Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van meg itt olyan, akinek a...

Van meg itt olyan, akinek a gyereke sokkal kesobb tanult meg jarni az elvartnal? Hogyan rendezzem ezt magamban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 17 honapos es meg nem jar. Hipotonia miatt 8 honapos kora ota jarunk gyogytornara, tsmt tornara, uszasra, neurologushoz. Mindig kesett a mozgasfejlodese es ez egyre nehezebben erint, mert azt erzem, hogy borzasztoan lassan haladunk, pedig mindent megteszunk.

Setal egyebkent kapaszkodva butorok mellett, ahhoz kepest hogy maszni 15 honaposan kezdett el, ez mar oriasi lepes, en tudom! Es buszke vagyok ra.


Viszont ugye allandoan zaporoznak a kerdesek, rokonoktol, ismerosoktol, hogy mi van vele, miert nem jar, de mar olyan nagy, megjegyzik, hogy az en gyerekem mar 1 evesen rohant es stb stb.


Volt mar hogy 2x le is szolitottak random az utcan, hogy egy ekkora gyerek miert ul meg babakocsiban, miert nem setal.

Nehezen birom ezt mar, annyi vizsgalat, kuzdes van mar mogottunk (szivbol gyuloli az osszes tornat, nehez vele), elfaradtam. Raadasul nehez ot allandoan cipelni is, olyan jo lenne, ha vegre jarna ☹️

Akinek kesobb indult meg a gyereke, ti ezt hogy kezeltetek?


szept. 21. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sztem 20 hónapos volt, mire megtanult rendesen járni. Nagyobbik fiam szintén ilyesmi. A kicsi már fut, a nagyobb meg ügyes sportoló, nem voltak semmiről lemaradva.


Az hogy ekkora gyerek miért ül babakocsiban, azt hagyjuk, le se sz.rd az ilyen kérdéseket. Az én fiam 3 éves koráig is néha abban ült, mert idegrendszeri éretlenség miatt annyira önveszélyes volt, hogy életveszélyes volt gyalog.

szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam is hipotón. Én is kaptam a "kedves" kérdéseket a játszótéren, itt-ott, hogy"másfél éves és még nem jár???" Vigyem el ide-oda... (3 hónapos kora óta jártunk gyógytornára, majd tsmt-re) Rengeteget sírtam, úgy éreztem, hogy az én hibám. Végül 19 hónaposan indult el teljesen váratlanul. Most 20,5 hónapos és úgy megy, mint akit kilőttek. Viszont nagyon ügyes és óvatos. Még sose esett el, mióta elindult
szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, megnyugtato ilyeneket olvasni!! 😍

Persze en nem kivanom ezt a helyzetet senkinek; de jo tudni, hogy vannak meg masok is igy. Olyan szinten egyedul erezzuk magunkat a ferjemmel, mert ugy tunik, hogy a kornyezetunkben mi vagyunk az ufok, mindenki mas gyereke mar 1 evesen futott.

szept. 21. 15:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul bírtam, minket is b...ogattak random idegenek napi szinten, hogy miért ül babakocsiban, miért nem jár. Biztos lusta anya vagyok, hogy korlátozom. Elsőgyerekesként ezt nehezen bírtam. Nem erre készül az ember lánya, hogy napi szinten gyógytornára hordja, otthon is tornáztatja, megtesz mindent, a gyereke az első, de csak a letolasok jönnek. Meg a kéretlen jótanacsok. Az volt a legrosszabb, hogy szinte semmilyen közösségbe nem tudtunk menni, mert ahova kora alapján illett volna, ott a mozgásfejlődése miatt kilógott és ezt nem hagyták szó nélkül és nem csak a beszólást, a sajnálkozást ss könnyű kezelni.

Mi születése óta jártunk tornára. Szintén hipotónia miatt. Így értük el, hogy 10 hónaposan kezdett kúszni, 14 hónaposan mászni, kapaszkodva lépegetni és 19 hónaposan járni, de itt nem ért véget. Páros lábon ugrálni, váltott lábbal lépcsőzni, rollerezni, biciklizni... Mindent később tanult meg, a mai napig gyógytornára járunk 10 éves korában is.

szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Testvérem gyereke kb.21hónaposan, hipotón. Most, 4 évesen is sokat van babakocsiban, mert ahol élnek, mások a távolságok, mint itt. Nem tudna annyit gyalogolni, vagy nem olyan tempóban, hogy elérjék mondjuk az óránként járó buszt. Ott senki nem akad fent ezen.

