Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Értelmileg is érintett auti...

Értelmileg is érintett auti kislánnyal hogyan tudtátok megértetni a menstruációt és az azzal kapcsolatos, szükséges dolgokat?

Figyelt kérdés
Baratnőm kislánya. 9 éves lesz hamarosan. Az enyhe és a középsúlyos értelmi fogyatékosság határán van. Kétségbe van esve az egésztől, nem birja a vért, elutasítja a betétet is. Nekem fiaim vannak, tehát érdemben én sem nagyon tudok nekik segiteni, maximum ötletelés szintjén. Ha megint kezdődik a suli, akkor talán a fejlesztői is tudnak segiteni, de most még a fű sem nő, mert szabin vannak.

júl. 30. 06:43
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon nehezen fogad el új ruhadarabokat, van kb 10 ruhaneműje, amit elfogad és ezeknek még a foltozasát (igen, ha kilyukad se dobható ki, foltozni kell, ha kinövi toldani) is ismeri és ha valami furcsa rajtuk, azt azonnal kiszúrja. Így járt a bugyi is.

A menstruációs bugyit egyszerűen fel sem akarja venni, mondjuk a többi új ruhát se szóval ez már nem is meglepő.

Egyértelműen sérülésnek tekinti, mert mutogatja a sebtapaszt, hogy gyógyítsa meg az anyja.

júl. 30. 09:57
 22/38 anonim ***** válasza:
24%

12-13, valóban érintett szülőként, két iskola után (költözés) egy szavadat se hiszem el.

Gndolod, nem lenne hír, ha (állítólag ketten is így jártatok...) a menstruáló kislányok ki lennének tiltva az intézményekből???

Nálunk (és mivel szülői szervezet tagjaként meglehetősen sok sorstárssal vagyok kapcsolatban) tudom, hogy nem szexuális felvilágosításhoz kapcsolják, hanem a mindennapos tevékenységek, önkiszolgálás, életviteli ismeretek kapcsán kerül elő először a téma. És ez nem egy, nem két szülő tapasztalata.

júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
63%

De ha nem hord semmit, az sem zavarja, hogy nedves, nyirkos, átázott rajta a bugyi?


Még egy dolog jutott eszembe: mini tampon nem jöhet szóba? Azt írtad kérdező, hogy sebnek, sérülésnek tekinti. Lehet, hogy emiatt a tampont könnyebben elfogadná? Azt nem próbáljátok meg?

júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
74%

Annyira naivak vagytok és bíztok a rendszerben, hogy már nekem fáj. A rendszer csak normális gyerekeknél működik! Akivel meg lehet csinálni, azzal megcsinálnak mindent.


Én millió "hírt tudnék", pl gyógyped tolja egyik oldalról az ajtót, hogy ne tudjon kijönni az ép értelmű auti gyerek beszélgetést zavarni a folyosóra, és erőből nekifeszül, hogy visszalökje, bölcsis szakszolgálatos utazó(elismert) rászorítja a wcre az üvöltő síró 3 éves értelmi sérültet és erőből ott tartja, amíg nem pisil.. annyi túlkapás van, hogy borzalom, az egymisek jórésze ilyen, az a fertő legalja.. ahogy az átlag suliban megtesznek millió szemétséget a kilógó gyerekkel szintén, durvákat is. Kissrác nyakát szorította gyógyped logopédus két ujjal, csak mert a cipőjükkel kardoztak.. láttam. Fene se akart szólni, hogy az enyémre is rájárjon a rúd és kivívjam az ellenszenvüket. Spec. fizetős 22.oviban üvölti a gyógyped, hogy ne rugdoss, vagy úgy megrúglak, hogy kettétörik a lábad.. A legtöbb gyerek nem mondja el a dolgokat a szüleiknek(mert azok szr szülők), vagy csak nem képesek elmondani, és ha el is mondják kínkeserves a suliváltás, mert bizonyítani nem lehet semmit, felelősségre vonni senkit sem lehet. Így volt ez a karataedzőnél is, mindenki tudja, hogy ezeknek nincs foganatja, amíg az egyikből hír nem lesz a tévében, akkor meri csak mindenki kinyitni a száját, mert még azt hallanák, hogy "hazudik a gyerek, nem is rúgott akkorát, csak jelzés értékűen megérintette a lábával a z amúgy is problémás, verekedős, társait bántó adhds/snis gyereket.. az én gyerekem is hányszor volt hiányzó a "saját érdekében".. Mindent megtesznek és összezárnak a sulik a tantestület, ha olyan gyerek van, aki problémát jelent bármilyen szempontból, akit meg meg akarnak tartani(versenyeken jól szereplő, vagy jó tanulók), azoknak elnéznek sok mindent, mert értékesek..


A gyógypedek nem varázslók, hamar kiégő emberek pofonegyszerű módszerekkel, akiknek túl nagy befolyásuk van és semmi ellenőrzésük ott helyben. Nem fogják tudni megoldani, ahogy pszichológusok sem mindig. Ezek a segítő szakmák ilyenek. Senki nem akar üvöltő gyereket, vagy nem együttműködőt, inkább megválnak tőle x időre, és a gyógypedek még meg is tudják magyarázni, hogy az ő érdekében történik a kizárása a közösségből, fokozatosságra, traumára meg ilyesmikre hivatkozva, hogy hosszú fejlesztő folyamat indokolt ebben az esetben, meg ilyenek..


