Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Melyik a jobb "b" gyerek...

Melyik a jobb "b" gyerek szempontjából?

Figyelt kérdés

Feltevés: "a" gyerek megüti "b" gyereket erre

1. "b" gyerek elmegy szólni a pedagógusnak hogy "a" bántotta.

2. "b" gyerek visszaüt


Nem szép dolog a verekedés, számomra nem is elfogadható, de árulkodni sem szép dolog.



szept. 27. 16:37
A kérdező szavazást indított:
1
2
48 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ez pont olyasmi amiről a gyermeknek szólnia kell a pedagógusnak és nem minősül árulkodásnak, elvégre "b" gyermek komolyabban is megsérülhetett, jó ha egy felnőtt is mérlegeli a történteket, emellett "a" gyermek erőszakos viselkedésére időben fény derülhet és el tudják kezdeni az érzékenyítését a többiek felé
szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

B gyerek az én gyerekem, a meg egy kisfiú aki évek óta veri őt és a többi gyereket az oviban. Nem tudnak vele mit kezdeni az óvónők. Papírja van a gyereknek.

Ha árulkodnak, max kap egy rovid büntetést, szólnak anyukának, aki mossa kezeit, hiszen az ő gyereke sni-s. Persze nem megoldás az sem, hogy verje meg / adja vissza a többi gyerek de meddig kell ezt tűrni? Most nekem ne mondja senki, hogy menjünk az igazgatóhoz, mert már voltunk, lószar se történt.

szept. 27. 16:48
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Árulkodás az, ha Pistike azért szól a pedagógusnak, mert Józsika köpött egyet az asztal alá. Józsika kap egy ejnye-bejnyét és kész. Ha Józsika megüti Pistikét, az már nem egy ártatlan, ejnye-bejnye dolog, jogosan szól a pedagógusnak, ez sehogy sem lesz árulkodás.

Ha több gyereket is megütött már, a többi szülővel karöltve menjetek az igazgatóhoz és kérjétek, hogy helyzezzék át más (speciális) intézménybe. Ne egyedül lépj fel a dolog ellen.

szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Melyik megoldás illeszkedik legjobban a felnőtt léthez, a törvényekhez?

Ha önbíráskodom vagy ha a hatósághoz fordulok? Melyik esetben lehetetlen, hogy engem vonjanak felelősségre, mert átléptem az arányos önvédelem mezsgyéjét?


Egy kollégám legjobb barátja a barátnőjét szavakkal zaklató részeg férfit fellökte. Olyan szerencsétlenül esett, hogy a feje szétloccsant az útpadkán. Ment a pasi a börtönbe. Megérte? Nem ez volt a célja, mégis gyilkos lett.

szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha vissza üt sem megoldás, mert még a végén ő viszi el a balhét. Ha nem tesznek semmit (vagy csak nem tudnak) a pedagógusok, te és a gyereked sem tud mit tenni. Főleg ha még az intézmény vezető sem lép. Ebben az esetben két lehetőség van, 1. vagy beletörődsz ebbe vagy 2. átviszed másik intézménybe a gyerekedet. Sajnos ebben az esetben nagyon más opció nincs. Ha a fiad vissza is üt, a probléma akkor sem szűnik meg.
szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Hát, saját példámból indulok ki. Igaz, nem verekedés, mert nő vagyok, meg nem is bölcsi/ovi, de suliban mindig én voltam a csufolodas céltáblája, irigyek voltak rám, mert magasan osztályelső voltam. Mindegy, a lényeg, hogy én nem voltam az a típus, aki visszaszol, főleg nem durván, frappánsan. Én meghunyaszkodtam szomorúan, és max a tanító néninek szóltam, aki próbált nekem segíteni, de a többiek le se szrtak semmilyen szankciót. Aki K*csog, az K*csog marad sajnos, hiába próbálja megnevelni egy felnőtt, ezt a szülei b*sztak el :/ vissza kell ütni/szólni keményen, nem szabad tűrni az igazságtalanságot. Csak ez egy visszahuzodobb gyereknek nyilván nem megy, de másból meg nem ért egy kotekedos csoport/sulis társ. Nekem megkeseritettek az ilyenek a gyerekkoromat.
szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 NTBS ***** válasza:
100%
Ha visszaüt ön bíráskodik. Amiből verekedés lesz. Egyértelműen szóljon, de ne intézkedjen önállóan.
szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Általánosban folyamat terrorizáltak.

Hányszor volt, hogy szóltam, érdemben semmi változást nem értem el.


Mikor megelégeltem, és a ceruzát vágtam bele a kedves osztálytársam combjába, érdekes, jó időre visszavett...


A másik addig-addig csesztetett, hogy egy délután egy másik csajjal elkaptuk, és kicsit észhez térítettük. (Szó szerint, mert koppant párszor a feje a falba...)


Annyira nem érdekelt, hogy mit szól a tanár, hogy mikor az előbb említett csaj (akivel lerendeztük a hülyegyereket) ba$zott ki velem, a tanár szeme láttára köptem le.

Mikor elő lettem véve, megmondtam, kérdezze meg tőle, biztos szívesen elmondja.

(Ez a tanár volt, akinek többször lett jelezve, hogy gond van, mégsem volt érdemi fellépés... Gondoltam, akkor majd megoldom magam.)

szept. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos van az a pont mikor a gyerekednek igenis megkell védenie magát. Mert senki nem fogja.

Lehet egyszer belerúg és akkor megszűnnének a problémák.

szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Próbáltunk csoportosan az igazgatóhoz menni. Nekünk azt mondták, hogy a fiú nem értelmi fogyatékos és nem "olyan" az állapota, hogy indokolt legyen másik óvoda.. (azaz.. így jártunk) kijelölték mellé a gyógypedagógiai asszisztenst aki papíron ott van, de közben meg vagy ott van, vagy másik csoportban aztán ennyi. Amúgy is, ez egy kisebb város, itt nem úgy megy, hogy hipp-hopp csettint az ember kettőt és találnak helyet az auti kisgyereknek.

A gyerekem vagy másik gyerek bántja netán akkor meg áll a bál.

(pl most az enyém volt aki megtette, de volt már tavalyi tanévben is olyan gyerek aki visszaütött)

A nevelők most mit tudnak tenni? Kiküldi a gyereket a folyosóra 10 percre? Leülteti az asztalhoz a szabad játék helyett, vagy a padra az udvaron 5-10 percre, ha rossz?? Gyerek "leüli" és már megy is vissza pusztítani, piszkálni a többieket.


Én nem mondom, hogy önbíráskodjon de tényleg NULLA hivatalos eszköze van a gyerekeknek az ilyen szitukra. És én nem a beteg gyereket hibáztatom, mert ő aztán tényleg legkevésbé tehet erről de most ezt kell eltűrni aztán később meg majd mást mert senki sem tanítja meg nekik, hogy mi lenne a normalis és hogy a tetteinek vannak következményei azon túl is, hogy 5-10 percig abba kell hagynia a rosszalkodast..?

szept. 27. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!