Az én gyerekem még nagyon pici, de nála pont ellenkezőleg. Már most sokkal gyorsabb a mozgásfejlődése a normálnál. Én meg azon aggódom. Utálom a hasonlítgatást. Nem is engedem. Mindig el szoktam mondani, hogy 2 külön gyerek. (Másban is mások. Tesómé nyugodt volt, mint egy Buddha szobor, enyém egy akaratos sajtkukac.)

szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

1. Még időben vagytok

2. Tudod az okát a megkésett mozgasfejlődésnek és tesztek is ellene

3. Szard le, ki mit mond. 😉

szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
A nagykönyv szerint fejlődő gyerekeken kívül mindenkibe belekötnek, hidd el. Nekem a fiam tudott járni, de olyan félős a mai napig, hogyha bárki hozzászól, sírva fakad. Az ovi gyötrelem most, ugyanezért, minden nap üvöltve zokog, én is látom a többi ember arcán, hogy furán néznek, hogy mi baja van, hogy a "bezzegpityuka" jobban tudta, és mindig ki lehet játszani a "biztos az anyja baxta el" lapot. Szerinted nekem nem ugatnak be nonstop? Mintha a gyerek anyjának, aki 0-24-ben vele van, ezek az eltérések nem tűnnének fel, és nem próbálna megtenni mindent, hogy segítsen neki. Engedd el, nyilván mindent megteszel érte, majd behozza a lemaradását. Ezt csak azért írom, hogy tök mindegy, mi az eltérés oka, mindenképp be fognak ugatni idegenek, mert ezzel próbálják megerősíteni a saját önbizalmukat, hogyha a te gyereked "bénább", mint az övék, akkor ők jobbak nálad. Közben semmi köze az egésznek a szülőkhöz.
szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 18 hónapos volt a fiam, amikor elkezdett járni.

Azt mondta a védőnő, hogy ez még simán benne van a normálisban.

Én is kaptam az utcán az öregasszonyoktól az észt, hogy azért nem jár még, mert mindig babakocsiban tologatom. Aha, hát ha kiteszem, hogy tessék menj, akkor majd menni fog?!

Én egyszerűen megvontam a vállam, ennyi. Senkinek semmi köze hozzá.

szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerekem akkor indult el, amikor már betöltötték a 18 hónapot. Sajnos vannak olyan tájékozatlan emberek, akik ezt nem értik meg, akik szerint 1 évesen már szaladniuk kell. Anyósomék is állandóan vezetni akarták őket, mert azt gondolták, ettől előbb el fognak indulni. Egyik ismerősöm is folyton vezetgették a 10-11 hónapos gyereket is. Amúgy nem értem, még ha egy gyerek tud is járni, miért ne ülhetne babakocsiban. Olyan hosszan azért nem tudnak menni. Azt hozzá tenném, hogy a gyerekeim amikor elindultak, szinte teljesen kialakult náluk az egyensúly érzek, nem estek el, csetlettek-botlottak. Szóval hiába indul el vki hamar, ha hónapokig esik-kel.
szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Unokahúgom 18 hónaposan, bár akkoriban senki nem mondta, hogy baj, határértéknek mondták.

(2010)


(Nekem mindhárom gyerek 16 hónaposan indult el, azon belül is legkésőbb az első, akivel minden rendben volt. A második szintén hipotón volt /csípőnél/, a harmadik meg idegrendszeri sérült, de pár nappal beelőzte a tesókat.)


Azt tudom mondani, amit a #6 válaszoló.


És még valami:


"ahhoz kepest hogy maszni 15 honaposan kezdett el, ez mar oriasi lepes, en tudom! Es buszke vagyok ra."


Ez a lényeg. Nekünk mindig ezt mondta a fejlesztő, később az óvónő is. Nem az számít, könyv szerint mit kéne tudnia, hanem saját magához képest mennyit fejlődik a gyerek.

szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!