sminkeket vegyetek amik visszafogottak.

2011. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én megtanítottam szépen sminkelni. De az osztályfőnök szólt, hogy gyakorlatilag ki van vakolva!

Balhézik, visszabeszél. Kéthetente járok az osztályfőnökhöz. Ha megcsörrenik a telefon gyomorgörcsöt kapok.

2011. máj. 18. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Nehéz eset valószínű nagyon komoly viselkedés problémái vannak. Én lehet felkeresnék egy családsegítőt/nevelési tanácsadót, ha abszolút nem boldogulok vele. De először megpróbálnék higgadtan leülni vele beszélgetni és elmondani, lehet nem vagy a vér szerinti anyja, de a testvére vagy és egyben a gyámja is-gondolom. Te neveled, te tartod el, te adsz pénzt, nem kell, hogy szeressen de legalább tiszteljen ezért. Azt is elmondhatod, ha így folytatja könnyen pár év múlva bedrogozva találhatja magát a sarkon, ahelyett, hogy normális élete lehetne. És biztos nehéz 1 éves pici mellett, de ne csak a babával, hanem vele is foglalkozzatok nagyon sokat, közös családi programok, vagy csináljatok csak ketten legalább hetente egyszer csajos estét/programot. Férjed vigyázzon a kicsire, ti meg menjetek el moziba, vagy sminkeljétek ki egymást, akármit. Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem azért majd minden jóra fordul!
2011. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Két hónapja volt ez a pálfordulás.

De már tudom miért. Az alkoholista drogos életművész nővérünk felkereste, és teledumálta a fejét. Természetesen én vagyok a rossz, aki őt kisemmizte, stb...

2011. máj. 18. 23:37
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Először is azon hozzászólókra reagálnék , akik azt tanácsolták ,hogy "ne engedd ,hogy a fejedre nőjön": egy gyerek nem vmi burjánzó gyomnövény!


Annak pedig nagyon örülök kedves Kérdező ,hogy úgy látom alázattal és racionalitással viszonyulsz mind a gyerekhez , mind a helyzethez. Tudod a húgod még nagyon fiatal. Nyilván téged is nagy veszteség ért a szüleitek halálával , de a kishúgodat még nagyobb (remélem érted mire gondolok ,és nem értesz félre). Mindennap látja ,hogy az apjával hogy ölelgetitek és puszilgatjátok az egy éves gyereketeket - bár szereted a húgodat is, de nem vagy az anyja- őt már senki nem szereti így , pedig még hihetetlenül nagy szüksége lenne rá. A lányodat csak ezért "nem bírja elviselni ", mert féltékeny rá , rá vetíti ki azt az iszonyú fájdalmat , a magány és az egyedüllét érzését amit a szüleitek hiánya okoz neki. Az iskolai magatartása pedig nem kicsapongás , hanem védekezés. Egy 12 éves védtelen , gyenge és kiszolgáltatott kislány ösztönösen ellenállással védekezik a világgal szemben , ha úgy érzi ,hogy nincs biztonságban. És mivel nincsenek szülei - hiába vagy ott neki te- biztos lehetsz benne ,hogy nem érzi magát biztonságban. Itt egy-két nagyokos (akik szerint a húgod egy gyomnövény) tanácsolták a férfi szigort , meg a szobafogságot. Ha ezzel kezded el a viszonyotok rendezését hatványozni fogod a problémákat. Te vagy neki az egyetlen támasza, ha úgy érezné ,hogy te is bántod , a félelem , a magány és a kiszolgáltatottság érzése még inkább eluralkodna rajta. Ennek következtében még rosszabb lenne a magatartása , és valószínűleg elkezdene drogozni is (ha van is egy közeli kontaktja , mint írtad a nővéred).


Tudom ,hogy egy egyéves gyerek rengeteg időt igényel , de vhogy próbálj meg a húgoddal még több időt tölteni, és lépten-nyomon kifejezni ,hogy mennyire szereted , hogy törődsz vele , és melletted mindig biztonságban van. Próbáld meg megkérni ,hogy segítsen neked a gyereked gondozásában ,hogy ha a gyerekeddel kell foglalkoznod , akkor is érezze ,hogy Ő fontos és számít. A férjed meg ne keverd bele , amíg a húgod meg nem szereti , és el nem ismeri.


A nővéreddel pedig vigyázz , mert a drogproblémák leginkább azokat a gyerekeket veszélyeztetik , akik magányosak és félnek. Sokan a drogokkal próbálják betölteni az űrt. Tudom, mert én is így tettem annak idején. És azt ne várd meg, mert személyiségtorzító hatásuk van, s növelik a félelmet és a szorongást.


Remélem tudtam vmit segíteni.


19/L

2011. máj. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

De azt még egyszer elismételném ,hogy tiszteletre méltó ahogy viszonyulsz hozzá. Találd meg magadban a helyzet kezeléséhez szükséges önbizalmat, mert a probléma megoldásának alapvető feltételei (alázat, szeretet, öntudatosság) meg vannak benned. Beszélj a férjeddel. Igaz sosem fogja az apjának tekinteni , de jót tenne a húgodnak, ha összebarátkoznának , és érezni ,hogy van mellette egy férfi is.


előző

2011. máj. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
* érezné
2011. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

jah lemaradt a legfontosabb: legyetek hozzá türelmesek. Ha látja ,hogy akármit is tesz , ti akkor is szeretitek , talán el fogja hinni ,hogy te is szeretheted ugyanolyan FELTÉTLEN szeretettel , mint ahogy az anyja szeretné.


Ha pedig kialakítottál vele egy bensőséges és bizalomra épülő viszonyt , már bevezethetsz a szobafogsághoz hasonló befolyásoló eszközöket, mert többet nem fog belőle félelmet és ellenállást kiváltani.

2011. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!