Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy szenzoros kisgyerek lehet...

Egy szenzoros kisgyerek lehet könnyű eset?

Figyelt kérdés

Kisfiamra sok tünet jellemző, amik szenzorosságra utalnak:

- nagyon válogatós, csak pár ételt eszik meg

- nem szereti ha koszos lesz, törli meg automatikusan a kezét

- nem szeret szabadban mezítláb lenni

- nem szereti a hideget, szelet

- mindig elpakol maga után, wc ülőkét lehajtja, stb

- nagyon elmélyedve tud játszani, ilyenkor sokszor ránk se hederít, ha szólunk neki

- mozgása 2,5 évesen nem túl koordinált (amúgy mindent időre csinált)


Viszont nagyon nyugodt természet, kicsi korától kezdve bárhol elvan, nem zavarja a tömeg, hangok, jól alkalmazkodik új napirendhez, új helyhez pl nyaraláson. Nem csak én mondom, hanem a család, barátok is hogy mennyire nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek.


Ennek ellenére lehet szenzoros?


szept. 17. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem szenzorosság.
szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Az én meglátásom szerint sem az (pedagógus).
szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Mert aztán egy pedagógus nagyon ért az ilyesmihez ...


Üdvözlettel,

Egy harmincas autista, akit simán elengedett a rendszer.

szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, értünk hozzá.
szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3, kapaszkodj meg: gyerekem elsős tanítója vette észre és irányított tovább minket, így lett autizmus diagnózisunk.

Előtte összesen két tucat szakember, köztük több neurológus, neuropszichológus, több mint 8 éven keresztül győzködött arról, hogy nincs itt látnivaló, csak idegrendszeri éretlenség.

szept. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3! Én óvodapedagógus vagyok, 12 éve dolgozom, ezalatt több, mint 20 gyereknél vettem észre, hogy “valami van”. Nyilván nem diagnosztizálok, hiszen nem vagyok orvos, de amikor valaki pl annyi autisztikus tünetet produkál, ami mellett már nem lehet elmenni, azt jeleznem kell. Ugyanígy, ha lehetséges abúzus nyomait fedezem fel, vagy ha valaki annyira szenzorosnak tűnik, hogy csak a homlokára nincs felírva… Nem véletlen, hogy az egyetemi tananyag részét képzik ezek a betegségek, idegrendszeri rendellenességek és a pszichológiát sem csak az egészséges gyermekek miatt tanuljuk több féléven át, és nem jókedvünkben szigorlatozunk belőle.


Kedves kérdező, ahogyan autisztikus tünete is mindenkinek van 1-2, úgy a szenzorosságra is vannak enyhébb, mindenkire jellemző tünetek. A 6 éves lányomat nagyon idegesíti, ha nem szivárvány sorrendben vannak a ceruzák a tolltartójában, ettől még nem autista. Én utálok nyers húshoz érni, ha van rá mód, a férjemet kérem meg mindig, hogy szeleteljen, csíkozzon, kockázzon nekem. Ettől én sem vagyok szenzoros. Sok jelnek kell egyszerre teljesülnie ahhoz, hogy egy ilyet ki tudjunk jelenteni, nálatok ez szerintem nem áll fenn. Egyszerűen nem szereti, ha koszos a keze. 😊

szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy teljesen átlagos normál kisgyereket írtál le! Írom ezt úgy, hogy az én gyerekem valóban SPD-s, sokkal több és durvább tünetekkel. Ráadásul sajnos a szenzorosság sokszor csak egy tünete valami sokkal komolyabb problémának. Autizmussal és ADHD-val is általában kéz a kézben jár csakúgy, mint az idegrendszeri értetlenség. Nálunk is pervaziv zavarral társul.
szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
7, csak hogy a többiek is értsék, a gyereked autista (pervazív=autista).
szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A pervaziv zavarba nem csak autizmus tartozik, ez egy tág kategoria. Azokat is ide sorolják akiknél van valami, de mégsem lehet egyértelműen kimondani hogy autizmus.

Ha autista lenne akkor autizmus kódot kapott volna! De mivel egyértelműen nem felel meg a kritériumainak és masfel évesen nem is mondhatnak ki rá autizmust ezért ebbe a kategóriába lehetett besorolni. De több helyen olvastam hogy ezt az enyhebb esetekre használják. Aspergeres kód sincs már külön és van ahol az enyhe és a "határeset" gyerekek is ezt kapják autizmus helyett

tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9, kevered a kevert specifikus fejlődési zavarral. Az a "bizonytalanok" kódja. f83

A pervazív zavar kőkemény autizmus kód. Minden ami f84, az autizmust jelent.

[link]

tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!