Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha a lányod/...

Mit lehet tenni, ha a lányod/ fiad átveszi, vagy örökli a bántalmazó apja viselkedését temperamentumát és válás után most ő bántalmaz szavakkal?

Figyelt kérdés

Sajnálom, mert mégiscsak a gyerekem! És tudom nem volt jó hatással rá az apja. Amúgy sose bántott más gyerekeket, állatokat, de engem igen.

Évek óta lenézően beszél velem, “nyomorék kur.a ” nak nevez, betegnyugdíj előtt állok, es nem tudok milliókat kivágni az asztalra. Mindezt akkor ha kérdem hogy éhes e mert amúgy az ebéd megvan….

2 szer is előfordult, hogy rongált itthon ok nélkül, mert elfelejtettem pepsit venni, 3 poharat tört el, máskor meg odavágta a Buddha szobrom, amiről tudja hogy szamomra fontos!

Lányról van szó 20 év körüli.

Sokszor az az érzésem, hogy örökölte az apjától ezt a viselkedést mert sok mindent úgy tesz es mond mint az apja.

Eddigi életem másról sem szólt, csak toxikus emberektől való menekülésről, apámtól, volt férjemtől, most végre szabad vagyok, mar 12 éve.

Most a saját gyerekemmel kell leszámoljak?

Folytonosak a cirkuszok, gyerekkorában is mindennap órákat hisztizett és ordított, azt hittem kinövi

Egyszer bevallotta kiskorában hogy jön az ordítás és nem tudja megállítani

Ez most sincs másként!

Eddig tűrtem, mert nehéz időszakai voltak, de úgy érzem ezt a stílust senkinek nem tűröm már!

Miért tenném, nem ezt érdemlem!

Mindene megvan, szabadsága, pénze ami csak az övé, kedvenc kajái, semmittevés, mégis dühös!!!

Amikor éjjel jön buliból teszem magam hogy alszom, mert félek hogy belémköt!

Ti mit csináltatok hasonló helyzetben?

Azon szülők válasza érdekel, akik hasonló helyzetben vannak!


szept. 14. 08:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Sajnos az apja ha megtudná, csak röhögne, nem segítene
szept. 14. 08:50
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem örökölte, hanem megtanulta. Közlöd vele, hogy van 1 hónapja elköltözni.
szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem unod még? Írtunk már sok választ, de semmit nem fogadsz meg belőlük. Akkor minek kérdezel újra meg újra?
szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Attól mert anyagilag meg volt , meg van mindene, még lehetsz egy mentálisan elhanyagoló szülő, és ez az amit nagyon sokan nem értenek meg. Vagy lehettél pont az ellenkezője a túl engedékeny, szabályok nélküli következetlen szülő.


Lehet kellett volna pszichológushoz vinni, anno 12 évvel ezelőtt megkezdeni, most sem késő.


De szerintem gáz, hogy félsz a saját 20 éves lányodtól..

szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Én kib.sznám mint macskát sz.rni.

Ha meg képtelen lennék rá mert félnék tőle (bár ez is nonszensz), akkor eladnám a lakást, aztán mehet amerre lát. Majd a következő tulaj kiteszi. Aztán ha ott is nekiáll őrjöngeni, hátha kap egy sallert, amit már 10 éve kellett volna.

szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Én is olvastam az egyik előző kérdésed, ott sokan írtak sokféle tanácsot. Sajnálom, hogy így viselkedik a gyereked, de valóban érdemes lett volna már rég elvinni pszichológushoz. Önmagában az, hogy nem vagytok milliomosok csak 1-2 évig jelent problémát egy kamasz gyereknek, aztán ezen túlbillen mert szerez élettapasztalatot és rájön, hogy a pénzt nem nyomtatjuk hanem megdolgozik érte az ember. Szóval biztos van nevelési hiba is abba, hogy így mert viselkedni veled.

Küld el, menjen költözzön a híd alá, próbálja ki milyen mikor meg kell dolgozni minden caros forintért, mikor be kell osztani, hogy hó végén is minden legyen stb..stb..

20 éves. Zárat cseréltetsz, kiteszed a cuccait az ajtó elé, hogy hajrá, ha te ennyire ügyes vagy lehet bizonyítani és ennyi.

Egészségtelen a kapcsolatotok.Nyilván te sem jártál sehová rendbe tetetni magad pszichésen, pedig neked is kellett volna mert olyan személyiségváltozásokon mehettél te is keresztül ami egyszerűen nem hagy kitörni téged az áldozati szerepből. Járhatnátok együtt terápiára, esetleg az lehet a kapcsolatotoknak még esély, de basszus gondolj bele.Annyira elbactad, hogy a saját gyerekedtől félsz...Ez nem csak a gyerek, meg a volt férj hibája... ebbe neked is bent kellett legyen a kezed.

szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Viselkedést nem lehet örökölni, csak eltanulni,

plusz az vezetett ide, hogy NEM NEVELTED.

Szolgalelkű, megalkuvó voltál, aki kinyalta a gyerek seggêt ahelyett, hogy megtanította volna a szabályok szerint viselkedni.

Megérdemelnéd, hogy edd a főztöd, mert ezzel vele se tettél jót.

szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez már nagyon régen el lett rontva. 20 évesen már nincs ráhatásod, pláne hogy a kapcsolatotok a végtelenségig terhelt. Csak az tud segíteni, ha elköltözik. Mehet az apjához, szívják egymás vérét.
szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Az iskolában rendesen viselkedett mindig? Ott meg tudta állni? Nem voltak magatartásgondjai? Oviban? Ha intézményben problémamentes gyerek volt, akkor kiraknám, csak velem ilyen, nem mentális beteg. Nyilván te is rossz szülő voltál, még ha nem is látod a hibákat, de héjj, felnőtt, már tökmindegy. Kérj elnézést és rakd ki, tőled ennyire futotta, attól, hogy szülőnek nem vagy jó, még lehetsz jó másnak.


Ha meg problémás volt a viselkedése oviban és suliban is, akkor kezeletlen mentális beteg, na akkor igazán szr szülő voltál, és most kell helyrehozni. Vagy elmegy dokihoz, vagy kirakod. Ha kirakod, egy idő után a pszichiátrián köt ki és kap segítséget, nem kell aggódnod, hogy mi lesz vele, a rendszer majd kiemeli, hisz még fiatal és látnak benne lehetőséget.


Én még sosem olvastam a kérdéseidet.

szept. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Soha nem szülnék egy erőszakos embernek.
szept. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!