Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van meg itt olyan, akinek a...

Van meg itt olyan, akinek a gyereke sokkal kesobb tanult meg jarni az elvartnal? Hogyan rendezzem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 17 honapos es meg nem jar. Hipotonia miatt 8 honapos kora ota jarunk gyogytornara, tsmt tornara, uszasra, neurologushoz. Mindig kesett a mozgasfejlodese es ez egyre nehezebben erint, mert azt erzem, hogy borzasztoan lassan haladunk, pedig mindent megteszunk.

Setal egyebkent kapaszkodva butorok mellett, ahhoz kepest hogy maszni 15 honaposan kezdett el, ez mar oriasi lepes, en tudom! Es buszke vagyok ra.


Viszont ugye allandoan zaporoznak a kerdesek, rokonoktol, ismerosoktol, hogy mi van vele, miert nem jar, de mar olyan nagy, megjegyzik, hogy az en gyerekem mar 1 evesen rohant es stb stb.


Volt mar hogy 2x le is szolitottak random az utcan, hogy egy ekkora gyerek miert ul meg babakocsiban, miert nem setal.

Nehezen birom ezt mar, annyi vizsgalat, kuzdes van mar mogottunk (szivbol gyuloli az osszes tornat, nehez vele), elfaradtam. Raadasul nehez ot allandoan cipelni is, olyan jo lenne, ha vegre jarna ☹️

Akinek kesobb indult meg a gyereke, ti ezt hogy kezeltetek?


szept. 21. 15:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, mindenki mindent jobban tud. Rá se ránts!

Nekem is mondták, mert ugye olyan jó bezzeganyunak lenni egy bezzeggyerekkel.

A helyzet ugyan az volt, hogy azért babakocsizott a kétéves, mert segítség híján vele együtt hoztam vittem gyalog a nagyobbat az iskolába.

A harmadik belémállás," az ő kicsije mióta jár, márpedig nem marad meg a babakocsiban"- ra azt mondtam, hogy az enyém meg benne marad, mert már felfogja, hogy a tesójának be kell érni a suliba. A szövegem fényévekre állt persze a valóságtól, de meghozta a várvavárt csendet.

szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%

18 hónapos korig teljesen normálisan.



Kérlek tedd félre magadban, és hangosan is az ilyen kellemetlen kérdéseket, ugyanis nem másoknak kell megfelelni.

Gyermekeidet se hasonlítsd máshoz.

Első körben magadban kell rendezni, és elfogadni, hogy van probléma, de kezelve van.

Ne azt nézd, hogy később csinál valamit, hanem örülj minden mérföldkőnek, hisz neki sokkal több munka van amögött, mint egy átlag kisgyerekben. Értékeld ezt. Kitartást kívánok.


Az elsőszülött lányom nekem is 18 hónaposan indult el úgy, hogy 8 hónaposan már állt.

Minden kisgyerek más, más ütemben fejlődik, ezt el kell fogadni.

szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!