Borzalmas. Tényleg.


Na de a megoldáshoz: a menstruációs bugyi jó ötlet, de hátha találsz kisfilmet a neten, amiben mosolygó pirossal jelölt gyerekek vannak.. illetve: én megpróbálnám mondani, hogy az nem vér, hanem folyadék, hátha fél a szótól.. vagy esetleg azt, hogy az a betét a ragtapasz, amivel meg kell gyógyítani(úgyis ragad a betét hátulja), és 7 nap alatt meggyógyul, engedni kell felrakni a "nagytapaszt" a puncusra-bugyihoz.

júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Ó, 22 de jó nektek! Sajnos nekem még nem volt szerencsém ilyen kiváló iskolákhoz. Én csak annyit tapasztalok, hogy a tanárok, gyógypedagógusok, gyógypedasszisztensek jönnek-mennek, a gyerekek mire megtanulják a nevüket, már nincsenek is a suliban. A legrégebbi dolgozó a portás néni! A gyorsasági rekorder pedig egy gyógypedassziszens volt, reggel bejött kávézott, bement az ofővel az értakos csoportba, kifordult és felmondott. Az ofö meg csak nézett, hogy ez most mi volt. Amikor mesélték, akkor azon nevettünk, hogy még a kávéját se dolgozta le. Nálunk félévente van új osztályfőnök, most sem tudjuk, hogy ki lesz vagy ha nem lesz, akkor melyik csoportokat vonják össze. A tanakoshoz mi nem mehetünk, mert ott tényleges tanulás zajlik, az értak meg gyerekmegőrző. Tavaly velük volunk összevonva egy darabig. Akkor 3 hétig az én fiam is csak papíron volt bent. Az auti szakos gyógypedes májusban érkezett, a csoportunkig nem jutott el, mert a tanakos osztalyokkal kezdett, a tanévzarón megbeszélték, hogy majd szeptemberben sos visszatérnek a problémára, de a baratnőm segitségkérrő e-mailjere meg legutóbb azt írta, hogy sajnálja, de már nincs az iskola alkalmazásában, máshol dolgozik. Kiváló!

Egyébként, de, zavarja, viszont ennek ellenére elutasít mindent.

Köszönöm a segítőkész ötleteket és válaszokat! A tampon kizárt! 24 ezzel az óriás sebtapasszal viszont adtal egy ötletet! Ó bárcsak... Köszönöm!

júl. 30. 11:09
 26/38 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi mocskot olvasok, komolyan még elhiszem, hogy a világ legjobb iskolájába jár a gyerek, pedig eddig nem voltam meggyőződve, de ezek szerint mégis, mert ilyen még hírből sincs itt. A "legrosszabb" gyógypedagógusnak is annyi volt csak a hibája, hogy nem tudta együttműködésre rávenni a gyereket. Az első pár órán hétben még igen, de utána a daccal nem bírt. Az új meg igen.

A fluktuáció is felhúzott, holott 2 év után távozik az ofő, nem egy nap után, de ezt is átvetésnek érzem, mert nagyfelmenőre szerződött és tényleg kár érte, mert nagyon jól kijött a gyerekemmel, erőfeszítés nélkül kitűnő a tantárgyaiból. Míg a másik tanító, aki most átveszi, annyira nem sikeres abban, hogy kezelte a gyerekem haklijait.

júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Sikeres részmegoldást köszönhetünk a 24-es válaszadó ötletének! Írtam privátot, de ha elvből nem olvasnád, akkor itt is köszönöm szépen!

Az óriás sebtapasz egy kis kreatívkodással elkészült és a kislány elfogadta!

Néha a legegyszerűbb megoldás nem jut az ember eszébe. Nyilván ettől még valami módon meg kell vele értetni a folyamatot, hogy ez igazaból nem seb, de addig is kis időt nyertek.

júl. 30. 17:47
 28/38 anonim ***** válasza:
17%

aha, mert a sebtapasz nem véres... a bugyi nem lehet akármilyen anyagból, de a ragtapaszt engedi letépni. Kit nézel te madárnak?

Jó lenne az ilyen nyilvánvalóan kamu baromságokat törölni innen, a napokban megint elszaporodtak...

júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy ha nem lehet rávenni sehogy, akkor kénytelen lesz otthon maradni a menzesz idejére, mert összevérez majd mindent. Esetleg valami ülőpárnát kell alátenni, vagy törülközőre ültetni.
aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
70%

Hát, ha semmi nem jó, akkor otthon marad.

Ha nem jó se a betét, se a menstruációs bugyi, se a minitampon, se a vatta, akkor üljön szépen otthon egész nap egy törülközőn, ez van.

Nem egyedi eset, sok (egyébként szellemileg egészséges) lány kénytelen otthon maradni, mert pl. olyan fájdalmai vannak vagy rosszul van. A szülő beszél az iskolával, hogy ez a pár nap legyen igazolt, mert nem megoldható, hogy bemenjen. Ennél simán indokolatlanabb eseteket szoktak szülők igazolni.

Aztán hátha majd egy idő után rájön, hogy így baromi nem kényelmes neki.

aug. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!