Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha a lányod/...

Mit lehet tenni, ha a lányod/ fiad átveszi, vagy örökli a bántalmazó apja viselkedését temperamentumát és válás után most ő bántalmaz szavakkal?

Figyelt kérdés

Sajnálom, mert mégiscsak a gyerekem! És tudom nem volt jó hatással rá az apja. Amúgy sose bántott más gyerekeket, állatokat, de engem igen.

Évek óta lenézően beszél velem, “nyomorék kur.a ” nak nevez, betegnyugdíj előtt állok, es nem tudok milliókat kivágni az asztalra. Mindezt akkor ha kérdem hogy éhes e mert amúgy az ebéd megvan….

2 szer is előfordult, hogy rongált itthon ok nélkül, mert elfelejtettem pepsit venni, 3 poharat tört el, máskor meg odavágta a Buddha szobrom, amiről tudja hogy szamomra fontos!

Lányról van szó 20 év körüli.

Sokszor az az érzésem, hogy örökölte az apjától ezt a viselkedést mert sok mindent úgy tesz es mond mint az apja.

Eddigi életem másról sem szólt, csak toxikus emberektől való menekülésről, apámtól, volt férjemtől, most végre szabad vagyok, mar 12 éve.

Most a saját gyerekemmel kell leszámoljak?

Folytonosak a cirkuszok, gyerekkorában is mindennap órákat hisztizett és ordított, azt hittem kinövi

Egyszer bevallotta kiskorában hogy jön az ordítás és nem tudja megállítani

Ez most sincs másként!

Eddig tűrtem, mert nehéz időszakai voltak, de úgy érzem ezt a stílust senkinek nem tűröm már!

Miért tenném, nem ezt érdemlem!

Mindene megvan, szabadsága, pénze ami csak az övé, kedvenc kajái, semmittevés, mégis dühös!!!

Amikor éjjel jön buliból teszem magam hogy alszom, mert félek hogy belémköt!

Ti mit csináltatok hasonló helyzetben?

Azon szülők válasza érdekel, akik hasonló helyzetben vannak!


szept. 14. 08:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ez így igaz 10 es! De nézd apám is agresszívebb volt, de én nem vagyok az. De az is igaz, amit mondasz!
szept. 14. 11:27
 12/20 A kérdező kommentje:
9 es, oviban, suliban nem voltak beilleszkedési gondjai, sőt, kedvelték, népszerű volt, jól tanult mindig, sok a barátja
szept. 14. 11:33
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
El kell zavarni otthonról!
szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Hát ha elzavarom, akkor egyetemet nem fog végezni, valami melós lesz
szept. 14. 13:34
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Az legyen az ő problémája.
szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Tételezzük fel hogy neki se jó, hogy ilyen viszonyban van veled, csak nem tud ellene tenni. Én mediátor vagy családterapeutát javasolnék, hogy megtaláljátok a megfelelő kommunikációt. Mert ami most van, az nem az.
szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Akkor bizony veled van gond, gondolom csak téged nem bír elviselni.. az apjával megvoltatok, neki voltak beilleszkedési gondjai oviban, iskolában, munkahelyén?


Azért, ha két normális ember ordít veled, akik megállják a helyüket az élet más területein gyerekkoruktól kezdve, akkor veled lehet probléma, de nyilván nem tudsz változtatni, fel sem fogod. Elnézést kell kérni, amiért csak erre futotta és távolságot tartani azokkal, akikkel nem jössz ki. Barátaid(valódi személyes kapcsolataid, nem a netről) vannak? Mondjuk a buddha szobor elég sokmindenre rávilágít..


Milyen lehet valami ezoterikus spiritiszta anyával, aki annyira sem figyel a gyerekre, hogy megjegyezze mit szeretne.. az én anyám majdnem minden ünnepre meggyes dolgot vesz. UTÁLOM a meggyes dolgokat, süti, csoki joghurt, torta, marcipán, innivaló. Ő szereti. Minden alkalommal úgy tesz, mintha isteni csodát kapnék tőle, én meg legszívesebben megdobálnám vele. Aztán mikor mondom, hogy nem kérem, nem szeretem, akkor néz nagy ártatlanul, hogy nem tudta. 20 éve ez van. A tesóm dolgaira bezzeg emlékszik/emlékezett mindig, mondjuk ő ordít is vele, ha elfelejtette akár a legkisebb aktuális agymenését. Az övére emlékeznem kell, különben veszekszik, hogy ő ezt nem szereti és azért aláz, minek költök, miért nem tudom stb. Én meg csak annyit mondhatok, hogy nem szeretem, és már az is gond.


Menjetek külön élni, egy 20 év körüli akkor egészséges, ha szórakozik, tanul és/vagy dolgozik és élvezi az életet, néha feszült, néha nem, nehéz dolog a felnőttéválás. Tuti kiborítod, beszélj vele minél kevesebbet, neked is jobb lesz és neki is. Ha nagyon durvul, akkor tedd ki/fizess egy szobabérlést neki, szerintem annak örülne a legjobban. A gyerekemnek nehéz természete van, előre készülök, hogy kb az lesz, mint nálatok, már csak pár év és kiderül, próbálok mindent megtenni, hogy ne így legyen.

szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Én is azt látom, hogy nem bír engem
szept. 14. 16:20
 19/20 babyboom567 ***** válasza:

Tudom,hogy baromi nehéz ezt mondani, és átélni meg főleg, de ha nem bír téged,és aláz,akkor miért kell erőltetni ezt a kapcsolatot?

Menjen ,költözzön el,éljen ahogy tud, vegyen pepsit ahogy tud(nem is értem,ha annyira fontos, 20 évesen miért nem veszi meg magának?)

Állj oda elé, és mondd el, hogy 20 éves, ideje elköltözni és saját lábra állni.Az meg,hogy akkor nem végzi el az egyetemet,nem a te dolgod.

Számomra egy elgondolkoztató dolog van az írásodba, hogy ezt írod:

"Egyszer bevallotta kiskorában hogy jön az ordítás és nem tudja megállítani"

Mikor ezt mondta, te mit tettél?Kértél segítséget gyerek-pszihológustól?Bárkitől?Mert hogy ez a gyereked részéről egy hatalmas segítség kérés volt! hisz felismerte ,hogy amit csinál rossz,és leírta hogy mi zajlik benne.

szept. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 babyboom567 ***** válasza:
Jah igen, az lemaradt, hogy ha a 20 éves, gondozásra /eltartásra NEM szoruló gyerekem "nyomorék ku...vának" hívna, segítenék neki villámgyorsan csomagolni a holmiját,és mehetne ahova látna.
szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!