Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 évesen tisztaság mániás?...

2 évesen tisztaság mániás? Baj van?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárban lesz két éves. Mindig érdekelte mit csinálok, sokszor elkunyizta a rongyot, szivacsot, ha takarítottam, segített ablakot pucolni, porszívózni. Nem tudom, hogy elrontottam-e, vagy hogy hol rontottam el. Kérlek adjatok tanácsokat! Pár hete, sírásban tör ki, ha nem kap egy popsitörlőt, folyton egynek a kezében kell, hogy legyen és amerre jár, törölget le mindent. Az ajtókat, az ablakokat, a játékait, mindent amit talál. Ha talál egy morzsát a földön, odahozza nekem, mérgesen rámnéz és közli, hogy "kosz". Nekiáll nyafogni, hogy "pószí" (porszívó). Naponta háromszor emeli fel a kanapé szivacsát és alatta is koszt keres. Este fürdés után a program: "Anya! Pakóósz!" És cipeli be a játékait a helyére. Félek, hogy nem csak leutánzásról van szó, popsitörlőt már megpróbáltam máshova tenni, de nincs meg nélküle. Úgy cipeli mintha valami kabala lenne, amíg ki nem szárad teljesen, akkor kell neki megint másik. Mit tehetek? Nem kértem soha, hogy takarítson, vagy pakoljon el, nem is megfelelni akarás, mert nem szoktam dícsérgetni mindenért, inkább már bosszant. Más korabeli gyerek is ilyen? Normális, amit csinál?
2010. dec. 23. 10:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
szia, :-) enyém is ezt csinálja 20 hós. őrjítő. én már egyáltalán nem találom viccesnek azt a diliházat ami egy piszok körül megy, és állandóan csak ugyanoda lehet visszatenni mindent, máshol nem jó. pl.: gyereketető szék a konyhapadló egyes köveivel párhuzamos. ha nem úgy van cincálja. a polcon a tűzoltósautónak egy helye van, ha nem pont oda kerül fel........... áhhh megőrülök. pedig én nem vagyok ilyen és nem is mutattam neki.
2010. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon aranyos dolgokat írtok, már megnyugodtam. Azt hittem, ezzel egyedül vagyok, de látom, sok kicsi nagyon ügyel maga körül a rendre és a tisztaságra. Remélem ez a szokása meg is marad, valóban sok hanyag férfiról hallani, nem szeretnék olyant nevelni belőle, talán ez a túlzott odafigyelése is alábbhagy idővel, ahogy más dolgok kezdik el foglalkoztatni.
2010. dec. 27. 08:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó dolog, esetleg vegyél neki morzsasízvót ami akkus és akkor ő maga "felporszívózhat"...sztem ez tök aranyos..:O)
2010. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

hát én nagyon jót nevettem a kérdéseden, nagyon tetszik, irtó aranyos lehet :)))

az enyém még csak másfél éves, de azt már ő is csinálja, hogy ha egy fiók kicsit kihúzva marad, azt betolja, és ha szemetet talál, bedobja a kukába, a múltkor egy légváras bulin voltunk, talált egy üres túrórudis papírt a földön, és kivitte a kukába :)

vagy pont ma, barátnőmnél voltunk, nagy főzésben volt, direkt nyitva hagyta a kuka tetejét, de a kisfiam állandóan visszacsukta :)

2010. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az enyém dettó ugyanez, néha egy kicsit félelmetes is!
2011. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

21 hós kislány, dettó ugyanez volt pár hónapja, de már annyira idegesített, hogy elkezdtem kicsit "leszoktatni" róla. Ez alatt ne az elpakolós részére gondolj, mert az tök jó, de hogy mint fentebb is írtk, hogy párhuzamos legyen az etetőszék, meg nálunk pl. hogy a törülközők ugyanabban a sorrendben legyenek felakasztva, meg ez apaci ohara, Te ne igyál belőle, na ez már sok volt.

Így szép lassan, kezdtem ellenállni neki, magyarázni, hogy nem baj, ha itt egy szösz, vagy morzsás kicsit a babakocsi, nem kell azonnal de máris kiporszívózni, é igein nehogymár ne ihassak abból amiből én akarok...:-DDD komolyan, döbbenet volt...:-))


sztem nem gáz, majd leszoknak ezekről...ami nagyon zavar, abból ne engedj neki...

2012. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!