Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen hisztis a húgom?...

Miért ilyen hisztis a húgom? Már az őrületbe kerget! NEM vicc!

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? Az előbb is egy kb. 10 perces vitát "bonyolítottam le" a két testvérem között. A húgom 9 éves lesz nem sokára a nővérem meg 15 éves lesz. Most is nem tudom min veszekedtek össze, de a húgom az olyan nem tetszik neki valami máris zsarol. Elveszi a telefonját a nővéremnek és minden fontos dolgot amit gyorsan feltud kapni. Persze a nővérem meg megpróbál mindent, hogy vissza szerezze a cuccait:

1. bocsánatot kér amire a kicsi reakciója NEM

2. megpróbálja kikapni a kezéből

3. szinte felrobban és hozzám fordul, mert én vagyok a húgom példaképe ezt onnan tudom, hogy ezt mondta.

De ha én lenék a példaképe akkor ellenne a másik nővérével is, mert én hülyéskedek vele meg minden. Aztán már annyira felidegesít, hogy CSAK kiabálni kezdek el. Erre a kicsi húgom elkezd sírni, de úgy mintha valaki megverte volna. Most kért kaját. Persze, hogy mentem és elkezdtem a hűtőből kiszedni amit kért. Mondtam, hogy "lécci kendd meg magadnak a kenyeret" én addig a gépsonkát vágtam.Ő meg erre elkezdi a vajjas dobozt piszkálni. Fogtam a kenyére dobtam IGEN dobtam a sonkát ő meg szintén úgy elkezdett sírni mintha megvertem volna. Megkendtem a kenyeret azt a gépsonka rá azt mondtam, hogy ott van egyél. Ő meg alig tudta a nagy sírásban alig tudta kinyögni ezt a két szót: mérges vagy. Nagy nehezen mondtam nem vagyok mérges meg hogy egyen aztán most megnyugodott. Most miért ennyire hisztis és zsarólos és szemét? Bocsi, hogy hosszú lett.


2010. nov. 4. 09:43
 1/9 anonim válasza:
Engem nagyon megfogott a kishúgod érzelmi reakciója a Te felingerlődésedre. Szerintem mázlista vagy, hogy van egy ilyen húgod, de kicsit jobban figyeljetek arra, hogy mennyire babusgatjátok el, mennyire kényeztetitek el. Persze ez nem egy egy napos folyamat, de megéri a pénzét.
2010. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szeretem amikor nyugodt. Akkor nagyon aranyos. De legtöbbször zsaról és anya azt mondja apa nagyon elkényeztette és ez igaz.:(
2010. nov. 4. 09:53
 3/9 anonim válasza:
Hát igen, sajnos nekem is van pár kis testvérem...
2010. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia, hát, igen, elkényeztette apa. ez rendben is van, de 9 évesen hidd el, van már esze. én azt javaslom, hogy üljetek le ti hárman tesók, amikor a húgod is nyugodt, meg te is, meg a nővéred is, és beszéljétek meg vele, hogy mi a szitu, vagyis hogy nálatok nem ér el ezzel a viselkedéssel semmit, mert nem az apu vagytok. mondjátok el neki, hogy nagyon szeretitek, és milyen jó fej, amikor épp nincs rajta a dili, és mennyire idegesítő, amikor épp rajta van. és azt is, hogy nem tűritek el tőle, hogy zsaroljon stb., ha szeretne valamit, akkor beszélje meg veletek. hangsúlyozzátok, hogy ő alapvetően egy aranyos lány, de egyszerűen nem viselitek el, amikor felidegesít. ne kiabáljatok vele, stb, hanem ha szemétkedik, akkor vonjátok meg tőle a figyelmet. a kisgyerekekkel is így szokták, ha dacoskodnak, csak ezek szerint a tesóddal ezt nem csinálták a szüleitek, és ez nagyon látszik most.

sok sikert a neveléshez! :)

30/L

2010. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hidd el többször fogtam magamat azt leültettem a kishúgomat meg a nővéremet beszélgetni. Egy ideig normális is volt, de aztán megint. Már anyám is beszélt vele, de semmit sem használ. Mintha neki így ahogy most van tökéletesen megfelelne.
2010. nov. 4. 13:35
 6/9 anonim válasza:

Mert neki tökéletesen meg is felel. Ha nem használ a kommunikáció, akkor sajnos erősebb módszerekhez kell fordulnod.

Ahogy elolvastam, nem tetszett az, hogy ha megkérted valamire, nem tette meg, ezért inkább Te megtetted. Nem így megy ez: Ha nem teszi meg, amit kérsz tőle(pedig megtudná), akkor menj oda hozzá, gugolj le, hogy a szemetek egy magasságban legyen, és kérdd meg újra. Ha megint nem csinál semmit, akkor mondd meg neki, hogy akkor nem fog ételt kapni, ha nem keni meg a kenyeret. Persze, hogy elkezd sírni, de ezt tűrnöd kell idegileg, és nem szabad feladnod annyival, hogy jó, majd Te megcsinálod. A húgod 9 éves, így már van esze, és észrevette, hogy a legkönnyebben úgy tud megfogni, ha sír. Próbáld ki, meglátod, jobb lesz.:)

2010. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
És akkor te hány éves vagy?:O mert mondjuk ezen már egy 16-17-18 éves lány nem rágódik(:
2010. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok. A sírást azt bírom, de ha látja, hogy nem válik be akkor elkezd zsarolni.
2010. nov. 6. 14:31
 9/9 anonim válasza:
Szerintem azért ilyen mert nézi az ilyen filmeket és azt hiszi hogy ez menő meg nagyon jó ha van a TV-ben.
2010. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!