Mi lesz vele a táborban?

Figyelt kérdés
Gyermekem 10 éves és jövőhéten megy az osztályával 3 napos Erzsébet táborba. Az a baj, hogy alig eszik meg valamit, talán csak 1-2 étel van amit szeret. Félek, hogy pont nem olyan kaja lesz, amit megeszik és akkor mi lesz? Csak nem fog éhezni 3 napig?! Persze csomagolok neki majd jó sok ropogtatni valót, és beszéltem a tanárával is hogy majd figyeljen oda rá...

szept. 6. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem valószínű hogy éhen hal mikor ehető dolgok veszik körül.

Ha elég éhes lesz nem fog válogatni.

Ha meg nem lesz elég éhes mert rengeteg ropogtatni való eltelíti megfelelő mértékben, akkor azért nem hal éhen mégha nem is eszik normális ebédet.

szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy alig eszik meg valamit, ha anyuci nasival tömi, mert valamire azt mondja fúj. Ha éhes lesz, akkor majd eszik. Amúgy a tanár mit figyeljen oda? Ha nem tetszik neki a kaja, vigye el a mekibe? Túlzásokba esel, ő már nem kisbaba, hanem egy kiskamasz. Fog enni, ha éhes lesz.
szept. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

10 évesen az elrontott nevelést javítani már nem lehet sajnos.

3 nap alatt nem fog éhen halni, nyugi.


A tanár mit figyeljen? Hogy megeszi e a nasit, amit küldessz vele? Vagy szaladjon el, külön kaját venni neki és etesse meg kiskanállal? Nem is értem...


Legegyszerűbb, ha el se megy.

szept. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan nincs a gyerekednek ilyen irányú betegsége/állapota (pl. autista, szenzoros stb), hanem csak válogat, NEHOGY csomagolj neki bármit is...

Lányom volt ilyen, ő nem eszi meg ezt se, azt se, de ilyen teljesen logikátlan hisztik voltak, hogy pl. megeszi külön a sajtot is meg a kenyeret is, de a sajtos szendvics az fúúúúj....

Most nyáron voltak a sulival 10 napos vándortáborban, naponta 10-15 km-t túráztak. Az első napon még volt hiszti, hogy nem eszi meg a szendvicst (este volt meleg kaja, napközbenre szendvicset kaptak), aztán már ez elmúlt! Azóta se jött vissza!

szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A négyessel értek egyet, az ilyesmi erős szorongásból és kontrollból ered, a kényszer rá fogja vinni, hogy egyen, ha már elég nagy hozzá. Az én gyerekem is elhagyta a korábbi szelektív evést, ugyanilyen marhaságai voltak. Néha még bepróbálkozik a kontrollal, de olyankor szabadjáték van pár órát, éhes olyan gyomorkorgásig, és utána már mindegy neki. Szerintem korábban ott rontottam el, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítottam az evésnek, és ott lázadt, illetve szorongott is, hogy nem tudta mit várjon(mivel sokszor kellett kanálból gyógyyszert ennie, és néha beraktam ételekbe).


Csomagolj egy csomó szendvicset, nasit, ossza be, aztán max üres kenyeret fog enni egy ideig. Nem lesz baja!

szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kétesélyes a dolog.

Vagy az lesz, hogy tényleg éhezik a gyerek 3 napot a táborban, vagy kiderül, hogy az egész kajacirkusz csak neked szól.

szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában ez megoldódik. Ne kövesd el azt a hibát hogy főtt/ rendes étel helyett jó a másik is, csak egyen, mert nem jó. Etesd változatosan. Ha éhes egy egészséges normál gyerek, akkor megfogja enni
szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
szept. 6. 14:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem szenzoros vagy hasonló, akkor ha éhes, mert egész nap mozgott és a többi gyerek eszik, ő is enni fog. Nem hiszem, hogy éhen halna. Emellett ott lesz a tanára is. Viszont ha teletömöd a zsákját mindenféle ropogtatni valóval, akkor hülye lesz a normál kaját enni. Egy alapból jól evő gyerek sem enne ilyen helyzetben ;). Ráadásul már 10 éves, valószínűleg elég értelmes ehhez. A sógornőm ilyen, hogy folyton azon aggódik, hogy egyenek a gyerekek, felkínál 4 félét, de ha ebből semmit nem esznek, akkor jön Dörmi a barátaival. Otthon extrém módon válogatósak, de közösségben esznek, mert eszik a többi gyerek is. Az anyjuk most nyáron kapott egy hét pihenőt, mert az apa a nagyszülőkkel elvitte a gyerekeket. Sokat mozogtak, utána úgy ettek, hogy az apjuk csak lesett :).
szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 13 éves és extrém válogatós pici korától. Oviban és suliban sem evett semmit, ami nem tetszett neki. Otthon úgy főzök, hogy neki is legyen ízlésének megfelelő kaja. Tavaly voltak 4 napos kiránduláson az osztállyal, illetve jövő héten mennek ők is 3 napos Erzsébet táborba. Én akkor sem csomagoltam neki külön kaját, és most sem fogok. Nem halt éhen, azért minden nap volt/lesz olyan kaja valamelyik étkezésnél, ami megfelelő. Max eszik üres kenyeret. Amúgy a 4 napos osztálykirándulásról úgy jött haza, hogy nagyon jó volt a kaja, mindig mindent megevett.
szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!