Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy büntessem meg a 8 éves...

Hogy büntessem meg a 8 éves gyerekemet ha most a nyári napközis táborban leköpte rágóval a tanító nénit?

Figyelt kérdés
júl. 29. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Ne adj neki rágót.
júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy akarod. Már mindegy, el van cseszve a gyerek ha ilyet megcsinál 8 évesen.
júl. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt a büntetés nem teljesen jó megoldás erre, ez később csak rosszabbodni fog.


Itt a probléma gyökerét kell megtudni hogy miért tette azt amit tett, és egyáltalán hogy jutott ez az eszébe. Aztán alaposan el kell vele beszélni erről a dologról hogy ilyet miért nem szabad tenni.

Itt az is benne lehet hogy olyan gyerekkel barátkozik, vagy olyan filmet, videót látott ahol hasonló megtörtént és lehet azt gondolja hogy ez teljesen rendben van.

Erről is érdemes vele elbeszélgetni ha ez áll a háttérben. De az biztos hogy nem magától jutott ez az eszébe, valahol, valakitől látta, hallotta stb.... Unokaöcsémet például egy nagyon rossz gyerek keverte mindig bajba, Ő dumálta tele mindig a fejét, és rávette mindenféle rosszra meg hülyeségre csak azért hogy ne a rossz gyerek járjon pórul ha valami nem úgy sül el, de persze kiderült minden idővel, és kezelve lett a probléma.

júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Én előbb jól felképelném és utána elmondhatja miért csinálta..Nincs az az indok ami miatt megköpködheti a tanárt.Mit csinál vele 10-12 évesen, megdobálja konyhakéssel? :D
júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Ennek utánajàrnèk. Mit csinált a tanító, mit mondott előtte a gyerek.

Nálunk volt egy elsős, le k-zta meg lelökte az egyik tanárt a lèpcsőn. Tanárnéni azt felejtette ki a sztoriból, hogy ő meg verte a gyerekeket. Minden éremnek két oldala van...

júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Tudod, aki ilyet tesz, az korábban is már úgy viselkedett, amit én soha el nem tűrtem volna a magam gyerekétől.

Szóval nem akkor kell elkezdeni büntetni meg nevelni, amikor már ilyeneket csinál a gyerek.

Amiket 3-as ír, azokban van valami, de azért egy 8 évesnél miért nem kontrollálja a szülő, miket néz a gyereke tévében vagy számítógépen, telefonon? Annál az unokaöcsnél miért nem figyeltek a szülők arra, kivel barátkozik?

Nem akkor kell észbekapni, amikor már ég a ház.

júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem sem egy rendes gyerek csinál ilyet, de ennyire nem lehet elrontani neveléssel(vagy a hiányával), bölcsiben, oviban, meg az első kéz osztályban normálisan fejlődő gyerek megtanulja, hogy ez nem fér bele.


Vagy beteg a gyerek(és akkor szigor és kiabálás és nemlétező szégyenérzet felkeltése kell, tehát érzelmileg hatni rá, bünti csak ép gyerekeknél jön be, meg kistiniknél), vagy pedig nem úgy történt, ahogy elő van adva. Pl kirepült a szájából, mikor bubit fújt, vagy kérte a tanárnő, hogy köpje ki a gyerek meg a kezébe köpte, ami ki volt nyújtva, vagy játékból köpdösték egymást és véletlen a tanárnőre ment..


Sok előzményt el tudok képzelni. Szerintem tudd meg, mik az előzmények, aztán vagy kicsit kelts benne lelkiismeretfurdalást(ha ép gyerek), vagy nagyon(ha nem az).

júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Én se kezdeném el tutujgatni a 8 évesemet. Ennyi idős gyereknek tudnia kellene hol van a határ. Nemcsak a tanárnőt, hanem senkit nem köpünk le rágóval és semmivel se. A mai világban kb semmit nem ér azzal az ember, hogy keressük meg a "lelki okokat", kb csak adva van alájuk a ló.
júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
7-es, egyszer csinált rosszat a gyerek, és te már tudod, hogy eddig nem lett nevelve. Bezzeg te! Te csodálatos édesanya vagy, akinek sosem fog a gyereke semmi rosszat csináni, mert te példásan nevelted. Próblémamegoldás helyett ítélkezés.
júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

10


Ugyan nem a megszólított vagyok, de nincs igazad. Valakit leköpni egy nagyon primitív dolog, nem olyan mint mikor nem hallja meg szándékosan, hogy te mit kérsz vagy épp az ellenkezőjét csinálja, vagy szándékosan bosszant, vagy pld megmondod, hogy ebéd előtt nem ehet csokit erre mégis eltüntet 2 kockát. Nálam ezek az utóbbiak a ,,rosszalkodások". Valakit köpködni nagyon embertelen.Az aki ilyet csinál az konkrétan bunkó..

Hozzáteszem ha pld úgy felrúgta a tanár, mint multkor a karateedző a kisfiút, akkor megérdemli, de ha csak rászólt valamiért a tanár és ez volt a ,,jutalom" akkor azért vannak komoly bajok.

júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!