Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy szenzoros kisgyerek lehet...

Egy szenzoros kisgyerek lehet könnyű eset?

Figyelt kérdés

Kisfiamra sok tünet jellemző, amik szenzorosságra utalnak:

- nagyon válogatós, csak pár ételt eszik meg

- nem szereti ha koszos lesz, törli meg automatikusan a kezét

- nem szeret szabadban mezítláb lenni

- nem szereti a hideget, szelet

- mindig elpakol maga után, wc ülőkét lehajtja, stb

- nagyon elmélyedve tud játszani, ilyenkor sokszor ránk se hederít, ha szólunk neki

- mozgása 2,5 évesen nem túl koordinált (amúgy mindent időre csinált)


Viszont nagyon nyugodt természet, kicsi korától kezdve bárhol elvan, nem zavarja a tömeg, hangok, jól alkalmazkodik új napirendhez, új helyhez pl nyaraláson. Nem csak én mondom, hanem a család, barátok is hogy mennyire nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek.


Ennek ellenére lehet szenzoros?


szept. 17. 13:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

"Aspergeres kód sincs már külön és van ahol az enyhe és a "határeset" gyerekek is ezt kapják autizmus helyett"


bno10-ben van Asperger, bno11-ben már nincs, de a lényegen nem változtat, az Aspergeres is autista, nem külön kaszt.

Tessék már edukálni magad!

tegnap 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hol írtam, hogy az asperger külön kaszt? Tessék már megtanulni szöveget értelmezni kötözködés helyett! Tudod a diagnózis óta folyamatosan edukalódom, a családnak már éppen ezt viszem túlzásba, kívánom sose kelljen megtudod milyen érintett szülőnek lenni de nekem már a hócipőm tele van a sok megmondóemberrel egyik így tudja a másik úgy, mindenkinek a maga verziója a helyes szerencsétlen szülő meg nem megy semmire az információhalmazban.
tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12, érintett szülő vagyok, te pedig butaságokat beszélsz.

Pervazív=autista.

Asperger=autista.

tegnap 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Autizmus helyett Aspergert???

Az asperger autizmus egy szintje a régi kategorizálás szerint. Egyébként még csak nem is a "legenyhébb", "legjobb".

tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!