Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 évesen tisztaság mániás?...

2 évesen tisztaság mániás? Baj van?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárban lesz két éves. Mindig érdekelte mit csinálok, sokszor elkunyizta a rongyot, szivacsot, ha takarítottam, segített ablakot pucolni, porszívózni. Nem tudom, hogy elrontottam-e, vagy hogy hol rontottam el. Kérlek adjatok tanácsokat! Pár hete, sírásban tör ki, ha nem kap egy popsitörlőt, folyton egynek a kezében kell, hogy legyen és amerre jár, törölget le mindent. Az ajtókat, az ablakokat, a játékait, mindent amit talál. Ha talál egy morzsát a földön, odahozza nekem, mérgesen rámnéz és közli, hogy "kosz". Nekiáll nyafogni, hogy "pószí" (porszívó). Naponta háromszor emeli fel a kanapé szivacsát és alatta is koszt keres. Este fürdés után a program: "Anya! Pakóósz!" És cipeli be a játékait a helyére. Félek, hogy nem csak leutánzásról van szó, popsitörlőt már megpróbáltam máshova tenni, de nincs meg nélküle. Úgy cipeli mintha valami kabala lenne, amíg ki nem szárad teljesen, akkor kell neki megint másik. Mit tehetek? Nem kértem soha, hogy takarítson, vagy pakoljon el, nem is megfelelni akarás, mert nem szoktam dícsérgetni mindenért, inkább már bosszant. Más korabeli gyerek is ilyen? Normális, amit csinál?
2010. dec. 23. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Alig hiszem amit olvasok. Ha tényleg így van akkor ne félj nem lesz ez így örökké,ráun majd erre is,mint sok minden másra.
2010. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugtattál kicsit, talán csak egy ilyen korszaka van. Olyan furcsa minden másban is, de ez miatt aggódtam.
2010. dec. 23. 10:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém (2 mult) vásárlásmániás. Mindíg nyitogatja a hűtőt és mutatja ha valami fogytán van pl.rövid a kolbász,könnyű a vaj.... ,,Vegyünk kenyeret boltban!" mondja. Nem parázom túl,leszokik róla. Első voltam
2010. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna,csak az enyém 3 éves és lány.

Kistesó nemrég született azóta folyamatosan elszedi a törlőkendőt.

1nap 100x törli a játékait és amit úgy gondol.

Nem aggódom ezen,majdcsak kinövi:)

A másik mániája az a nassolás....ha épp nem takarít akkor eszik:))))Látszik is rajta:))))))

Boldog Karácsonyt!!!!

2010. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, szerintem ez tök jó! :)


Az én lányom már kicsi kora óta tisztaságmániás, októberben volt 2.

Peluscserénél neki is kell a popsitörlő a kezébe, állandóan a mosogatóhoz húzza a széket és ott állva összeken mindent a mosogatószeres szivaccsal. Tegnap is elzsákmányolta és az asztalokat törölgette. Adtam neki száraz rongyot, azzal is törölje át, meg is köszönte, olyan édes volt.


Szóval emiatt ne aggódj. Én akkor aggódnék, ha törne zúzna.

2010. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint, mintha a fiamról írtál volna. Ő most lesz 2 éves:)))))

Porszívót húzza-vonja, ugyanúgy méltatlankodik morzsa láttán, cipőjét súrolja, kádat, ablakot, asztalt, mindent:))))

Én elég rendmániás vagyok, talán ezért, nem tudom.

Apja szétszórt, állandóan apja után pakolja az elhagyott zoknikat, alsónadrágokat.

Jót nevettem a kérdésedet, pont ilyen a fiam.

Ő rendkívül akaratos, okos, önálló.

2010. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Valahonan tanulja ezt a viselkedést, valaki a környezetében túl sokat foglalkozik a tisztasággal őt kéne megtalálni és rávenni hogy ne a gyerek elött csinálja.
2010. dec. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Utolsó előtti vagyok. Miért is????? MIért gond, ha rendszerető a gyerek már most? Inkább hordjon szét mindent? Igenis a szemétnek a szemétben a helye, a játékok lehetnek szanaszét, de igenis már most lássa a jó példát.

Párom rendetlen, otthon senki sem várta el tőle a rendszeretetet, most én szívok miatta.

2010. dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
AZ marhaság, hogy látta valakitől és azt a személyt kell megkeresni... Az én lányom apró korától undorodik a szöszöktől. Pontosabban most két évesen már nem, de észreveszi, felszedi és kidobja. Tavaly ilyenkor ment a kiabálás, hogy szösz szösz és mutatott rá, meg hátrált, mintha valami borzalom lenne. Hát, lehet bennem a hiba és nem látok az orromnál tovább, de az biztos, hogy ezt a szösz-parát senkitől nem leste el, se én, se a férjem, se a testvére nem kap sikítófrászt a szöszöktől.
2010. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs baj.Az én fiam 2.5 éves,és szintén ezt csinálja,de ő mág ráadásul rend mániás is.Ha pl.kinyitom a mosogatógép ajtaját,hogy bepakoljak,ha arra jár egyből becsukja.Bármi nyitva van,becsukja.Ha morzsát talál felveszi,kidobja.Azt se viseli el,ha a keze piszkos.Még evés közben is megtörli a kezét.Nálunk is a popsitörlővel takarít.
2010. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!